Prosívačka na hlínu a kompost

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
LIEBHERR
Příspěvky: 93
Registrován: úte zář 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Rokycany

Strojní prohazovačka zeminy

#1 Nový příspěvek od LIEBHERR »

Zdravim.Nemáte někdo doma?Stačí fotka nebo plánek s rozměry.Budˇ tu rotační nebo ty síta.Odmítám na jaře kátrovat cca 15 kubíků zeminy klasickým postupem :tyty: :nene:
Díky za každou podporu

Uživatelský avatar
Z8011
Příspěvky: 135
Registrován: sob zář 08, 2007 10:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#2 Nový příspěvek od Z8011 »

zdar, ted sem resil neco podobného, musel jsem překatrovat cca 250 m3 sutě se zeminou....udělal jsem si velkou prohazovačku z kari sítě, pod to dřevěnou konstrukci a čelákem jsem to za 3 víkendy proházel. měl jsem tam ještě brigádníka, kterej mě z toho hrubýho vyhazoval kameny, pěkný cihly, železo a dřevo. investice cca 800 kč (síť + vruty do dřeva). má to výborně, foto zatím nemám.
Crystal 8011+Trac-lift 360
Crystal 8111
Farma CT 5,1-9
Linddana 960

LIEBHERR
Příspěvky: 93
Registrován: úte zář 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#3 Nový příspěvek od LIEBHERR »

Jo taky to budu cpát nakladačem.Myslel jsem něco jako jsou vibrační síta v kamenolomu. 8)

Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 1089
Registrován: stř říj 13, 2010 7:36 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#4 Nový příspěvek od buml »

Taky sem měl neco podobnyho , dva dílce plotu , oka já nevím 6na6 asi , sem dal přez sebe , půjčil bobka a už to frčelo , chce to trošku cviku a fičíš. Je lepší mět síto víc postaveny . dělal sem tak asi 15 liazek .
Každý problém má řešení , záleží jenom z kterého konce ho začnem řešit

LIEBHERR
Příspěvky: 93
Registrován: úte zář 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#5 Nový příspěvek od LIEBHERR »

No a motor tam byl nebo jak to fachalo?

Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 1089
Registrován: stř říj 13, 2010 7:36 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#6 Nový příspěvek od buml »

kde ? motor naco ? to bylo neco jak velké katr , mělo to asi 2 na 2,5 metru a stálo to zešikma podepřeny trubkama / prostě jak klasické katr na písek / , nakonec to skončilo na fotbalovým hřišťu když se opravovala tráva , nesmíš na to valit velky množství , tak půl lopaty a pomalu usypávat
Každý problém má řešení , záleží jenom z kterého konce ho začnem řešit

LIEBHERR
Příspěvky: 93
Registrován: úte zář 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#7 Nový příspěvek od LIEBHERR »

Spíš jsem myslel udělat rám a potáhnout ho tím kátrovacím pletivem.Na ten rám přidělat motor s excentrickým závažím a celý to zavěsit na řetízky na 4 stojky.Pod to zajet s vlečkou a nahoru to cpát nakladačem.Těma řetězama regulovat náklon.

Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 1089
Registrován: stř říj 13, 2010 7:36 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#8 Nový příspěvek od buml »

v jednoduchosti je dokonalost a věř mě , že to funguje .
Každý problém má řešení , záleží jenom z kterého konce ho začnem řešit

LIEBHERR
Příspěvky: 93
Registrován: úte zář 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#9 Nový příspěvek od LIEBHERR »

Něco vykoumám.Budu to potřebovat dost na jemno a když to vyjde tak docela pravidelně(zahradníci atd)

boril
Příspěvky: 213
Registrován: čtv pro 10, 2009 9:57 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#10 Nový příspěvek od boril »

Já mám v plánu něco na tenhle způsob http://www.youtube.com/watch?v=qMH_uq3Q ... re=related
to síto na řetízkách s vibračním motorem jak plánuješ to už jsem něco podobného zkonstruoval, pracuje to celkem dobře, jen musí být materiál suchý a bez drnu, mám na sítu krátkou dráhu - asi 2 metry a nestačí se to pořádně vyklepat a zas když snížím skon tak se to ucpává - zítra sem dám nějaké fota, mám je v jiném PC.

