stavebni michacka SMA-150

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

stavebni michacka SMA-150

#1 Nový příspěvek od matisx »

cau chlapi,vcera jsem koupil michacku asi SMA-150 a tak denska jsem ji rozhejbaval,ma to snekovou prevodovku a nebyl tam olej-tak jsem tam neco nalil a ted to protika
nema nekdo manual na rozmer lozisek a gufer -at to nemusim nejdrive kuchat a pak kupovat ale udelat to pri jedne praci
diky
foto neni moje je z netu
Přílohy
large-michacka-125l.jpg
large-michacka-125l.jpg (9.29 KiB) Zobrazeno 8006 x

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: stavebni michacka SMA-150

#2 Nový příspěvek od staník »

Nevím jestli je to přesně ono: http://www.diamec.cz/obr/2009/11/16/883 ... %20150.pdf
Já to hledal pro svou a teď nevím jestli ta tvá je jinačí :zapomel: Koukni tady: https://www.google.cz/search?q=m%C3%ADc ... XrUuPPg5gL

Gufera tam mají ale v sadě a maličkou fotku ze ktrý nepřečtu co je to zač.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#3 Nový příspěvek od matisx »

http://www.abaservice.cz/stavebni-vytah ... 84-3-M-150 mam to coje na fotce v prvnim odkazu,ale s touto snekovou prevodovkou-takyjsem u nich hledal a neprecetl to-tak zkousim kdo to ma-kamos ma ten tu z linku a manual nema :-/ tusim ze to bude jadna a ta sama snekovka
stejne dik
uplne v pravo je to rozkresleny-snekovka
prave ze u nas to vsechno koupim za zlomek ceny ale veet co-hold to budeu muset kuchnout-chtel jsem toi udelat pri jednom

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: stavebni michacka SMA-150

#4 Nový příspěvek od staník »

Taky mne to čeká. Koupil jsem za levno míchačku MLB 150 ale míchač si moc pomáhal kladivem a tak je buben kničemu. Je tak zmlácenej že leží na lopatkách vevnitř a tak to špatně čistí stěny a lepí se to vevnitř. Buben jsem sehnal za Uh.Hradišťem , dlouho jsem laboroval s dovozem až se nakonec syn sebral a zajel si tam sám.
Jakmile teď dodělám tu věž ze zdvižky za traktor tak jde míchačka do dílny a bude se kuchat. 8)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#5 Nový příspěvek od matisx »

kamos ma tu m-150 a to je parada-jenze kdyz jede tak 5000 a jet jeste treba 50km a vic-toto bylo v obci za 2tacy jede normalne s nipujde betonovat jen ze itaka olej-tak to chci dat do kupy abych to nemusel hlidat-asi se na to vrhnu kdyz neni co delat :)
at se ti taky dari-je jel pro ni ze traktorem a s rukou ze to dam do retezu-no nastartuji a neproslapne se jeden koboucek na spojce-a to tammam ty silnejsi -no malem me mrsklo-tak jsem se jebal ze spojkou na6718-jeste tam mam 75% toho kloboucku dole pod spojkou-nemuzu to najit kde je :zly:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: stavebni michacka SMA-150

#6 Nový příspěvek od staník »

Já ji taky koupil tady u nás. Pán šel do důchodu a končil s podnikáním a jelikož se známe ze stavebnin tak ji nechal fakt za dobrou cenu. Jen ten buben jsem prostě radši sehnal a koupil. Nemám rád když to je v bordelu. :-/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: stavebni michacka SMA-150

#7 Nový příspěvek od peny »

no keby ze sa pytas cca 3 tyzdne skor poradil by som lepsie ale aspon nieco, ja mam trosku iny typ ale prevodovka vyzera byt rovnaka

loziska 2x 30305 A
1x 6210
1 x6208
gufera 45x62x12
a druhe uz neviem :(

no len rozobrat prevodovku nie je take lahke lebo musis dat dole bubon, v bubne je matka tu musis vykrutit a na klinku a kuzelii drzi bubon, inac prevodovku nerozoberies, a ja som mal dost velky problem tu matku odkrutit lebo bola asi 20 rokov v betone a vode , takze som bubon musel rozrerat matku som vykrutil potom to nahriat autogenom ,a az tak sa mi podarilo dat pozostatok bubna dole

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#8 Nový příspěvek od matisx »

to vypada ze je ona ta prevodovka,jeste jsem na to kouknul na zadni dekl a sundal-je tam matka ktera drzi zadni lozisko a pod nim je snekove kolo-myslel jsem ze bych to cely vyrazil do predu i s budnem???to nepujde??myslis?? ze bych buben nesrouboval-toje asi nadlidckej vykon tu matku dat pryc
koukam kladky na navijak??-davas i gufero nad lozisko??

