příjem DVB-T, rady

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: příjem DVB-T, rady

#91 Nový příspěvek od Čárls »

Jardo to je dle místní situace já taky vidím přímo na černou horu a mam klasiko starý sejte na pudě pod střechou už asi 30 let jen svýho času když ještě nebylo DVBT sem měl 3 anteny a kanálový slučovače
Nyní jje jen jedna a je klid na záda sice chytám i hradec ale ten je přes kopúec Poláky sem uplně vyrušil stejně tam dávaj kulový jak na našich prodramech
Pokládám podlahu v obýváku a kolena mě bolí jak čert i s nákoleníky
Já jinak co sem doma si užívám klid a ticho je zapnutý jen Pc ale vypnutý zvuk to ticho je Nádherný :wink:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: příjem DVB-T, rady

#92 Nový příspěvek od Britt »

Já už nevím, co to ticho je, protože bengálská kočka v baráku je horší jak Poltrgajst a jám mám dvě a k tomu toho malýho mourka. Do toho mi občas začne chrápat kulekouš, takže ticho nehrozí, jedině, když je všechny vyženu ven.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: příjem DVB-T, rady

#93 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi, vy se ve vsem vyznate. Koupil jsem mamince DAB radio, signal na par mistech je. Ale potrebuju naladit Cesky Rozhlas Hradec Kralove a furt me tam skace Liberec. Asi tak nejak tusim, ze se to ridim tim, jak je kde silnejsi signal? Antenu to ma obyc vysouvaci, zadnej dalsi kolik na externi.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: příjem DVB-T, rady

#94 Nový příspěvek od murár »

Tu sirokopasmovu anténu Emos som mal asi 5 rokov.. Najviac programov som mal na tejto antén len často sa sekal obraz až na koniec ostali štvorčeky tak som ju vymenil ale uvažujem že si ju opäť kúpim.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: příjem DVB-T, rady

#95 Nový příspěvek od Britt »

Mě ta anténa slouží už od začátku DVB-T a plná spokojenost. To kostičkování mi také zpočátku zlobilo a na to prý bohužel není léku, protože tento signál by se měl správně šířit stejně jako mobilní signál, a přenašeč by měl být každých pár kilometrů. Teď už je od toho dlouho klid.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: příjem DVB-T, rady

#96 Nový příspěvek od imaginaro »

Jj, logaritmickoperiodická anténa je výborná volba cena/výkon, vozívám ju v osobáku pod stropem na dovolenou k televizi ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: příjem DVB-T, rady

#97 Nový příspěvek od vitex »

Dej mi prosím nějaký odkaz.Něco takového bych potřeboval na chatu.Nebo je to ta co má v odkazu Britt?

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: příjem DVB-T, rady

#98 Nový příspěvek od imaginaro »

Jj, Brit ji má v odkazu. Čím je delší, tím více přijme, ale o to více je nâročná na přesné zamíření na vysílač, když je slabej signál. Ale pozor, ať nekoupíš dvoupásmovou(prvky vepředu jsou výrazně menší než vzadu), tam ti větší délka nepomůže. Musí být pouze na UHF a dokonce se dělají i se sníženým ziskem v pásmu internetu(na okraji UHF), aby to míň rušilo.

Třeba tady, možná jsou i levnější(su na mobilu)
https://www.tipa.eu/cz/antena-venkovni- ... iwQAvD_BwE
Naposledy upravil(a) imaginaro dne úte led 18, 2022 11:26 am, celkem upraveno 1 x.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: příjem DVB-T, rady

#99 Nový příspěvek od vitex »

Díky,asi si objednám odbornou firmu.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: příjem DVB-T, rady

#100 Nový příspěvek od Čárls »

Rozumná volba Víťo ono to peklování a vztekání u toho mi povídej akorád ty ji budeš muset mít venku nepujde pod střechu z důvodů konstrukce chaty
Kdyby jsisi chtěl hrát mužeš pokud se ti doma válí sejto-anténa experimentovat ale jak sem psal firma přijede změří a dá anténu co bude stačit a nasměruje ji 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: příjem DVB-T, rady

#101 Nový příspěvek od duchodce »

No tak se vrátíme k původní otázce : Má někdo zkušenost s paralelním spojením slučovačem dvou anten nastavených do různých směrů, když některé vysílače vysílají na stejné frekvenci? Jeden antenář říká ,že by to mohlo chodit ale na 100 proc. neví a druhý že to při změnách počasí a slunce bude zlobit -zahlcovat signálem. Ta antena jak je zmiňovaná s kruhovou polarizací tak ta by prý chytala ještě odrazy zezadu - budovy ,kopce ,vysílač Trutnov. Další vysílač tu je v 90 st.od směru na Prahu Ještěd ,signál pouze v zimě ,v létě po ozelelení opět problémy .Prostě problém hledám zkušenosti ...
Oba ví, že při změnách počasí se signál silně mění takže platí jen pouze pro ten okamžik měření . Koukal jsem po sousedech ti to řeší satelity a to už vůbec nemám zájem
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: příjem DVB-T, rady

#102 Nový příspěvek od vašík »

Odkud z východních čech jsi? dal bych ti tel, na šikovného antéňáka z Jaroměře.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: příjem DVB-T, rady

#103 Nový příspěvek od duchodce »

Jsem z Jičína ,ale on by mě nepomohl protože jak píšu ti dva co tu byli jsou dobří lezli tu jak opice a hledali . Problém - ten co bydlel blíž, přijel na zavolání při poruchách a síla a kvalita se velice lišila od jeho prvního měření.A to je ten problém , někdy i během dne se síla a kvalita signálu mění ,podle slunce ,počasí a já musím otáčet antenou do druhého směru .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: příjem DVB-T, rady

#104 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to vyřeš a dej dvě antény cca min 3-4 metry od sebe a antení přepínač za televizi a máš klid přepneš jen na druhou anténu https://www.conrad.cz/p/bkl-electronic- ... nac-257869 Protože pokud vysílají 2 vysílače na stejným kanále tak to prostě sloučit nejde Dával sem ti odkaz tak se na to znova podívej co máš vlastně za vysílače co vysílají Podle mne na stejným kanále nevysílaji Pokud anió stěžovat si protože se musí navzájem rušit řešil bych to směrovou širokopásmovou anténou na vysílač co je vidět pokud vidíš na černou horu tak směrovou anténu se zesilovačem
Ono to sejto má svý nevýhody chytá signál i na záda
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: příjem DVB-T, rady

#105 Nový příspěvek od duchodce »

Tak o tomhle přepinači jsem nevěděl . Bylo by to řešení kdyby se ten slučovač neosvědčil a můžu se pustit do experimentování bez pásmových filtrů a podobné havěti. Díky. 8)
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“