Vložkování komína

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vložkování komína

#211 Nový příspěvek od fikejz »

Můžu vyzkoušet, ten sadpal ani moc nestojí, tak kdyby to fungovalo, ušetřil bych práci i peníze.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vložkování komína

#212 Nový příspěvek od Čárls »

Já než začal padat trvalo to skoro měsíc jen upozorněni chvíli to trvá než ten dehet se uvolní ale má pozitivu líp se čistí komín poznatek nejen můj ale i kominíka
Jinak kamarád co má vložkováno nerezem používá https://www.eshop-kominictvictveracek.c ... k-d330.htm
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vložkování komína

#213 Nový příspěvek od DYK »

S tím padáním to není tak slavný, velký benefit těch čistících polínek je, že nehrozí požár komína a ano, při čištění ten dehet letí dolů. On jaksi zkřehne už nehoří a moc na stěnách nedrží.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Vložkování komína

#214 Nový příspěvek od Vedra »

Jsou v tom převážně soli kyselin, používám modrou skalici a taky dobré.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vložkování komína

#215 Nový příspěvek od fikejz »

A dávkuješ tu m. skalici jak?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vložkování komína

#216 Nový příspěvek od vitex »

Já mám systém Schidel asi 15 let.Dvojkomín,průměr 200mm-pevná paliva,průměr 160mm-plyn.Koupil jsem na vymetání kominickou štětku a ještě jsem ji nepoužil,leží smotaná na půdě.Komínová vložka je stále čistá.Saze jsou na dně u vymetacích dvířek-za topnou sezónu celej půlkyblík.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Vložkování komína

#217 Nový příspěvek od Vedra »

fikejz: tak půl polévkové lžíce jednou za týden/14 dní jak si vzpomenu zabalené do papíru při roztápění umístit tak ať to nepropadne hned roštem. Před vymetáním 3 dny po sobě. Vytvoří to kyselinu sírovou a naleptá ten dehet.

Předtím jsem používal myslím to co dává Čárlsův kamarad, výrobce Hansa odněkud z Pobaltí (Litva?) Taky dobré, pak to došlo a v bezpečnostním listu jsem se dočet že je tam skalice naředěná nějakým inertem, a pytlík skalice jsem doma měl takže pokračuju tak.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložkování komína

#218 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Vedra píše: úte led 25, 2022 9:35 pm fikejz: tak půl polévkové lžíce jednou za týden/14 dní jak si vzpomenu zabalené do papíru při roztápění umístit tak ať to nepropadne hned roštem. Před vymetáním 3 dny po sobě. Vytvoří to kyselinu sírovou a naleptá ten dehet.
Prosimte a je potreba to dat do studenyho? A co dela kyselina s kotlem?

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Vložkování komína

#219 Nový příspěvek od Vedra »

U té Hansy bylo právě napsáno do studeného, předpokládám že jinak se to teplem předčasně rozloží. S krbovou vložkou ani kouřovodem to zatím za 10 let neudělalo nic, pak mám keramiku ta je netečná. Kdo tomu nevěří může použít originál výrobek, ta Hansa drahá není. Nedaří se mi najít bezpečnostní list ale jak koukám na obrázky toho sadpalu tak bych tipoval skalici zelenou :-)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vložkování komína

#220 Nový příspěvek od Čárls »

Ona to není jen ta skalice ale další soli který se rozkládají při 600° Já zas dávkuji do roztopených kamen a nepři zátopu .
U mámy starý komín a odhořívací kotel Dakon Tam jsem to sypu pruzorem zvrchu co je už nad ohništěm ne nad nasypnou šachtou a do roztopenýho kotle
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vložkování komína

#221 Nový příspěvek od fikejz »

Začal jsem včera modrou skalicí dal jsem ji nahoru na přiložené dříví do plně naložených kamen a dole bylo fůra žhavoty. Až budu mít cestu kolem drogerky koupím ten Sadpal, nebo co budou mít a až polezu vymetat komín tak uvidím.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vložkování komína

#222 Nový příspěvek od hobr »

Používám slupky z brambor. Doporučil mi to kominík. Je to "ekologické" :) a nic to nestojí. :ano:
Komín čistím jednou za dva roky a to jen preventivně. Asi by to nebylo vůbec potřeba.
Slyšel jsem, že se dává i obyčejná sůl. :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Vložkování komína

#223 Nový příspěvek od Joe66 »

Obycajnu sol + supky zo zemiakov davam aj ja raz za mesiax ked uz dohara v kotly na pahrebu . Ale u mamy v starom dome je obycajny tehlovy komin+ klasicky prehorievaci kotol ,ze neviem co by ta sol sposobila ak by komin bol v nerezovej vlozke . A kedze je komin obycajny 15x15cm vnutorny rozmer z klasickych tehal . Tak ho cistim raz za mesiac a zatial ziaden problem :)

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Vložkování komína

#224 Nový příspěvek od Deane7 »

Keď čítam tie problémy s komínom som rád že mám kotol turbo kondenzačný takže nemám problém s kominármi ani s s vložkováním.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vložkování komína

#225 Nový příspěvek od Čárls »

Plynový kotel s tím nejsou problémy a s komínem pokud je vyvložkovaný aspoň hliníkem taky ne a znám jednoho škrta co bydlí ve starým baráku s klasikou komínem a na něj napojený kotel nevyvložkováno :smich: Prostě sere na všechny předpisy hrozně rád si hraje s vyvíječi atd. No prostě .......
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“