příjem DVB-T, rady

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: příjem DVB-T, rady

#31 Nový příspěvek od Peter768 »

Kamarát, zbytočne sa tu rozčulujeme.....za všetkým sú peniaze a politika. Každý radioamatér ti povie, že analogový signál dokáže v závislosti na frekvencii a počasia obletieť zem.
Digitalizácia priniesla potrebu kúpiť prevodníky alebo nové TV a antény. Digitálny signál sa nedostane všade tam, kde analogový. Ale aj ten má problém, veď jazdíte na aute.....Ak by zdigitalizovali rádiá neviem si predstaviť tú potrebnú silu signálu aby to korektne fungovalo.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: příjem DVB-T, rady

#32 Nový příspěvek od staník »

Petře , věřím že to by jim bylo v parlamentu jedno. Hlavně že by je někdo přesvečil o nutnosti toho kroku.
Neslyšel jsem všechno co bylo v pořadu ale mám dojem že mluvili o nějakém novém systému a že ty televize na to momentálně nejsou připravený a budou se muset zas kupovat jiné setopboxy. :zapomel: :zapomel:
Jen jsem to neslyšel celé.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: příjem DVB-T, rady

#33 Nový příspěvek od Peter768 »

Staníku, v SR funguje už len digitálne vysielanie TV. Na staré televízory treba DVB-T prevodník, mám doma cca 20eur, nová anténa 25eur, lebo bol slaby signál a na nový plochý TV netreba nič, ten už ""žere"" aj digitálny signál.
Keď bolo silné sneženie 30.1. tak skolaboval vysielač na veľkej Javorine :smich:
Inak to ide pekne, len je to háklivé na kvalitu signálu.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: příjem DVB-T, rady

#34 Nový příspěvek od staník »

To ano , tady už je taky všechno jen digitál. Jen jsem tam slyšel že má bejt zas jinej typ toho digitálu a že ho velká většina těch televizí neveme.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: příjem DVB-T, rady

#35 Nový příspěvek od McPeci »

to jo s tím strašili i když to tu začalo, zatím nic... musí se nejdřív vyprázdnit trh se starými settopboxy :D jsou to ocasi :D
mám klasickou anténu(síto) ještě po analogu, kupodivu to funfovalo hned jenže... anténa je vedle okna, jakmile se přiblížím s mobilem v kapse k oknu a někdo zavolá či dojde sms tak obraz je přímo ..... jo tam :D
klasika jakmile se zhorší počasí nedá se dívat na nic furt to skáče a když je inverze? NO SIGNAL zlatý analog
no přemýšlím co udělat líp aby to šlapalo
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: příjem DVB-T, rady

#36 Nový příspěvek od z4011be »

přesně tak, když byl analog špatný/slabý, tak program šuměl, ale hrálo to. U digitálu, když se zhorší, začne se sekat.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: příjem DVB-T, rady

#37 Nový příspěvek od P.S. »

Zkusit koupit zesilovač nebo přejít na satelit.

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: příjem DVB-T, rady

#38 Nový příspěvek od z4011be »

zesilovač mám již od dob analogu, bez něj to nešlo rozumně ani tenkrát.
Jo, satelit už mám, ale tam je problém, že každá TV musí mít kartu a STB, tak jsem měl z důvodu úspor i pozemní digitál.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: příjem DVB-T, rady

#39 Nový příspěvek od imaginaro »

McPeci: no podle toho co jsem naposledy četl tak by to mělo být DVB-T II coz nynější Přijímače DVB-T neumí dekódovat. Mělo by to umět zase víc funkcí a programů na jednom kanálu.
A co se týká příjmu, zahoď síto nebo ho otoč na blízký vysílač. Na ten slabej signál si kup směrovku a posil správnym zesilovačem a uvidíš ten rozdíl. Každej anténář ti řekne že nejlepší zesilovač je anténa - ale důležitý je údaj bez zesilovače!!! Zatím co tvoje síto má bez zesáku asi 2,15 decibelů zisk, log/per změrovka za asi 300kč má bez zesáku přes 9 decibelů a to je sakra rozdíl. :friends:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: příjem DVB-T, rady

#40 Nový příspěvek od P.S. »

Tak jsem dnes zjistil, že banda Skylink zdražil servisní poplatek za satelit z 33kč na 55kč.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: příjem DVB-T, rady

#41 Nový příspěvek od thovt »

Zdravím pokud má někdo problém s příjmem televizního signálu, může dát podmět https://www.ctu.cz/.
Podmínka že rušení nebo špatný signál, musí mít více lidí v oblasti.
Ze zákona musí signál posílit nebo odstranit rušení, protože ze zákona se platí poplatky.

Nejdůležitější mít v pořádku anténu to znamená nezrezivělá, kabel od antény nesmí být starý desetiletí. Koaxialní kabel musí být 75 ohm( je to na kabelu napsané!!!!).
Správně na krimpovaný kabel konektory a směr antény, polarizace antény je podle krajů ( to je na výšku nebo na šířku).

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: příjem DVB-T, rady

#42 Nový příspěvek od z4011be »

P.S.: SI budou tak dlouho zahrávat, až donutí lidi přejít na linoxový přijímače, cracklý karty a klíče tahaný po netu. Ale kdo chce kam........

thovt: Ochota řešit, když se nejedná o okresní město, je menší než malá. Osobní zkušenost, skončilo to tak, že místní potíže (nekvalitní signál) s příjmem zdůvodnili jevem, kterému se říká nehomogenita pole a jedná se o místní vlivy odrazů. Pravděpodobně jsem do prosincových polomů využíval nějaké odrazy, které zmizely a signál je fuč.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: příjem DVB-T, rady

#43 Nový příspěvek od imaginaro »

jak už tu zaznělo, nic s tím nenaděláme, tudíž nezbývá než provést změny ve své TV soustavě. Z mých zkušeností(nejsem TV technik ale pár kamarádům jsem soustavu přestavěl), pokud mezi vysílačem není výrazný kopec nebo dejme tomu víc jak 300km, mělo by to jít řešit. Sám chytám ze slovenska 3 multiplexy a pletou se mi tam i rakušáci. Začal bych s tím že pokud na problematický směr používám tzv síto, z největší pravděpodobností bude potřeba ho nahradit výkonnou směrovkou. Je nutné vědět CO a ODKUD chci chytat. Zjistit jestli se to nedá chytat i odjinud a podle toho se rozhodnout dál. Vždy je ale nejlepší posouzení na místě, na dálku jen orientačně. Zkuste napsat kde a s čím máte problém, co máte za antény, stáří a délku koaxu a kde máte anténu/y umístěnou/é :friends:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: příjem DVB-T, rady

#44 Nový příspěvek od z4011be »

samozřejmě, jenže když máš pokrytý členitý kus země jako je např. ČR, prostě to nese problémy a představa, že se všechny multiplexy budou vysílat z jednoho vysílače na úrovni kraje a na jeden nebo dva multiplexy pustíme sem tam nějaký dokrývač, je prostě zcestná. Takhle by to chodilo v Holandsku, narovině, ne v českých kopcích a údolích.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: příjem DVB-T, rady

#45 Nový příspěvek od imaginaro »

nevím cos tím chtěl říct ale pokud to že nejde chytat dostupné multiplexy na jednu anténu, tak to je snad samozřejmé :makarena:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“