Topení a kotle na peletky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6339
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Topení a kotle na peletky

#421 Nový příspěvek od fikejz »

Ta poslední otázka, kterou jsi skončil je sice řečnická, ale protože jsi na ni neodpověděl udělám to za tebe. :friends:
Dnes je zisk až na prvním místě. Všude.
Nejde tedy při spínání HDO primárně o stabilizaci sítě, ale o zisk (i kdyby měla síť kleknout).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

boleslav
Příspěvky: 50
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: Topení a kotle na peletky

#422 Nový příspěvek od boleslav »

S tím topením to je fakt hrozný něco páni podporujou potom zase ne zase zakazujou potom to změní a pořád do kola před pár lety to byl plyn soused si to zavedl a zrušil kotel na dřevo který nevyhovoval už ekologicky a nyní co zase vyhrožujou zákazem plynu ,když se potkáme tak to řešíme ,protože já jsem na tom stejně,říkám tak tepelné čerpadlo on na to nemám je už v důchodě jako já a co ted. Tepelný čerpadlo není vhodné do staršího domu to proděláš kalhoty a nebo to peněžně nezvládneš tak jedině krbovky a žít v jedné místnosti a krbovky taky zakážou už se o tom psalo tak jak se říká lidově jsme v říti.

doca
Příspěvky: 474
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Topení a kotle na peletky

#423 Nový příspěvek od doca »

Dělám v petletkárnė, máme 5 tunový lis - motor 2* 100 kilowatt a 3,5 tuny, ten má 2* 75 kilowat a máš pravdu v tom když vidím co se pilina nacestuje, jak se neustále někam prefukuje, suší, drtí, prosivá .... tak to moc eko není, další věc že většina produkce jede kamionem Rakousko, Itálie....
Na druhou stranu těch tvých zmiňovaných 10 kg stačí někdy na celý den topení.
Strýc vytápí 3+1 v bytovce a má 40 kilo na šest dní.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13344
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Topení a kotle na peletky

#424 Nový příspěvek od Čárls »

Co se týká HDO je to kvuli vytížení sítě a bylo to hlavně za komanču na bojlery a akumulačky a jak v dnešní době těžko říci co je vlastně upřednostnění Neb když se podíváš na silovou denní a noční je to par drobných a ne polovička jako kdysi
Co se týká pelet je to obnovitelný zdroj energie A tepelný čerpadlo ani omylem Pokud to pujde a kotel vydrží tak mam do smrti vystaráno a topení dřevem začínal jsem 1350 za kubík a dnes 2400 za kubík listnatý tvrdý dřevo což je cca 14 tisíc ročně a je to cca na rok a pul topení Tak zatím dokud mohu pohoda a zasoba vždy na 4 roky dopředu musí pořádně vyschnout jinak je to vyhazování peněz No a cena pelet co jsem spočítal podle ztrát by bylo cca 2 palety pelet na rok 2+1 62 metrů čtverečných a nepřetápěl bych byt jak když topíš v krbovkách
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

doca
Příspěvky: 474
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Topení a kotle na peletky

#425 Nový příspěvek od doca »

Já se teda přiznám že i když máme dost lesa svýho, tak asi půjdu cestou že z dřevo z lesa jen k silnici a dál k novému majiteli a za koruny z něho koupím pelety, když spočítám čas co s tím strávíme, energie na pripravu - pila, stipacka, ty techniky okolo, pak všude hromady dřeva pod plachtou a stejně mokrý a v neposlední řadě celý den nikdo doma, večer přijedeš a zima, nemám akumulaci a oddělávat ji kvůli tomu nebudu.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13344
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Topení a kotle na peletky

#426 Nový příspěvek od Čárls »

Já mam jen 2+1 a krbový kamna jsou v pohodě a vytopí (Co jsem teda doma jinak dotápěl plyn) Nyní záloha je plyn v mrazech a co jsem doma co bych asi tak dělal v zimně tak prostě venku dřevníky a na jaře když je suchý vzduch neprší naskladním sklep a je na zimu vystaráno Dovežená kladovka když je rozumný počasí je za 14 dní nařezana rozštípaná a srovnaná do štusů Jo už to nejde tak rychle jak kdysi :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Ready
Příspěvky: 425
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Topení a kotle na peletky

#427 Nový příspěvek od Ready »

Jo,taky jsem tak trošku přemýšlel tímto směrem,ale že by se to vyplatilo,tomu moc nevěřím.Hrubou hmotu prodat,OK,za to něco krejcaru je,ale zas...pokud si to neuděláš sám,těžba,přiblížení,uklidit,za všechno zaplatíš a nebo tam ten čas stejně strávíš....u mýťáku podsadit,vyžínat,zase práce nebo další náklady.
Mám svoje dřevo a sezona mně vyjde za naftu do traktoru a benzín do pily,když to moc přeženu,2-3000 Kč?Spálím 15-20 metrů.A les se musí udržovat tak či tak.U mně se to nevyplatí.
Jiný a velmi správný argument je komfort topení a teplo 24hod denně bez potřeby aku,u nás plyn nikdy nebude,takže taky pokukuju,ale mám plán jít cestou pelet ze sena,toho můžu mít spousty a lis mám,takže multifuel hořák.....škoda,že na trhu jsou pouze jediné dvoje krbovky,co to umí.....snad bude lépe.

