Komín - izostatické vložky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Komín - izostatické vložky

#61 Nový příspěvek od syncon »

tak mam taky smejd sidel 200mm, po 7 letech praskly min 2 vlozky nad vstupem a vstup. vyvlozkoval sem 180 1mm nerezem a komin takhne o poznání líp doufám ze tohle uz vydrzi
RS 09

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Komín - izostatické vložky

#62 Nový příspěvek od imaginaro »

Je důležité vždy napsat o jaké vložky jde, ať v tom neni hokej. Pro přehlednost uvádím že šamotová vložka má sílu stěny cca 2,5cm a izostatická má cca 8mm.

sincon: jaky máš vložky?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Komín - izostatické vložky

#63 Nový příspěvek od DonKarlos »

Reklamovat? Na to kaslu. Vim presne, co by mi rekli. Nedodrzeni technologiskeho postupu / prehrati. Oni si vzdycky vymluvu najdou.

Kdyz tu nekdo vzpomnel tu kondenzacni misku, docela by me zajimalo, jak dlouho bude trvat, nez se ten sifon z hadice zanese a ucpe se.

A jeste jeden poznatek mam. Dnes uz bych sel spis do komina s jednou prazdnou sachtou pro prisavani vzduchu o odvetrani. Kdyz ten jeden komin nepouzivam tak se mi zda, ze tou vetraci mrizkou si to bere teply vzduch z mistnosti a potom se ten komin uvnitr rosi. Na pude se mi na komine po zime udelal takovy vapenny povlak. U kominu co pouzivam, to neudelalo. Nekdy zkusim otevrit vymetaci dvirka na pude a uvidime co objevim.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Komín - izostatické vložky

#64 Nový příspěvek od ITS »

S tím nepoužívaným komínem je to fakt pakárna. Ten co se používá je dobrý a nepoužívaný začíná praskat. Ale to jsem dělal obyčejné šamotové vložky, obezděné lícovkama CIOS.

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Komín - izostatické vložky

#65 Nový příspěvek od syncon »

bude to šamot 2,5cm
RS 09

adi
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 22, 2018 9:14 pm
Bydliště: KM

Re: Komín - izostatické vložky

#66 Nový příspěvek od adi »

DonKarlos píše:Mě teda Heluz Izostat zklamal. Sice si za to můžu trochu sám, nicméně jsou tam i jiné věci. Trochu mě vadilo, že spousta firem odrazoval od komínu z Polska, nicméně třeba u mého Heluzackého komínu byla třeba z Polska izolace, a je otázka, jestli nebyly z Polska i vložky. Pač přímo Heluz na svých stránkách odkazoval na video ze zkoušek na vyhoření sazí, které bylo v polštině. Ale to je jen moje doměnka. Další věc, koupil jsem si dvířka v nerezu, peněz za to chtěli jak cyp, a dvířka samy o sobě celkem pěkné, ale čtyřhran pro klíč na otevření dali obyč, takže už je rezavý a celkově za ten zavírací mechanismus by zasloužili dostat přes hubu :pohlavek: . Okolo komínů pořád slyším bezpečnost nadevše a oni udělají takový vachrlatý zavírací mechanismus u kterého se bojím, že se rozsype. A poslední věc, nad kterou kroutil hlavou i revizní technik, byla, že se celý komínový průduch (prostě vložky) u betonové stříšky vikle na každou stranu tak 3cm, pač ho v komíně nic nevystřeďuje, protože je mezi izolační vatou a tvarovkami mezera. Ale prý to tak u 200mm komínu je :-/ .
Ahoj,
mám úplně stejné postřehy s komínem CIKO TEC - izostat vložky. Ciko si myslím je jen překupník. Používá cihelné tvarovky s nápisem heluz. Lepidlo na tvarovky jsem viděl ve skladu KM bety. Vložky nevím, ale počítám, že to bude stejné. Ciko používá tu zakládací betonovou desku - jedná se o zámkovou dlažbu 40x40 cm, dokonce má na krajích dorazy jako zámkovka. Na kterou se posadí ten zakládací díl. V návodu napsané jak musí být deska vyrovnaná a ten zakládací díl je křivý jako prase. Napsané podmazat a vyrovnat směsí na vložky. Ta je po umíchání řídká takže se nic vyrovnat nedá.
Naprosto stejný postřeh s vystředěním. Vložky v tvarovkách nejsou vytěsněny a od kraje tvarovky a vaty chybí tak cenťák, potom celý vnitřek chodí.
Popravdě ještě jsem netopil a mám obavu, že při lepení cihelných tvarovek ze zámků vyteklo lepidlo a přilepilo se k vatě na té vložce, ke které je ta vata napevno přidělaná už z výroby, teď nevím jak bude komín dilatovat. No něco bude muset povolit, buď vata nebo některá tvarovka.
Takovou krávovinu jak namáčet tvarovky v návodě mají, ale že se má nad střešní kotvení rohů s armaturou komínu zalívat postupně už nenapíšou, protože ta zalívací směs je lepivá jako prase. Tak se mi povedlo zalít jen tři rohy u čtvrtého se to ucpalo asi u třetí tvarovky. Chci zkusit komín v rozích postupně navrtat a přes trychtýř to vylít pokud to půjde.Prostě chtěl jsem to mít vylité v kuse.
Jinak sopouch jsem dal raději výše cca 1,9m od podlahy s nadějí, že do komína nepůjde taková teplota, nevím zda to pomůže proti prasknutí.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“