kotel Stropuva

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: kotel Stropuva

#106 Nový příspěvek od Joe66 »

Rokur chces povedat,ze tento kotol splynuje lepsie bez ventilatora a riadiacej jednotky ako tvoj atack dpx ? Ved tento kotol funguje na principe horneho odhorievania nie? Ze tomu ti neuverim,ze lepsie spaluje. Aka bola teplota vody na kotliku pri ,,spalovani,, ? Aka bola teplota spalin? A k tomu certifikatu na inom portali sa k nemu ludia nevedia dostat,ze splna aj 3 a vysie . Ze neako mi to nesedi toto co tu rozpravas :tyty:

Josef Sivan
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 18, 2018 1:54 pm
Bydliště: Trojanovice 757

Re: kotel Stropuva

#107 Nový příspěvek od Josef Sivan »

Ahoj pratele topic. Dik za velmi odborny popis topeni v mem kotli STROPUVA U-20kw. Ano akumulacni nadrz je velmi ucinna na ulozeni prebytku tepla do zasoby. Mam pro Vas další pozvani ke kotli pro ty co neveri jak to cele funguje! J.S.

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: kotel Stropuva

#108 Nový příspěvek od peyrak »

Jak velkou tu aku nádrž k tomu svému kotli máte? A kolik kg paliva se tam dá zhruba naložit? Díky

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: kotel Stropuva

#109 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Joe.
To, že se Ti ten kotel nelíbí a jseš proti němu zaujatý mi je úplně jedno. Skutečnost je ale taková, že ten kotel lépe využije palivo, než můj kotel Attack.
To jestli tomu věříš, nebo ne, mi je také jedno, a ani si to nechceš osobně ověřit. Tak je zbytečné Ti cokoliv na dálku dokazovat. Navíc jseš schopen ze mě udělat i lháře. A to se mě již dotýká. A nezlob se, že Ti dál již nebudu ohledně Stropuvy odpovídat, protože to nemá pro mě smysl, a je to pouze ztráta času.

Jak jsem již psal. Vím jaký bude můj další kotel. Na nynější kotel mám díky dotacím závazek, tak ho nemůžu ještě nějakou dobu vyměnit.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: kotel Stropuva

#110 Nový příspěvek od peny »

ale ale, Joe sa opytal iba na realne cisla a nepovedal si mu ich teplota vody, spalin a pod. takze cela tato debata nie je zalozena na realnych faktoch, ale na domnienkach, pocitoch a pod...............

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: kotel Stropuva

#111 Nový příspěvek od Joe66 »

Rokur od teba som ocakaval technickejsie popisany princip tohto kotla a nie,ze len lepsie spaluje ako tvoj kotlik. Ze zbytocne sa urazas -nic zle som nepovedal ani o Tebe nemyslel. Ale sam dobre vies,ze v odhorievacom kotliku sa neda dosiahnut len tak ledabolo vacsia teplota spalovnia v obycajnej komore ako napriklad v komore s keramikou a podporena riadenym horenim ako v splynovaku. A to nehovorim,ze pri takej vysej teplote pri splynovaniu by v tej stroupove ta vrchna trubka ktora sa spusta nad ohnisko a sa nou aj privadza vzduch by takej vyssej teplote ani nemohla dlho odolavat a preto splynovaky maju ziaruvzdorne ,,betonove,, tvorovky . Ze rozoberam to po technickej stranke a vobec nie som zaujaty voci stroupove ale fyzika plati aj pre tento kotlik :) Sam by som privital taky kotlik co by mal taku velku nasypku-vacsiu ako stroupova a bol taky jednoduchy ale na stroupovu su dost negativne reakcie na youtube kde je pekne vidiet nedostatky toho kotla . A sam dobre vies ,ze ked napriklad do takeho splynovaka od ataccku-slx sa zmesti do prikladacej komory xy kg dreva-ma 200 az 220 litrov a nasypka pri plnom naplneni dreva vyda xy kw energie a vydrzi horiet pri maximalnom vykone okolo 8hodin a priblizne to tak ma aj drahsi kotlik quantamatic co stoji tusim cez 300 000kcs a je spicka tak neverim ,ze litovci su mudrejsi a sikovnejsi a ohybaju zakony fyziky a ich kotlik s mensou nasypkou s menej kg dreva dokaze pri maximalnom vykone horiet viac hodin !!!!! :jazyk: :)

Josef Sivan
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 18, 2018 1:54 pm
Bydliště: Trojanovice 757

Re: kotel Stropuva

#112 Nový příspěvek od Josef Sivan »

