příjem DVB-T, rady

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarek83
Příspěvky: 606
Registrován: ned kvě 23, 2010 5:04 pm
Bydliště: břeclavsko

příjem DVB-T, rady

#1 Nový příspěvek od Jarek83 »

Neni tu někdo kdo by poradil ohledně příjmu digitálního signálu? Konkrétně se jedná o příjem v baráku v Luhačovicích. Vím že je nejlepší si na toho pozvad odborníka, což klidně udělám. Ale první bych to chtěl zkusit dat dohromady sám, budu z toho mět lepší pocit. Kdyžtak dejtě vědět kdo to mu rozumí a já se rozepíšu ať zbytečně nevymýšlím romány :smich:

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: příjem DVB-T, rady

#2 Nový příspěvek od chavier »

Luhačovice jsou docela v dolině, tam bude problém, podívej se na okolní domy a stejným směrem nasměruj anténu. Na pokojovou anténu, tam toho asi moc nechytíš.

Zde máš vysílače a jejich k,anály:
http://www.digitalnitelevize.cz/informa ... /zlin.html

Uživatelský avatar
Jarek83
Příspěvky: 606
Registrován: ned kvě 23, 2010 5:04 pm
Bydliště: břeclavsko

Re: příjem DVB-T, rady

#3 Nový příspěvek od Jarek83 »

No právě, jak píšeš, jsou v dolině. Všichni mají paraboly. Ale aj anteny, ale náš barák je na takovém blbém místě zrovna, že Tlustou horu od Zlína nechytnem ani náhodou. Přímo v Luh. je dokrývač na ulici Branka, odtamtud chytám veřejný mux. Jo mapu vysílačů znám, ale je to děs, přijde mi že chtámk snad jenom odražené signály nebo co...

Uživatelský avatar
Jarek83
Příspěvky: 606
Registrován: ned kvě 23, 2010 5:04 pm
Bydliště: břeclavsko

Re: příjem DVB-T, rady

#4 Nový příspěvek od Jarek83 »

jinak teda konkrétní dotaz, když potřebuju sloučit signály ze dvou antén, konkrétně 1 natena kanály 40, 41, 42 , 2 anténa kanál 33. Můžu použít tento slučovač? http://www.omko.cz/slucovac-k3350rest/

Uživatelský avatar
havrican
Příspěvky: 232
Registrován: sob lis 24, 2007 6:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: příjem DVB-T, rady

#5 Nový příspěvek od havrican »

my sme chytali na staréj anténě slováky, pak sme si to nechali poopravovat a chytáme kdeco, ale 2x nová anténa, zesilovače kdejakési slučovače a pak rozdělit na 4 tv po celém baráku, s práců všecko kolem 5ooo,- kdyžtak pošlu kontakt, byl to kdosi z Bánova, přijeli, omrkli, nakůpili, namontovali, naladili, všecko ok

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: příjem DVB-T, rady

#6 Nový příspěvek od exot »

Jj taky jsem si pred hromadou led nechal udelat anteny a rozvody a za tech nekolik tisic to stalo nez se s tim prdet;).
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

z4011be
Příspěvky: 2007
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: příjem DVB-T, rady

#7 Nový příspěvek od z4011be »

mě pozemní digitál chodí na antény, které jsem používal na příjem analogového vysílání. Žádný úpravy jsem nedělal, i zesilovač zůstal a chodí to.

Uživatelský avatar
vohnutjan
Příspěvky: 142
Registrován: ned dub 03, 2011 6:12 pm
Bydliště: Topolčany

Re: příjem DVB-T, rady

#8 Nový příspěvek od vohnutjan »

Aj u nás DVB T signal sa dá chytiť tiež na staré antény,ale keď chceš používať aj predzosilovač tak musíš mať aj zapojený adaptér v elektrike.Jednoduchšie je keď keď predzosilovač vyradíš z činnosti.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: příjem DVB-T, rady

#9 Nový příspěvek od staník »

Já si koupil televizi a k ní satelit :pistol: Skylink :pistol: Po roce a půl zavedli ty poplatky, prvně míň a letos už pětikilo. :321:
Stejně každej večír sedím tady a manželka kouká tak na ordinaci :-/ potom usne.
Vytáhl jsem tu starou anténu a jen tak ji pověsil a světě div se , mám dvacet programů adalších dvacet rádií.
To stačí a poplatek si můžou narvat do (_!_)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

z4011be
Příspěvky: 2007
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: příjem DVB-T, rady

