Komín - izostatické vložky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4810
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#16 Nový příspěvek od imaginaro »

jak to tak vidím, nějak mi to tu utichlo :'(
nějak se mi nechce věřit že by tu nikdo neměl komín Heluz izostat nebo izostat duo :shock:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: komín-izostatické vložky

#17 Nový příspěvek od Fidlla »

Mam uz skoro hotovy Letovicky,ale to ti nepomuze...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4810
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#18 Nový příspěvek od imaginaro »

to ne no :( nechce se mi věřit že cca od roku 2008 co je to na trhu si tu nikdo nekoupil komín s těmahle vložkama :-/ :vztek:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: komín-izostatické vložky

#19 Nový příspěvek od Fidlla »

Tak to zkus ty,treba budes prvni... ;-)
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4810
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#20 Nový příspěvek od imaginaro »

njn, ale abych nedopadl jak hupkař, že koupim komín za 16_20tis. a pak mi to budou vložkovat nerezem, tak jak kdyz resí schiedl reklamaci - to mi připadá na hlavu :-(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: komín-izostatické vložky

#21 Nový příspěvek od chavier »

Trochu odbočím,

budu muset vložkovat komín, kamenina 200, pro tuhá paliva. Příjde tam 1mm nerez 180mm, mám nabídku za 2100kč/m včetně práce vyústění atd. Zdá se mi to dost, co myslíte?

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: komín-izostatické vložky

#22 Nový příspěvek od kutil tim »

Ta cena je vysoká na to ,že to jen vloží do kameniny, dej si víc firem, aby ti poslali nacenění komína.Cena 1 m roury je kolem 1000 kč, drahé jsou odbočky, čistící otvory.Dělal jsem dva komíny 12 m jeden uhýbaný přesazený 180 mm a cena byla 32000 kč , ale dělal jsem to sám.Vyboural jsem komín do patra a od patra postavil nový, starý byl prasklý 100 let starý.Firma mi dala slevu z ceníkové při odběru jaký jse měl na dva komíny teď si přesně nepamatuji, ale bylo to přes 10 %.Dělal jsem to před 6 lety současné ceny nevím jaké jsou.Pokud bys to dělal sám, tak se domluv s revizním technikem jaké má požadavky a aby ti poradil a nedělal problémy při revizi a také mají přehled o firmách, co to dělají.Práce s nerezem je jednoduchá, vše je přesné a pasuje do sebe a pokud ho čistíš a topíš s rozumem, tak je to lepší než vložky od schiedlu, které ti při problémech vyvložkují nerezem.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: komín-izostatické vložky

#23 Nový příspěvek od Tomas6 »

No nevím ale asi to zas tolik lidí mít nebude.To není až zas tak starý systém. Co jsem loni řešil schiedel tak měli jen a jen klasické keramické vložky. Dneska už mají jen izostatické.Cena taky nic moc no. Díval jsem se jen na schiedel protože mám možnost srovnat.Kupoval jsem komín před rokem.A nevím o tom že by loni někde o těch nových vlozkach někde psali.Určitě bych se o to zajímal. Taky mám strach že by klasická keramika popraskala ale pokud se k tomu staví čelem a vyvložkují komín nerezem tak o co vlastně jde.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4810
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#24 Nový příspěvek od imaginaro »

Jde o to že člověk zaplatí cca 20tis. za komín a doufá že vydrží aspoň dvacet let a oni ti to pak vyložijou nerezem kterej ti možná vydrží deset a ty pak budeš během života když bůh dá nejmíň 3x měnit vnitřek - faaaaaakt super představa.
Podle tohohle jsiu izostatické vložky na trhu nejmíň od r.2010 http://komin-kominy.cz/tenkostenne-izos ... inu-heluz/
No a další odkaz ať máte co číst, klidně sem i pište jestli jste zjistili že vám to taky prasklo, ale napište vždycky co máte za vložky- výška vložky 33cm=šamot, 100cm=izostatické vložky.O vyjímkách mimo tyhle rozměry nevím(mimo napojovací a čistící díly) Tady ten odkaz na čtení http://forum.tzb-info.cz/104675-praskly ... evky#text1
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: komín-izostatické vložky

#25 Nový příspěvek od Sadra17 »

chavier: dělali sme před X lety 9m komín včetně všeho za 18000 :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: komín-izostatické vložky