Ahoj pratele nebo uz (nepratele) topici. Tak teda ještě jednou spec.pro dotaz Joe66. AN nádoba je 950 Lit. barak na patro 3+1 podsklepeny cely zatepleny + plast.okna dvojsklo. Do spalovaci komory se vejde cca 45kg suchého bukového drivi nebo 65kg slunečnicových briket nebo 55kg cerneho uhli (které nedoporucuji). To vse hori skoro stejnou dobu cca 22-24hod (nejitenzivnejsi horeni trva cca 10-12hod při teplote vody70- 80°C). Ted co mam zapojenou AN tak kotel nalozim tak do 3/4 slunecnicovyma briketama + bukove drevo. Doba horeni cca 12hod při teplote vody 75-90°C pak dalších 4-6hod dotapi barak AN!!! Rozmezi teplot mezi horkou a chladnou vodou mam cca 8°C když je vetsi rosah nez 15°C tak se zacina sem tam tvorit kondenzat? Joe66 prijed a uvidíš, ubytovani Ti poskytnu jsi-li zdaleka J.S.

Josef Sivan
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 18, 2018 1:54 pm
Bydliště: Trojanovice 757

Re: kotel Stropuva

#113 Nový příspěvek od Josef Sivan »

Ahoj oco13 mas pravdu ze Ti to pripada jak stare pilinaky ty také vydrzeli hořet dlouho při vysoke teplote ale při nahodnem sesipani neprohorene horni vrstvy na dno také dost bouchali? Tady je to uplne stejne jen trochu naopak. J.S.

Josef Sivan
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 18, 2018 1:54 pm
Bydliště: Trojanovice 757

Re: kotel Stropuva

#114 Nový příspěvek od Josef Sivan »

Ahoj chlapi tak jak po topne sezone, nezmrzli jste u svých kotlu ze nic nepisete...? Zdravim do Vrbna p/P. Co Tom uz mu urcite dosla medicína.... cus J.S.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: kotel Stropuva

#115 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Josef, topná sezona u nás ještě neskončila. Včera ráno jsem se probudil do bílého zasněženého rána a vydrželo sněžit celý den.
Jinak letošní zima byla dobrá. Spálil jsem pouze 7 prostorových metrů vrby, olše, jeřabiny, javoru a smrku. Náběh jara byl naštěstí slunečný, tak od půlky února už pomáhaly solární kolektory. V kotli jsem proto mohl topit pouze 2x, parkrát 3x týdně.

Tomáš je rozhodnutý si pro Stropuvu v létě zajet osobně do Litvy. Chce si to spojit z dovolenou a pár dnů tam chce zůstat.
Tomovi i mě medicína již dávno došla. Jak pojedu kolem, tak bych se stavil, jestli mohu. Dovezu svoji a namícháme.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: kotel Stropuva

#116 Nový příspěvek od gregor811 »

Aj u nás na Orave bola slabšia zima, aj keď tiež ešte cca mesiac obdeň určite budem kúriť. Zatiaľ som spálil cca 16 prm dreva na 80% Sm+Jd. Ten kotol Stroupava má celkom zaujíma, tak som sa rozhodol vás sledovať.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: kotel Stropuva

#117 Nový příspěvek od Joe66 »

Tak si pozri este aj liepsnele. Dole na stranke https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... yC4YrK6zNL

Josef Sivan
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 18, 2018 1:54 pm
Bydliště: Trojanovice 757

Re: kotel Stropuva

#118 Nový příspěvek od Josef Sivan »

Zdravim na Oravu v Babine mam rodinu, jestli mas zajem něco vic se dovedet o kotlu STROPUVA tak mohu podat veskere info..... J.S. A vzkaz do Vrbna az se rozhodnes prijet tak dej vedet dopředu at udelam nejake zasoby mediciny cus Josef

E.w.i.n.g.123
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 28, 2021 7:57 pm
Bydliště: Bělov

Re: kotel Stropuva

#119 Nový příspěvek od E.w.i.n.g.123 »

Dobrý den, chci se zeptat,zda někdo z vás ma zkušenosti s nákupem tohoto kotle v Litvě? Nezjistil jsem zatím cenu u výrobce,ale nasel jsem stránky prodejců na Ukrajině,kde mají ceny poloviční než na Slovensku. Tento kotel je univerzální a ještě s mikroprocesorem.

https://vodolex.com.ua/ru/catalog/kotel ... -s30-ideal


Děkuji za rady a zkušenosti.

Honza

E.w.i.n.g.123
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 28, 2021 7:57 pm
Bydliště: Bělov

Re: kotel Stropuva

#120 Nový příspěvek od E.w.i.n.g.123 »

Tady je univerzální kotel S30U bez elektroniky: https://vodolex.com.ua/ru/catalog/kotel ... opuva-s30u

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“