Skladování obilí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Sklad obilia

#16 Nový příspěvek od fastrac8250 »

na podlahu istotne ziadne drevo bezne podlahove skaly maju iba betom pripadne perforovanu podlahu kade sa vhana vzduch na prevzdusnenie obilia :friends:

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Sklad obilia

#17 Nový příspěvek od vladman »

8)
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
ziky31
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 11, 2011 4:21 pm
Bydliště: Písek, Plzeň

Re: Sklad obilia

#18 Nový příspěvek od ziky31 »

Chlapi, měl bych dotaz. Neskladujete někdo obilí v ibc kontejnerech?
Do nejčka jsem ho měl v modrej plastovejch sudech, ale zvířectva přibývá a sudů je málo. Takovejhle kontejner se mi zdá ideální, ale nevím jak je to s vysejpáním. Projde zrní(bude se sypat?) tím spodním "ventilem" resp. výpustí?

Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 792
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Sklad obilia

#19 Nový příspěvek od Vlasatej »

zrovna předvíčírem sem viděl dělaný velký silo ze dřevěných fošen a starých trámů. Normálně sešroubovaná velká bedna přidělaná ke zdi. Zrno tam tahají z vlečky pomocí navijáku.
Zároveň sem tam viděl i ty IBC kontejnery, ale měly ty kouhouty odstraněné a místo nich byly z plechu udělané "trubky" s přírubou, která byla přišroubovaná ke kontejneru. Vepředu byl místo normálního kohoutu udělaný střižný kohout jako je na medomedu.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Sklad obilia

#20 Nový příspěvek od fastrac8250 »

nech sa paci schema skladu :pohar:
Přílohy
sklad.jpg

FrantaL
Příspěvky: 97
Registrován: pát lis 29, 2013 4:02 pm
Bydliště: Blanensko

Skladování obilí?

#21 Nový příspěvek od FrantaL »

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak skladujete obilí? Já mám hodně prostorů pod střechou tak mě napadlo tam udělat něco dřevěného do čeho bych je vyfoukal a potom bych je vypouštěl jako ze sila. Máte někdo něco takového? :)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Skladování obilí?

#22 Nový příspěvek od Matúš »

Pozri sa do Jirkovho vlákna (myslím, že sa volá Jirkov Zetor 7245, proste uživateľ Zetorak Jirka) :) Má na rajčati fotky, aké pekné silá z dreva má spravené 8)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování obilí?

#23 Nový příspěvek od Antony30011 »

Taky nad tim premyslim... Ale narozdil od tebe nemam hodne mista pod strechou :vztek: respektive mam, ale je plno :D co treba skladovani v bigbagach? Nezkousel nekdo? Samozrejme za predpokladu, ze bude dobra vlhkost.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Skladování obilí?

#24 Nový příspěvek od tomous »

Ve vakách jsem měl asi 15tun,ale ty zkur.ený myši jich asi 6 prokousali.

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: Skladování obilí?

#25 Nový příspěvek od 5611 »

Naper to IBC kontejneru. Do té kubíkovky se vleze tak kolem 8q, oddělej ventil, prdni tam kolík ze dřeva a mět to mužeš kde si vzpomeneš. Nasepat to jde rovnou z vlečky a mužeš to stohovat, převážet na vydlích rovnou k zvířatům, kde to vydrží celej rok. Neznám nic lepšího a lacinějšího. 8) Akorát bych to možná nedával do těch od polymeru atd.. :)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5462
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Skladování obilí?

#26 Nový příspěvek od thovt »

Dá se použít komposter s malými otvory nebo sud na vodu je toho hodně.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Skladování obilí?

#27 Nový příspěvek od Matúš »

Tak ja toho nemávam až tak veľa, ale najprv ich mám v novej garáži vo vreckách a potom si sypem do vedier od stierky (alebo občas do takých 60l od lepidla Rakol) a mávam ich v starej garáži, v ktorej sú občas aj myši, tak tam vo vrecku nemôže byť :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování obilí?

#28 Nový příspěvek od Antony30011 »

Do ibc to planuju v krajni nouzi. Mam tri. Ale bigbagu muzu mit co bude chtit. Spis mi slo o to jestli se nezapari atd. Ale v bigbagach teda leda najmout secky obecni kocky a pasti jo? :D doma to mam v pytlach a je to v klidu, ale na stodole nemam zkusenost. Zkusim co pude, diky diky :) nechce se mi prave stavet, respektive nemam kde, nejaky dreveny ohrady nebo neco. Bigbagama se da aj snadno hejbat

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Skladování obilí?

#29 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Je pravda, že dřevěný syla, jsou pro obilí nejlepší. Ano mám sýpky na patře stodoly, 2krát po120metrákách a 1 na 200 metráku,pro obilí tonejlepší,Ale jedna nevýhoda tu je . s myšima problém nemám, ale celou zimu krmím vrabci z celího okolí, ve stodole to jen hučí a všechno posraný, nic s tím nenaděláš. jelikož jsou v sýpkách trámy od konstrukce střechy a truby od kapsáků, tak to nejde ani nijak zaplachtovat. tak že vrabci vyžraný jak holuby, že by si s nima mohl orat a když všechny sednou na okapy, tak se pěkně prohýbaj. A pak že nikde nejsou vrabci, jsou všichni tady. :smich: Jinak skladuji take i ve vakách a je to bez problému. ale musí to mít při naskladnění správnou vlhkost, maximálně 14 procent, víc né.

lukkassss
Příspěvky: 258
Registrován: ned lis 23, 2014 4:42 pm
Bydliště: Bouzovsko

Re: Skladování obilí?

#30 Nový příspěvek od lukkassss »

Já to taky řešil a po x letech koupil silo

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“