Skladování obilí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Viki007
Příspěvky: 140
Registrován: pát říj 22, 2010 3:14 pm
Bydliště: kósek od U H

Re: Skladování obilí

#61 Nový příspěvek od Viki007 »

Tak jsem sklidil...., vyhlašuji tipovací soutěž, kolik toho bylo.
Tak do mě :)

Viki007
Příspěvky: 140
Registrován: pát říj 22, 2010 3:14 pm
Bydliště: kósek od U H

Re: Skladování obilí

#62 Nový příspěvek od Viki007 »

No 5 metráků, cca. Pravda je, že ke mně už poslední dobou prosakovaly informace o přemnožených myších atd., ale že by to tak dokázaly vyžrat, to jsem nevěřil. No nic, příště, tento rok to bude stačit.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Skladování obilí

#63 Nový příspěvek od jhamos »

Neskladujete někdo obilí v IBC nádrži? Mam spotřebu cca 16 metráků a tak by mi mohli 2 nádrže stačit místo sudů. Otázka jestli by obilí padalo výpustím kohoutem,ale ten bych kdyžtak zrušil a udělal místo něj na vysejpání dvířka. Nebude se to v é nádrži nějak pařit?

milanhb1
Příspěvky: 399
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Skladování obilí

#64 Nový příspěvek od milanhb1 »

Skladoval jsem v něm mysliveckej oves.
pokud tam dáš suchý a deklíkem nahoře větráš,tak je v pohodě
akorát ten oves špatně ,,teče"-měl jsem odšroubovanej ventil
a dovnitř strčil klacek a když s ním vrtíš tak ti to teče ven na ucpání stačil kus hadru.
.Zbytek jsem naklonil a vysypal.Nebyl problém s myšima.
Dej si to vejš,abys tam pod to dostal kýbl.Toho ovsa tam bylo asi
15 pytlů.Mohlo by to stát i venku,ale ať na něj nesvítí slunce.
Rychlejma změnama teplot by se to mohlo pařit.
Nechá se tak zužitkovat nějakej kontejner třeba prasklej co se ti nehodí na vodu.
Milan
Jěště nakonec
přeju i s rodinou - hodně zdraví a štěstí do nového roku všem

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Skladování obilí

#65 Nový příspěvek od jhamos »

Přesně tak sem si to i představoval,když to nepoteče tak do toho zašťourám a do kýble to napadá. Vejš to je v úmyslu,pěkně na podstavec na kolečkách,aby se stím dalo manipulovat pod kolníkem.
Díky,Tobě též 8)

Vladol
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 27, 2016 11:55 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Skladování obilí

#66 Nový příspěvek od Vladol »

Chcel by som sa podeliť o svoje skúsenosti s uskladnením obilia v IBC kontajneroch.
IBC treba vyberať s čo možno najširším hrdlom, aby sa dal napĺňať priamo z vreca alebo pomocou veľkého vedra. Ventil som odstránil a otvor je uzatvorený iba originálnou zátkou.
Vlhkomer na obilie nemám a preto nechávam po žatve obilie cca 1-2 mesiace v otvorených vreciach vyvetrať. Potom ho nasypem do IBC. Do jedného IBC vojde 15 vriec obilia. Kvôli úspore miesta IBC stohujem tak, že medzi ne vkladám hranoly hrúbky aspoň 20 cm. To mi umožní prístup (opätovné plnenie) dolného IBC.
Obilie cez otvor ventilu nechce vypadávať, alebo veľmi zle. Preto som si zostrojil zo starého vysávača a asi 30l vedra "priemyselný vysávač". Vysávač vysáva vzduch z vedra a druhú hadicu idúcu z vedra strčím do otvoru, kde bol pôvodne ventil IBC. Takto sa mi darí bez námahy naplniť aj celé vrece.
Občas napadnú škodcovia obilie a keďže nechcem používať chémiu, tak IBC napustím CO2 a škodcov usmrtím. Jednu zátku na ventile mám upravenú na pripojenie hadice, cez ktorú púšťam CO2 do IBC. Nasýpací otvor IBC odskrutkujem a na povrch obilia položím horiacu čajovú sviečku. Pomaly púšťam do IBC plyn CO2 a sledujem plameň sviečky. Keď zhasne je IBC plný a môžem nasýpací otvor zatvoriť. Poslednou dobou z preventívnych dôvodov napĺňam IBC CO2 začiatkom zimy.

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Skladování obilí

#67 Nový příspěvek od vladman »

Zaujímavé :).... daj foto toho,, vysávača,,.....
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Vladol
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 27, 2016 11:55 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Skladování obilí

#68 Nový příspěvek od Vladol »

Na foto je komplet zostava môjho vysávača obilia z IBC. K celej zostave mám dve dôležité poznámky.

1. pozn.
Zahnutá trubka slúži k tomu, aby som mohol z IBC (cez vypúšťací otvor) vysávať zbytky obilia z bokov kontajnera. Bez nej vysajem obilie zo stredu a po krajoch na dne zostane cca 1 vrece obilia.

2. pozn.
Všimnite si zmenu odtieňa súdku v cca 2/3 výšky - je to výška obilia v sude. Keď vysávam obilie, tak sledujem tento tieň a mám prehľad o naplnení suda a môžem ukončiť vysávanie podľa potreby.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“