doca
Příspěvky: 474
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Topení a kotle na peletky

#428 Nový příspěvek od doca »

no samo to k tomu patří. vykácíš, vyčistíš, zasázíš, postavíš oplocenku, a vyžínáš, s tím problém nemám, respektive jednou máš tak se starej, ale jde mi o ten následný komfort, protože když tohle všechno uděláš, tak už moc času a chuti stát u štípačky a rovnat rázy není, za ty roky už jsem slušně vybavenej - traktor, vyvážečka, naviják, pily, ve ždírci ve stoře berou od 12 cm na čepu a zbytek do štěpkovače, o to je teď skoro větší zájem než o dřevo
samozřejmě mluvím za sebe, každý to má jinak, ono za pár let s kůrovcem a suchem už mi zbude stejně jen to vyžínání :'(

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13344
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Topení a kotle na peletky

#429 Nový příspěvek od Čárls »

Já les nemám a zatím mi nejlíp vychází dovezená kladovka a koupit Kluk co se mnou kdysi dělal v přidružence Kupuje vždy kamion dřeva a tím vytápí Vilu co stavěli jeho tatík a děd
Jo poctivou Jeho tatík tesař a děd kameník celou zejmu jak mi vyprávěl tesali kameny a skládali ve stodole Pak rozebrali a stavěli sklep postaru jeho tatík mi tenkrát ukazoval fotky a jeho děda mi ukazoval jak štípnout piskovec aby jsi se nenadřel No ve sklepu má jen kotel a jinak nic topí jen dřevem a uhelnými brigetami Prej mu stačilo 25 metráků na zejmu a dával jen na noc Barák z plnejch cihel a 50 zdi Prostě mu teplo vždy i v mrazech podrželi teplo jen co říkal nesmí vymrznout pak jen topíš jak debil celej tejden než se nahřeje :smich:
To jen na zpestření co vyplavalo ve vzpomínkách :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

boleslav
Příspěvky: 50
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: Topení a kotle na peletky

#430 Nový příspěvek od boleslav »

Jsem v té situaci jako vy lesa mám dost ,techniky taky ,ale jak píšeš vyžínat sázet uklízet letos mi bude 68 zatím to jde ,ale ono to jednou přijde a hotovo děti vnoučata mám,ale mají svých starostí dost spíš chtějí,abych i jim jěště dřevo nadělal ty pelety ze sena to by bylo asi lehčí práce s tím ,ale nic jsem otom neslyšel a tady to nikdo nemá jo krbovky na pelety to jsem viděl.

doca
Příspěvky: 474
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Topení a kotle na peletky

#431 Nový příspěvek od doca »

Na ty senné pelety jsem taky koukal, moc o tom nevím, to že na ně musí být jiný horák jsem se dozvěděl až tady, mám v plánu to zkusil, jen zkušebně posusim trávu že sekačky, kolega v práci má malý domácí lis, tak to u něj zkusím nagranulovat, no a pak to asi odnese strýc který má jediný v mém okolí automat na pelety aby vyzkoušel jak to hoří - ještě to musím teda zjistit jak je to s tím hořákem, aby mě neproklel že jsem mu to ucpal 😀😀😀😀 nebo to zkusit třeba namíchat s pilinovejma.

boleslav
Příspěvky: 50
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: Topení a kotle na peletky

#432 Nový příspěvek od boleslav »

Pomatuji,že kdysi ve Dvoře Králové spalovali v teplárně pšenici dělal jsem tam nad městem v lese a bylo to cítit skoro to jako vonělo jo kdysi jsme tady v okolí většinou topili uhlím ,nebylo nic jednoduššího než ho koupit uklidilo se do sklepa a bylo to muselo se přikládat to se ,ale dřív neřešilo .Ty pelety ze sena to je něco nového no budu se těšit ,že dáš vědět jak výzkum poktračuje.

fikejz
Příspěvky: 6339
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Topení a kotle na peletky

#433 Nový příspěvek od fikejz »

Nerozumím proč někdo nechce akumulaci. I když je kotel na peletky tak s AN může hořet v optimálním výkonovém režimu. No a když si jako obchodník vybavím jak je to s cenou surovin, výroby a finálního výrobku, tak mi prodávat dřevo a kupovat peletky na topení nepřipadá jako finančně dobrý nápad.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10727
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Topení a kotle na peletky

#434 Nový příspěvek od chobotek »

Nechtít akumulaci už je nepodstatný detail. Především není rozumné spoléhat pelety, už s ohledem na způsob výroby. Je to svým způsobem ušlechtilé palivo. Ušlechtilé palivo nikdy nebude levné.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 969
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Topení a kotle na peletky

#435 Nový příspěvek od Dáva »

A jsme zas u toho. Psal jsem to tu už nekolikrat. Celý fór je ve snížení tepelných ztrát objektu , potom ho mohu vytápět +- čímkoli servus :ano: :co?:

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“