Vložkování komína

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Vložkování komína

#1 Nový příspěvek od vasek775 »

nejakou firmu nebo nakolik vyjde material a jak je těžké udělat si to sám
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#2 Nový příspěvek od radas »


Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#3 Nový příspěvek od vasek775 »

dík ale to je pro me daleko potreboval bych strední čechy
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
bucket
Příspěvky: 226
Registrován: sob črc 18, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#4 Nový příspěvek od bucket »

http://www.caminus.cz a nebo fa.Pechlát v Říčanech kdysi jedna firma dnes se rozdělily,dřív jsem u nich dělal a řekl bych že bylo docela systémově zmáknutý.Ceny netušim ale přijedou zaměřej a zpracujou projekt.
V SSSR zkoušeli učit koně nežrat. Ale když už to skoro uměl, tak jim chcípnul....

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#5 Nový příspěvek od smetana »

zavolej na tohle číslo Petr Šetka je od nás z vesnice 731503935
Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#6 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,mám sůseda klěmpířa a jak sa u nás plynofikovalo,tak sem s ním párkráť při vložkování býl.Néni to sice vůbec žádná věda a poradiť bych ti moh alě obávám sa,že by ti to bylo prd platné,protože je na to tuším třeba nejakéj revize.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#7 Nový příspěvek od vasek775 »

revize? naco uz komin mam jen tak chci nastrkat vlozky to by nebyl problem ty se prodavaji a vym ze se nejtuji ale nevím jak se dela ten spodek a privod do komina mam kotel Viadrus a zajímalo by me jestli se dají koupit spodní dvířka s ventilatorem jsou nejaký stranky na tento kotel dekuji
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#8 Nový příspěvek od pepa.traktor »

když to dělali u bráchy tak dole ve sklepě probourali díru skrz komín a vložili tam nerezovej kaslík s vývodem ze zdi ke kotli a dolu samozřejmě vaničku a trubičku na kondenzát a tlakové dvířka a pak jeli trubkama nad střechu a na komín takovej límeček a dole vše zahodit a seštukovat a dělali to sos komíny a revize byla k tomu vceně a ještě k čištění nerezová štětka
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#9 Nový příspěvek od _luky_ »

My máme dvě vložky - na plyn je to takový husí krk. To tam při přestavbě na plyn řemeslníci protáhli, jako nic.
A pak jsme pořizovali krbový kamna s teplovodním výměníkem. Tak přišlo slovo na vložkování druhého (komín už má své nalítáno, výstavba nového nepřichází v úvahu). To jsme vložkovali z metrových nerezových rour, které mají na sobě hrdlo. A dolu se dalo Tčko s vývodem pod úhlem 45°. Vypadá to jako kanalizační roury, jen je to z nerezu. Dost jsme se tim natrápili (komín nebyl úplně rovnej). Ale nakonec jsme to tam dostali. Jen v jednom místě, kde to nechtělo prolézt, jsme do něj museli z bytu udělat díru, abysme to kritický místo zvětšili. Po protažení vložek jsme to zase zazdili. Nejhorší bylo, když jsem to tam nahoře nasazoval. Stojíš na střeše, zvedáš nad hlavu metrový roury a ještě se to snažíš správně nasadit a zatlačit dolu do komína.

Uživatelský avatar
marw
Příspěvky: 112
Registrován: sob lis 08, 2008 6:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#10 Nový příspěvek od marw »

taky mam vložkování letos za sebou,vložka nerez 1mm síla stěny.celé je to z metrových kusů,vlastně volně zavěšené v komíně.délka 6,30,2x Tkus,vymetací dvířka,práce a revize-19000kč. jinak je na tom ůůůplný prdlajs,dokázal bych to v poho sám,jen to předtím vidět. jen prý pozor na vložky z PL 0,8plech špatné kvality(povídal) :-/
se ženou už nic není, tak mám traktor na mazlení.....

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#11 Nový příspěvek od vasek775 »

Tu cenu máš i za montáš nebo jen za matrial a jak to trvalo dlouho nez to udelali
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#12 Nový příspěvek od PULDrapalik »

o vložkování také uvažuju,ale komín je hranatej a dvoudírovej,takže asi frézovat a potom vložka :-/ ,známého to vyšlo na 40 táců

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#13 Nový příspěvek od GeorgTK »

Komín výška asi 13m, frézování (2x protože to poprvé odrbali), schiedlovy šamotový vložky asi 1m dlouhý průměr 150, 2x T-kus, 2x dvířka, odkapová miska a zakončení nahoře, práce asi týden (ale ne pořád a 8 hodin denně), bordel všude, páč jak frézovali tak vyletěla cihla v koupelce a cena asi 30tis, ale asi 2 roky zpátky... Byla to firma (no firma, byli dva) z Vyškova, na frézování měli někoho domluvenýho a asi začínali, protože jim to od ruky moc nešlo. Nicméně komín naštěstí funguje.

PS: úprava ceny. Je to hodně, ale pokud člověk potřebuje vyvložkovat šamotem, tak radši tohle, než sekat šlic celým komínem a mít bordel v baráku dalšího půl roku. Toť můj názor.
Naposledy upravil(a) GeorgTK dne stř říj 20, 2010 11:49 pm, celkem upraveno 1 x.
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#14 Nový příspěvek od vasek775 »

já tam chci dat antikorový 1mm vlozky ted tam mam eternytovou trubku 220mm tak snad tam neco pujde strcit frezovast nechci a za 40000tis radsi postavím nový
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
marw
Příspěvky: 112
Registrován: sob lis 08, 2008 6:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Má někdo zkušenosti s vložkováním komína

#15 Nový příspěvek od marw »

je to komplet cena s prací a revizý,+doprava. průměr je 180cm,prý pro zplynovací kotel až 25KW dostatečný. tak at máž představu. do 220 to musí vlízt jak namazaný.
se ženou už nic není, tak mám traktor na mazlení.....

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“