Vložkování komína

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vyvložkování komína

#181 Nový příspěvek od peyrak »

určitě bude chtít servisák ke spuštění kotle revizi komína, ...

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vyvložkování komína

#182 Nový příspěvek od Dáva »

To by mělo být určitě uvedeno výrobcem kotle jake komínové těleso je k provozu vhodné/nutné.Záleží na teplotě spalin.
Moderní kotle s vysokou účinností mají nízkou výstupní teplotu spalin do komina - zadechtování a vlhkost jak psal kolega výše.
Komín lze na vyvložkování připravit frézováním tj.bez bourání atd.
Teda pokud je v dobrém stavu a rozměrově v toleranci.

z4011be
Příspěvky: 1999
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Vyvložkování komína

#183 Nový příspěvek od z4011be »

Bude zaležet na tahu komína. Moderní kotle mají menší teplotu spalin, tak potřebují větší komínový tah, který se u starých a horších komínů zlepšuje vložkovánim.
Slušný kominík by měl být schopen tah spočíst nebo změřit a dle toho se rozhodnout, zda novému kotli bude stačit, nebo se bude muset vložkovat.
Vykuk chce frézovat už od branky.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vyvložkování komína

#184 Nový příspěvek od Šéďa »

Jak píšou kluci, záleží na stavu komína. Komín musí být teplý, aby dobře odváděl spaliny a ty nekondenzovali na jeho stěnách. Takže záleží, jak velkej je komín, jestli je vnitřkem nebo venkem budovy. Zkus jet na stávající komín a po jedné sezoně uvidíš sám. Na podzim jsem vložkoval komín kamarádce na chalupě 1 mm nerez trubkama. Firma chtěla 35 tisíc, objednali jsme trubky a příslušenství, to stálo necelých 11 tisíc a za jedno dopoledne bez problémů hotovo. Byly to 1m trubky na délku, na zemi jsem je sesadil komplet, odvrtal a na komíně je snýtoval. Šloto překvapivě snadno.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vyvložkování komína

#185 Nový příspěvek od Dáva »

Obávám se že nový kotel tj. třída 4 a výš = vyvložkovaný případně moderní typ komínu jinak na to nikdo revizi neudělá.
PS: nevidím důvod proč by se muselo pokaždé frézovat když je Komín rovný,vložka se do něho vejde.
Jo já zapomněl peníze jasný ale to je vizitka toho konkrétního řemeslníka..

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vyvložkování komína

#186 Nový příspěvek od Šéďa »

Dáva a čeho revizi? Kotle nebo komína?
Mám obojí a nikdo to nespojoval.
Nejdřív přišel kominík, změřil komín, vyčistil, pustil do něj kameru a hotovo, napsal papír, zaplatil jsem a odešel.
Pak přišel chlap na kotel, prohlédl kotel zvenčí, koukl dovnitř, zeptal se čím topím, chtěl papír od kominíka, číslo protokolu od kominíka napsal do protokolu o revizi kotle, zaplatil jsem a hotovo.
Kotel mám 5 třídu.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vyvložkování komína

#187 Nový příspěvek od Dáva »

Ok jestli to tak je tak pak jo.

Každopádně na takový kotel bych si já osobně ten komín nechal vyvložkovat kvůli vlhkosti . Přece jen dehtové mapy třeba na zdi v obýváku nejsou nic noc..

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vložkování komína

#188 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud je komín rovný a nemusí být vlnovec tak nerezem a 1 pak je klid na dlouhý roky Hlavně se nesmí pucovat ocelovou štětkou ale jen nerezovýn slunéčkem 8) nebo silonovou štětkou.
Pokud vám kominík projede nerezový komín klasikou je za pár let po vložce Občas jsou někteří kominící hovada a kašlou na to Proto to chce svýho ověřenýho kominíka na který ho je spoleh :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vložkování komína

#189 Nový příspěvek od vitex »

Mě se to nelíbí,komínová vložka by správně měla být izolovaná.Nebo se mýlím?

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vložkování komína

#190 Nový příspěvek od Dáva »

Ano pokud se jedná o venkovní komín tj.pridelany k fasádě.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vložkování komína

#191 Nový příspěvek od vitex »

Aha,já netušil,že se rosí jen venku.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Vložkování komína

#192 Nový příspěvek od staník »

Když mladej začal předělávat vršek tak jsme museli taky řešit komín. Dole ve sklepě byl normálně z jedný strany přisypanej navážkou a začaly se drolit cihly.
Jediný řešení bylo novej celej komín. Manželka sice vyhrožovala že uteče s baráku-to když jsme bourali díru obývákem.
Nakonec to začalo v devět hodin ráno a skončilo to v pět hodin večer,to jsem zametal ve sklepě.
Udělali jsme novej základ s deskou a natáhl jsem závaží od hřebenu až do sklepa. Tam jsem to rozměřil a začali jsme šídláckejma komínovkama s větracím průduchem.
Viděl jsem teda firmu co namísto těch orginálních betonovejch buchet používala klasickou tvárnici ztracenýho bednění čtyřicítku ale to mladej nechtěl.
Musí se dělat tak maximálně tři až čtyři buchty denně , jinak se to moc mele.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vložkování komína

#193 Nový příspěvek od vitex »

A tak je to správné.Ten rozdíl teplot je dost velký a bez izolace se může rosit i vevnitř domu.I systém Schiedel má izolaci.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vložkování komína

#194 Nový příspěvek od Dáva »

Vizex:
Je rozdíl když jdou do komína spaliny o teplotě třeba 65°C a spaliny třeba 190°C.
Moderní kotle mají vysokou účinnost spalování a do komína jdou chladné spaliny a ten kondenz tam je jak u venkovního a tak u vnitřního komína stejně. Jde o to že se to vysráží v nerez trubce a né ve vyzdívce komina.
Můj názor

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vložkování komína

#195 Nový příspěvek od Čárls »

Víťo rosí ale pokud je uvnitř vložkovaný starý zděný komín (pokud je statitcky cajk a nesype se ) tak se ta nerez vložka rychle ohřeje vždy záleží jak zatápíš já třeba v krbovkách naložím silný ,navrch hromadu drobnýho a buď jemní třísky nebo podpalovač
Kamna se rychle roztopí a nečadí jak když zatápíš odspodu. Ideal pro takovýhle komín je pokud topíš nonstop ( u krbovek nemyslitelný) Zděný komím se ohřeje ale vložka daleko rychleji.
kamarád má nerez vložku husí krk Vložkoval před 14 lety netknutá jak řikal revizák loni na podzim . :friends: Tož z mýho pohledu vše
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“