#26 Nový příspěvek od bourač »

gbelec petr píše: vložky děs běs.. nesedí to na sobě, vložky jsou šišaté a nejde to vyzdít rovně..origo v balení na spojování vložek byla hmota na vymazání topeniště,
s vložkama z Letovic mám naprosto stejné zkušenosti, člověk staví komín jednou dvakrát za život tak ve firmě na dvoře nepoznáš že Letovický vložky jsou křivý tak že to nejde postavit. I ten šamot na spojování co mi k tomu dali stál za hovno. Postup přesně podle výrobce a stejně se to vydrolilo. A hlavně brzy po prvních pár opatrných zatopení praskla vložka nad připojovacím kusem. V komíně který od stavby do 1 zatopení cca 3 měsíce vysychal. Dilatace OK, první vložka na betonovém základě a potom až do 12 metrů opřené jen o vatu.
Koupil jsem vložky z nerezu od firmy "bémáci" (kousek za Prahou) stály cca 1tis/m připojovací kusy + hlavy trochu víc. Nastrkal jsem to z montážní plošiny z vrchu - opruz, je třeba speciální svěrku víc jak 3 vložky najednou už se nedá zvládnout, musí se to nýtovat až na místě.
Do prasklejch Letovic 200mm, nerez 180, tl.1,5mm.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: komín-izostatické vložky

#27 Nový příspěvek od Tomas6 »

No další popraskaný.Ty letovice mi kominík rozmlouval a nakonec jsem vyplázl nehorázné prachy za schiedel.A ty prej taky praskaj.Jenže z čeho stavět? Ty izostatické vložky má třeba schiedel v nabídce jen chvíli. Loni ještě nebyly a stavit dvouprůduch z nějakého jiného systému byla sebevražda. Navíc myslím že to ještě není tak zaběhlé jak keramika.Nevím. Zatím netopím a je možné že v něm nikdy ani topit nebudu a.pokud jo budu se modlit ať to přežije. Nebylo nad klasický cihlový komín. Na staré chalupě u našich se po 30 letech provozu zbourala a znovu postavila nadstřešní část a funguje dál. A to se dřív topilo lecčím
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4810
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#28 Nový příspěvek od imaginaro »

no podle odkazu ktery jsem sem dal ma heluz izostaticky vlozky uz nejmin 4roky. A opravuji informace - izostaticke vlozky jsou. delkach(vyskach) 50cm, 66cm a 100cm.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: komín-izostatické vložky

#29 Nový příspěvek od ITS »

Tomas6 píše:Na staré chalupě u našich se po 30 letech provozu zbourala a znovu postavila nadstřešní část a funguje dál. A to se dřív topilo lecčím
Já jsem boural nadstřešní část v roce 97. Byla z roku 53. Vložky byly cihelné drenážky a obezdění bylo červenými cihlami. Byly zasekané, aby se vložky vlezly do šířky komína 45 cm. Všude okolo byla spousta rozpadlých komínů z bílých cihel. Proto jsem koupil šamotové vložky a lícové cihly CIOS Osenice. Komín jsem musel rozezdít o 10 cm, protože lícovky byly duté a sekat nešly. Tak jsem na velké flexe řezal kvantlíky. Vata kolem vložek se už nevešla. Zdil jsem na maltu a nechával hlubokou spáru na spárování potěrem bez vápna. Na vrchu je přesná deska vyrobená na vibračním stole v terasárně. Výsledek byl naprosto žalostný. Lícovky celou dobu sanytrují a komín, ve kterém se topilo jen 2x při vaření povidel je celý prasklý.
Podle vašich současných zkušeností další rekonstrukci odložím pro další generaci :D

Jinak chci říct, že na nějaké opatrné topení nevěřím, protože nejlepší a nejvydatnější plamen se v každé situaci vytvoří právě za sopouchem, kde je přiživen vzduchem nasátým z dolní části komína - tedy z vymetacích dvířek. To je ten modrý autogenní plamen. Pokud je komín po staru - tedy vložky tvrdě zazděné do pořádné zdi, tak to prasknutí nevadí. Tou zdí nic nepronikne. A dřív byly kotle ve sklepech, nebo v nějaké hospodářské místnosti a tam ta prasklina ani nehyzdí. Dnes je ale všechno jinak.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4810
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: komín-izostatické vložky

#30 Nový příspěvek od imaginaro »

tak nastíním jak to pokračuje. Po komunikaci přímo s vedením Heluz mě přímo ředitel divize komínů ujistil že mi izostatické vpožky nepopraskají ani když do komínu občas šlehne plamen a že záruka 50 let platí nejen na prohoření, jak uvádí na internetu, ale i na popraskáni sož už na internetu není (email si vytisknu a přiložím k záruce). Budu tedy kupovat heluz izostat duo, přidám ještě izolaci a poloviční šachtu. Půdorys komínu pak bude 40x60 a + budu obezdívat.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“