#10 Nový příspěvek od z4011be »

vohnutjan: Zesilovač tam nebyl jen tak jako další spotřebič energie, ale kvůli mizernému signálu.Kde byl špatný analog, zůstal zpravidla i špatný digitál. Protože myslet si, že členitý kraj lze digitálem pokrýt z jednoho vysílače a pár dokrývačů si mohou myslet akorát borci na ČTÚ. Analog by mizerný, ale při horším signálu TV šuměla, ale hrála. Digi když je horší signál, tak se vysílání zastavuje, či kostičkuje. Zlatej analog !


staník: Co máš za balíček ? Já platím akorát servisní poplatek a ten není 500 ani zdaleka

martta
Příspěvky: 107
Registrován: čtv zář 08, 2011 7:09 pm
Bydliště: Příbram

Re: příjem DVB-T, rady

#11 Nový příspěvek od martta »

Slučování antén není až taková sranda. Pokud máš zjištěno, že ti ty požadované kanály půjdou, tak bych doporučil http://www.ivo-pt.cz/. Zavolej tam, vysvětli, co potřebuješ a oni ti poradí a případně udělají slučovač přesně na to, co plánuješ. Dost zálež i na tom, jak jsou které signály silné, apod. Takže je dobré je mít vždy jen v jednom vstupu a na ostatních odfiltrovat, aby to nedělalo nějaké problémy, nepřebudilo se to, apod.
Nevím, jak to tam je, ale řekl bych - podle toho, co píšeš - tak signál nic moc. Proto budeš potřebovat na každou anténu ještě předzesilovač. Z toho důvodu musí být slučovač průchozí pro napájení. Pokud to budeš ještě nějak rozbočovat, tak možná i domovní zesilovač, nebo nějaký další, co pokryje ztráty v rozbočení a rozvodech. Samozřejmě i napájecí zdroj. Pokud tam bude domovní - nebo nějaký větší zesilovač - tak asi 12V/250mA. A pozor na šumy všech těch prvků, ať se ti to celé nezaruší.
Upozorňuji, že to na některých místech není taková sranda, jak si většina lidí může myslet. A to, že mají sousedi paraboly také dost věcí prozrazuje. I já bych doporučil kontaktovat odborníka. Vezme měřicí přístroj, anténu a řekne, zda to má význam. JE to lepší, než nakoupit spoustu věcí a pak je buď měnit za jiné, které po proměření dodá odborník, nebo kupovat ještě satelit.

Uživatelský avatar
havrican
Příspěvky: 232
Registrován: sob lis 24, 2007 6:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: příjem DVB-T, rady

#12 Nový příspěvek od havrican »

z4011be píše:mě pozemní digitál chodí na antény, které jsem používal na příjem analogového vysílání. Žádný úpravy jsem nedělal, i zesilovač zůstal a chodí to.
nám to taky chodilo, ale jen slovenské programy a zkus pootočit antény, které tam byly 20 roků, káble to samé, teda sů tam eště teď , je to tak vysoko, že jich nechce nikdo zdělat :D

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: příjem DVB-T, rady

#13 Nový příspěvek od staník »

z4011be: Nemám žádnej balíček. Pokud si to pamatuju tak před rokem se platilo tak 350,-Kč a letos už to je jen pokud je necháš to brát přes SIPO a jinak chtějí bez pár korun 500,- :vztek:
Copak budou chtít za rok ???
Právě kvůli špatnýmu signálu a naprosto nefunkční konkurenci si to mohou dovolit. Všechno jim navíc posvětí Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
Pokud jsem četl tak ani v Rakousku ani v Německu jim to neprošlo, to mám ale jen z netu , nevím jestli je to stopro pravda.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: příjem DVB-T, rady

#14 Nový příspěvek od P.S. »

Platím inkaso za satelit 33kč měsíčně za servisní poplatek
Naposledy upravil(a) P.S. dne čtv zář 25, 2014 8:29 pm, celkem upraveno 1 x.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: příjem DVB-T, rady

#15 Nový příspěvek od ITS »

Asi myslí roční poplatek. Jinak je to jen ten servisní poplatek.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“