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#11 Nový příspěvek od tucnakk »

U nás zahradník má něco podobného jako na vídeu,ale koš má naroubovanej na bejvalé míchačce.
Pod buben dá kolečko a kameny sype na stranu,ale jeto lopatonakládání žádná mechanizace :D

LIEBHERR
Příspěvky: 93
Registrován: úte zář 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#12 Nový příspěvek od LIEBHERR »

boril píše:Já mám v plánu něco na tenhle způsob http://www.youtube.com/watch?v=qMH_uq3Q ... re=related
to síto na řetízkách s vibračním motorem jak plánuješ to už jsem něco podobného zkonstruoval, pracuje to celkem dobře, jen musí být materiál suchý a bez drnu, mám na sítu krátkou dráhu - asi 2 metry a nestačí se to pořádně vyklepat a zas když snížím skon tak se to ucpává - zítra sem dám nějaké fota, mám je v jiném PC.
Jo tak to je už o něčem jiným 8) Co se týče toho síta,tak by byli minimálně dvě nad sebou(hrubý a jemný)Jinak za fotky budu vděčný :wink: 8)

LIEBHERR
Příspěvky: 93
Registrován: úte zář 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#13 Nový příspěvek od LIEBHERR »

tucnakk píše:U nás zahradník má něco podobného jako na vídeu,ale koš má naroubovanej na bejvalé míchačce.
Pod buben dá kolečko a kameny sype na stranu,ale jeto lopatonakládání žádná mechanizace :D
To mě taky napadlo,ale ládovat to tam lopatou :nene: :nene: :nene: .Razím heslo"PRÁCE STROJUM"
Z vykuchanou páteří to ani nijak nejde :)

boril
Příspěvky: 213
Registrován: čtv pro 10, 2009 9:57 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#14 Nový příspěvek od boril »

tak dávám slíbené fota - musel jsem pořídit nový.
zámečnické zpracování katru nic moc, dělal jsem to naprudko za dva dny z materiálu co dům dal :) ale plní to jiné funkce než krásu, ale jak jsem psal včera je to takový nijaký :) musím tam dávat pomalu abych to nezahltil, když je to s drnem tak ho nevyklepe a proběhne až ven, s mokrým se to taky nemá rádo, to se zas ucpe síto.
jinak je to na podvozku z Avie, potřeboval jsem to mobilní na převoz a nakonec jsem si to dal přímo pod bagr, potřebuji kamení a hlína byl odpad, tak při opravě cesty jsem z bagru házel přímo do katru, kamení padalo zpátky na zem a hlína pásem na vůz a do zavážky - respektive tam skončilo asi deset vozů a potom co se to rozkřiklo tak dalších šedesát jsem rozvážel po vsi na zahrádky :)
síto mám jen nahoře na řetízkách a dole na silentblokách ze škody 120 a někde uprostřed sita je ze spodu přišroubovanej vibrátor na 380 z natřásadla z lomu.
mám v plánu to předělat a místo toho síta tam dát takový válec jak je na předchozím videu, když se to bude motat tak se rozbijou i tvdý hroudy a pěkně se to vyčistí, udělám ho v pohyblivém závěsu, abych trefil sklon na nejčistší a nejrychlejší katrování, zkoumal jsem profi třídiče a mají to víceméně taky všechny rotační, hlína je na tohle nevděčná kvůli vlhkosti - kdybych třídil jen kamenivo na jednotlivé frakce tak by síto stačilo ale tady to moc nepracuje, mám tam jen 2 cm díry a dost se to ucpává.
Přílohy
PC300144.JPG
PC300152.JPG
PC300150.JPG
PC300148.JPG
PC300145.JPG

LIEBHERR
Příspěvky: 93
Registrován: úte zář 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Strojní prohazovačka zeminy

#15 Nový příspěvek od LIEBHERR »

Díky za fotky. 8) Takle si to nějak představuji.U mě to bude naopak.Pěkná zemina supr zbytek odpad.Ty profi třídiče jsem taky študoval a dá se říct,že používají oba systémy.Ještě jednou díky 8)

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“