Komín - izostatické vložky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Komín - izostatické vložky

#1 Nový příspěvek od imaginaro »

Ahoj všichni, předem se omlouvám jestli je tu uš podobné téma, ale nenašel jsem ho.
Potřebuju postavit na starém místě komínu komín nový a nechci koupit něco co se pos.re a budu to muset vložovat. Na netu jsem našel několik diskuzí kde lidi píšou že jim šamotové vložky praskají, tak přemýšlím o něčem jiném - má někdo z vás komín s izostatickými vložkami (CIKO TEC, HELUZ IZOSTAT, SCHIEDEL ABSOLUT, atd.)? Nejsou popraskané? Díky moc za odpovědi.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: komín-izostatické vložky

#2 Nový příspěvek od Fidlla »

Stavim jako ty novy komin misto stareho ,ten boural cihlu po cihle cca 12h,delka 8metru.
Puvodni byl jen 160mm a vlozky byli zalite maltobetonem..Po zahrati se roztahly,ale nemeli kam,tudis praskali.
Ted mam koupenou stavebnici z Letovic ,teprve zacal stavet a jde to pekne,rychle.Mam 200mm a 8metru vyska...
Tady stoji vlozky vzlast nez vyzdivka...
Zetor 6718 DEEP RED

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: komín-izostatické vložky

#3 Nový příspěvek od Tomas6 »

No co já řešil komín taky jsem měl strach z praskání vložek a po dlouhém studování po netu jsem stejně nic nevymyslel a koupil keramiku schiedel.Ono podle všeho to prasknutí způsobí buď moc vysoká teplota tj.kamna bez klapky a výměníku a nebo blbá montáž. Docela bych tomu i věřil. Spousta lidí má keramiku a problémy nemá. Myslím že ty izostatické by při nějakém tepelném šoku popraskaly taky.
Fidlla:Jak se ti zdají ty letovice? Mne od toho dost kominářů odrazovalo že to je nepřesné a kolikrát není ani vidět zespodu nahoru jak je komín křivě. To samé mi tvrdili o jejich tvárnicích.Cena byla lákavá to jo ale....No nakonec vyhrál schiedel protože mám poslední 4metry nad střechou neukotvené a jediní byli schopni potvrdit že to vítr nesfoukne.Komplet od spodu jsem ho ďerama v rozích armoval a zalíval řídkým betonem.Na doporučení statika....Ale i tak jsem byl z jejich přesnosti zklamaný. Dostal jsem k tomu i maltovací šablony a měl jsem za to že když budu mít stejnou vrstvu malty tak komín bude rovný. No opak byl pravdou.Tvárnice co kus to originál...No porod to sestavit aby to nebylo jak od sviní.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: komín-izostatické vložky

#4 Nový příspěvek od gbelec petr »

já kupoval komín taky - skládačku tu nejlevnejší co najdeš na internetu. je to asi výrobce letovice. mám vyzdené cca 4 m a zbývají mi ještě 2. za mne tvárnice v pohodě, lepím to flexi lepidlem, nerovnosti se srovnají ale vložky děs běs.. nesedí to na sobě, vložky jsou šišaté a nejde to vyzdít rovně..origo v balení na spojování vložek byla hmota na vymazání topeniště, tu jsem nepožíval dávám to na silikon od schiedlu..
komín mám do garáže, tam to bude stačit..
tento mám:http://www.aaakominy.cz/komin-kominovy- ... tou-200-6m

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: komín-izostatické vložky

#5 Nový příspěvek od vitex »

Já stavěl v roce 2004 dvojkomín 200 a 160.Plynem netopím,využívám jen tu 200ku na topení dřevem.Koupil jsem na radu bratra stavaře pouze vložky Schiedel a lepil je na kamnářský tmel,obezdíval a izoloval skelnou vatou,řádně pěchovanou.Postupně po jednom metru.Základ pod komínem mám tři a půl metru hluboký ale z důvodu podsklepení vedlejší místnosti.Ostatní rozměry základu jsou 2x1 metr.Topím už sedmou sezónu a nevidím v komíně žádné změny,nebo destrukci.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#6 Nový příspěvek od imaginaro »

No já našel na netu celé vlákno o schiedlech že jin ty šamotky praskají. Ano někteří obezdili sopouch a ten jim puknul, ale proč jim popukalo dalších několik šamotek nad sopouchem když tvrdí že přesně dodrželi postup výrobce? Ono to z venku není nijak vidět a pokud se člověk nepodívá dovnitř, tak to nezjistí a může v tom topit třeba 20let. To se musí oddělat kouřovod od kotle ze sopouchu a strčit do komínu ruku s foťákem a s bleskem to vyfotit.
Nerad bych aby mi to taky popraskalo, pač s mým štěstím na kvalitu ať koupím cokoliv by mi určitě šamotky popraskaly. Jak je to stěma izostatickýma vložkama, máte je někdo? Zima se blíží a práce na komíně stojí na výběru stavebnice. Na jednom slovenskym webu jsem četl že prý ty izostaticky vložky testujou tak žeje nahřejou na 950'C a hodí do ledové vody, ale to se mi moc nechce zdát. Tak jak je to s jejich kvalitou kdo je máte nebo znáte napište, díky moc.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: komín-izostatické vložky

