Vložkování komína

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vložkování komína

#166 Nový příspěvek od vitex »

Uvědomte si,že veškerá lepidla,ať jsou od jakýchkoliv výrobců počínaje Loctite a konče nevím čím,jsou odolná krátkodobě do 100°C a ne jak výrobci nebo prodejci uvádí dlouhodobě 150°C.Obyčejným fénem to povolí.Pětapadesátka šňůrka od Loctite spolehlivě nahradí konopí s fermeží,nebo lněným olejem i když tato aplikace nebyla ještě překonána.A říkejte si co chcete,mám osobní letité zkušenosti.Mimochodem teflonové pásky zahoďte hodně daleko-jsou jenom problémové a na hovno.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vložkování komína

#167 Nový příspěvek od Čárls »

Tak co se týká tepelné odolnosti tak to bychom se pohádali a to nechci
Z praxe Používáme v práci od Loctite lepidla a to jsou kontaktní na 250 stupňů a ověřeno praxí drží
na nákružkách vytápěných galet co přijdou do roháků a jde zkrs to topný olej ohřívá se(olej) na 180 stupňů a nesundáš ho jedině ohřát autogenem
Oprava galety po dvou rokách provozu odešlo ložisko neb udržbář nezkontroloval mazání ložisek jsme zkoušeli zda tam to lepidlo ještě je
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Vložkování komína

#168 Nový příspěvek od Veteranista! »

vitex píše:Mimochodem teflonové pásky zahoďte hodně daleko-jsou jenom problémové a na hovno.
V čem je konkrétně problém? :-/ já používám a zatím bez problémů, Tangit ještě lepší 8)
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vložkování komína

#169 Nový příspěvek od vitex »

Jenže Ty používáš šňůry a ne pásku alespoň dle odkazu.Páska se při špatné aplikaci utrhne a cestuje rozvodem a nejužší místo ucpe.
Karle,také se nechci hádat,od revoluce s veškerými lepidly pracuji denně a moc dobře vím o všech aplikacích při montáži a demontáži.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Vložkování komína

#170 Nový příspěvek od Britt »

Karle, všechna ta lepidla jsou na instalatérské použití? To asi sotva. Ložiska se lepí něčím jiným a tam je tepelná odolnost několikanásobně vyšší. Mě je šumák, kdo si co a čím lepí, ale už jsem byl několikrát svědkem, že se z banální opravy stal hororový zážitek, právě díky použití lepidla, z důvodu jeho nesprávného použití. Ono to není špatná věc, ale dá se použít pouze na železné rozvody studené vody, jenže kdo se dneska bude mordovat s řezáním trubek a závitů, když je na světě PPR. Co se týká teflonové pásky, budu se opakovat, ale ta je určená pouze pro parní rozvody, protože moc jiných materiálů nevydrží ty teploty. Dnes hodně frčí ta teflonová šňůra, ale není tak spolehlivá jako konopí a hlavně kurevsky prodražuje výslednou cenu. Konopí má jednu vynikající vlastnost a to, že můžeš potočit šroubení zpět a přesto drží, ty ostatní musíš přepakovat, protože potečou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vložkování komína

#171 Nový příspěvek od Čárls »

No nebudeme se hádat :friends: Víťa má zkušenosti a praxi ja jen co se u nás používá jinak nic
Jinak na umělohmotný potrubí bych konopí nedal ať je jakákoliv zkušenost viděl sem roztrženou fitinu na kohout a dotyčný dal konopí zřejmě dal moc a narval to tam
chvíli nic a po pár dnech byl čuruček nad vanou.
Sám sem taky dával vše na konopí v 80 letech -celý topení ale na fermežovou barvu když sem pak po 15 letech předělával dvoucoulový rozvody od kotla a dával plyn a vše do mědi měl sem co dělat abych vše povolil letlampa měla co nahřívat aby sem to vše z radiatorů dostal ven nakonec sem po dalších 15 měnil radiatory za deskáče a vše jsem dával na to lepidlo na první dobrou a funguje už 4 roky bez kapičky průsaku voda neubývá jen co se vypouštěla ze začátku při čištění sítka
Každý má svoje zkušenosti a každý se s tím musí poprat sám Konopí nezavrhuji furt je ve sklepě v panence a když náhodou venku praskne zahradní kohout dávam taky na konopí
Co se asi přehlédlo psal sem že když sem kupoval nový pračkový ventil byla k němu přibalena teflonka tak jsem ji použil a bez problémů
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vložkování komína

#172 Nový příspěvek od bourač »

Překvapuje mě kolik lidí má špatný zkušenosti s teflonovou páskou :shock: já si jí nemůžu vynachválit. Hodně jsem dělal s koudelí ale co se objevila teflonová páska (a šňůra) nic jinýho na vodu a plyny nepoužívám. Vono je jí víc druhů, taková tlustá široká ta je naprd, ale úzká = 8)

vitex: jak se ti může dostat do rozvodu?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vložkování komína

#173 Nový příspěvek od Čárls »

Uplně jednoduše když blbě namotáš sa střihne se na kraj závitu pokud povolíš odpadne a putuje k sítku na baterii
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Vložkování komína

#174 Nový příspěvek od imaginaro »

My taky poużíváme (v našem provozu) lepidlo na vlepení ložiska do štítu a tam opravdu to lepidlo po olí v podstatě až hřídelka vysokootáčkové brusky začne fialovět. To už je jind než trubky. Teflonovou pásku(plochou) bych si dal tak leda na dvůr kde mi teče voda samospádem a není to ve zdi (je to na očích) , do zdi bych ju nedal. Šňůru jo.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vložkování komína

#175 Nový příspěvek od bourač »

Že by vitex neuměl správně namotat těsnění - nevěřím ;-)
Je třeba ji hóóódně napínat a množství správné na první dobrou.
A závity musí být hladké - ne nějaké chlupaté od tupého nástroje.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Vyvložkování komína

#176 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Musí být vyvložkovaný komín pro připojení ekologického kotle na dřevo ?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vyvložkování komína

#177 Nový příspěvek od jenicek »

To Ti podle mě řekne na 100% kominík nebo výrobce kotle.
Z mýho laickýho pohledu, kdy všechny nový kotle mají ventilátor a regulaci tahu, tak je skoro jedno, do jaký to strčíš díry. Pak je však otázka záruky, revize, pojištění apod.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vyvložkování komína

#178 Nový příspěvek od chobotek »

Kotli to jedno je, ale té vyšší účinnosti je dosaženo především lepším využitím spalin, tedy jejich teplota je nízká a může snadno dojít k jejich kondenzaci. Klasické tažené komíny s tím můžou mít problém.

U kominíka je dobré předem vědět, jestli to je někdo, kdo má především zájem množit práci bouráním (tj. rozjebat komínové těleso zevnitř a strčit tam kdovíjakou nerezovou hadici s tl. stěny 0.8mm) nebo šetřit práci sobě a peníze tobě ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Vyvložkování komína

#179 Nový příspěvek od Vedra »

Pokud je to klasicky zděný komín tak bude prochcaný dehtem naskrz po jedné sezóně. Mně se nepozdává malá životnost nerezových vložek. Alternativy jsou rozjebat stávající komínové těleso po délce a vyvložkovat keramikou nebo postavit nový keramický komín bokem stávajícího. Já jsem zvolil variantu B.

z4011be
Příspěvky: 2002
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Vyvložkování komína

#180 Nový příspěvek od z4011be »

Záleží na stavu komína.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“