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: stavebni michacka SMA-150

#9 Nový příspěvek od peny »

no tak som to skusal aj ja ale gufero je zhora hned pod bubnum a na hriadeli je osadenie takze neda sa to inac rozobrat iba zhora

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#10 Nový příspěvek od matisx »

a hridel jde tim padem ven zadkem??chapu to dobre???
jinak diky aspon nekam jsem se posunul-aspon zjistim pomer sil ja V michacka-moudrejsi ustoupi
jeste koukam jak jsem kuchl jen ten dekl zezadu(odspodu)ze tam cumi kulickove lozisko na me-asi jeste starsi kus jak ja :-/

coz by znacilo ze bud to budu muset asi kuchnout a pak koupit nebo se zatim na to vysrat-parat buben-coz me asi nemine kdyz je dobry se mi nechce :zly:
Naposledy upravil(a) matisx dne pon pro 29, 2014 8:48 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: stavebni michacka SMA-150

#11 Nový příspěvek od peny »

na vrchu prevodovky mas takuto prirubu

http://www.abaservice.cz/stavebni-vytah ... PREVODOVKY

na jednej jej strane je gufero , na druhej je lozisko ta priruba je prikrutena k prevodovke a k tej doske na ktorej je elektromotor, tato cast ti zostane na hriadeli a tak nemozes vymenit gufero ani lozisko lebo gufero sa dava zo strany od bubna

http://www.abaservice.cz/stavebni-vytah ... DEL-410-mm

takto vyzera oska, kuzelova strana ide do bubna potom nasleduje jemny zavit ten zavit ma mensi priemer ako oska dalej , takze nevykrutis zaistovaciou matku a nemozes to rozobrat tak aby oska zostala na bubne a vsetko si dal dole

dost blbo to asi vysvetlujem ale snad ti to pomoze :friends:


ak das dole ten maly dekel na prevodovke tak tam by mala byt zaistovaci matka podlozka a lozisko

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#12 Nový příspěvek od matisx »

presne jak pises vzadu maly dekl a je tam matka-kdyz ji nepovolim nejde sundat ten dekl vetsi co kryje snekove kolo(v desce jsou diry na srouby-jako stahovak)to jsem mel dole taky a dal jsem to neskousel-jeste tam byla segrovka ktera jistila to snekovy kolo-dal nevim :)
logicky jsem vychazel z toho ze kdyz to zadni lozisko drzi buben aby nevyjel ven tak to predni ho drzi aby nesjela hridel dolu??
jenze to lozisko je jeste mezi dvema deskama(prirubami) to predni jestli to dobre chapu :-/
zitra ofotim jak to vypada
budu hlidat olej a basta-----me to stejne neda a jak zapnu flexu.... jeste musim koupit co2 porad me chybi-zvyk na elektriku
Naposledy upravil(a) matisx dne pon pro 29, 2014 9:00 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: stavebni michacka SMA-150

#13 Nový příspěvek od peny »

tak ako pises v podstate ak budes pokracovat tak sa dopracujes az k tomu ze ti na oske zostene ta priruba s loziskom, zaistovacou matkou a guferom (lozisko som ja rozbil lebo som myslel ze to pojde ako chcem ale neslo :D )

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#14 Nový příspěvek od matisx »

aj ta krajta-to jsem slyset nechtel-to nevypada na rozborka sborka na 2hodiny :shock:
ja chtel jeste ten den betonovat--ne az pristi tyden jak pises ty :-/ :D
presto velky dik aspon :friends: vic co a jak

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: stavebni michacka SMA-150

#15 Nový příspěvek od peny »

predpokladam ze olej ti tiekol okolo bubna ? tak ho castejsie kontroluj nech to netocis na sucho, lebo ja som mal iba pertinaxove koleso nie liatinove ! lebo z nasej miesacky zostane povodneho velmi malo, vsetko uz bolo prehnite :D :D takze ak ju mas ako tak funkcnu a nemas cas ju dat poriadne do kopy tak by som to nechal tak :friends:

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“