#7 Nový příspěvek od ITS »

Také jsem si přečetl o testování izostatických vložek. Z toho popisu je zřejmé, že tyto vložky nejsou jenom mírným vylepšením čehokoli dosavadního, ale technologie je úplně jiná. Je to dosti podobné keramice , například na zapalovacích svíčkách, nebo spíše jako u nosičů topných spirál. Principiálně to nelze vyrobit líp. Proto věřím, že to bude lepší než jakékoliv dosavadní vložky.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#8 Nový příspěvek od imaginaro »

Taky mi to tak připadá.Asi koupím Heluz izostat duo ale k tomu vatu z komínu izostat. Bez vaty se mi to moc nezamlouvá. Má tenhle komín někdo doma?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: komín-izostatické vložky

#9 Nový příspěvek od maršl »

Kolik stoji ten heluz?? Zkus komin effe domus 2,
Vlozky nam vsechny praskly, budeme bourat a pujdeme do keramiky od effe domus, spolehlive vydrzi 600 stupnu, testovany jsou na 1000 st.
soused ma origo schiedel, vse jak ma byt, kotel viadrus, topi jen drevem a vlozky praskly...
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#10 Nový příspěvek od imaginaro »

Právě o tom mluvím - vše dodržíš a stejně ti to kiksne a když to reklamuješ, tak se s tebou schidel domluví že zaplatíš práci a oni ti to popraskany vyvložkujou nerezem. To mi přijde jako demagogie.
No effe due mě vůbec nepřesvědčil, osobně bych si to dat tak leda na udírnu, na kotel bych k tomu důvěru neměl. Ty hodnoty co píšeš jsou myslím i u izostatických vložek. Systém Heluz izostat duo 200mm/8m je už od asi 16ti tis. ,což je podle mě dobry, proto už o šamotkách neuvažuju.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#11 Nový příspěvek od imaginaro »

tak co chlapi, nikdo z vás nemá tenhle typ komínu doma?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: komín-izostatické vložky

#12 Nový příspěvek od kutil tim »

Taky jsem to řešil a nakonec jsem dal nerez, dal jsem 180mm na kotel i krb a na kotel bych dal příště jen 160mm při výšce 12 m.Je důležité dát kvalitní nerez 1mm tloušťky.Práce s tím byla výborná a dá se kdykoliv vyměnit a vožky jsou ukotveny a bez izolace rychle se nahřejí, dobře se vymetají.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: komín-izostatické vložky

#13 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,doma mám už přez dvacet roků,jak od kotla,tak od krbu,normální dvacítky šamotky a v pohodě.Samo,že jich mám ve vatě,tagže nevidím důvod proč by měly praskať.A gdyž sem sa svojého času smýkál s ogarama kolem staveb,tož sme a to aj do dřevěnic,kupovali heluz kerý,nemám šajnu jak dneskaj alě tehdá býl oproti vyhlášeném schidlu snáď o polovicu lacinší a ešče na mňa nigdo nepřilěťél,že mu zróchál komín.Hmm,na keréjsi dřevěnici ně jak napotvoru přímo do komína od krbovek zachodila vaznica.Uhnůť s nima nigde nechtěli,tož sem ju tam přefík a zakotvíl,tagže drží ešče aj kus střechy.Doufám,že to ešče,než zhebnu,aj udrží a pak ať sa děje vůľa boží.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#14 Nový příspěvek od imaginaro »

kutil tim: no do toho moc jít nechci i kdyz chápu že je to za dané problematiky asi nejjistější. Kratší záruka a zkušenosti, kdy jsme na lihovaru měnili komín na odvod vřelých par z nerezu 1,5mm za plastový, protože skrz tu nerez už se to prožralo a dnešní plasty jsou ke kyselinám odolnější, mne od nerezu odrazuje. Ale samozřejmě nemám to na lihovar, ale i dřevo má své kyseliny, hlevně tvrdé a při dřeplynu kdy je úmysl pouštět do komína co nejchladnější spaliny, to bude určitě aspoň trošku kondenzovat. U krbovek nebo obyč. kotle na tuhy bych dal asi taky nerez. Ale díky za další poznatek.
Tak chlapi, nikdo opravdu nemá izostatické vložky v komíně?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#15 Nový příspěvek od imaginaro »

ahoj olo, no právě že před dvaceti lety, ale víš jak se to dělá dneska -kvantita nahrazuje kvalitu bez ohledu na zákazníka. Já právě všude čtu že heluz je super, takže do něho asi půjdu, ale šamotky už asi ne, když do nich ťukneš tak už nezvoní a zní to skoro jak normální cihla :-( Navíc ty izostaticky vložky jsou dlouhy metr, takže míň spojů.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“