Kotlíková dotace

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotlíková dotace

#151 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Aumirku, napsal jsem, že mě to celé stálo pouze 40 tisíc, protože mi více jak 130 tisíc vrátily. Záruku jsem neztratil, protože jsem psal, že mi kotel firma pouze připojila do systému. Pouze našroubovala šroubení na kotel, a pak odzkoušela.
Moji práci samozřejmě proplacenou nemám, ale když jsem si to dělal sám, tak jsem mohl více pořídit v materiálu. Např. tím, že jsem mohl koupit 4 kolektory a nemusel jsem tolik doplácet. Prostě ta cena 170 000 byla převážně za materiál + energetický štítek budovy.
To že jsem musel pořídit pár fotek a rozřezat starý kotel nepovažuji za nějak moc nákladné.
Nový kotel má poloviční spotřebu proti tomu starému, tak mě to vůbec nemrzí.
A pokud budu muset změnit topení, tak mám plynový kotel, elektro kotel, elektrická tělesa v akumulační nádrži a krb, tak si myslím, že to nebude tak složité. A udělat si tepelné čerpadlo z klimatizace za pár desítek tisíc pro mě také není nějaký moc velký problém.
Ale nechci Tě dráždit. Jen jsem Ti napsal, že kotlíková dotace se prostě vyplatí, když víš co chceš.
A tu frontu přes noc stáli magoři, kteří tam chtěli stát. Velká většina tam stát nemusela a ani nestála. Dnes už se to podává elektronicky z domova.

Teď čekám na dotace na fotovoltaiku.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotlíková dotace

#152 Nový příspěvek od aumirek »

Sadra17 píše:takže to asi vyhraje přestavbová sada od kovarsonu kde zůstane stávající viadrus kde budu moct topit dřevem bez omezení a když nebude dřevo tak se zapne automat na uhlí :-/
nevím teda moc bych ti to nedoporučoval teda pokud nemáš vlastní dřevo.Já topil dřevem co jsem kupova levněji no ale ten automat na uhlí topí levněji než to dřevo.A konfort je stejný jako topit plynem když pominu jednou týdně přiložit a vybrat popel.A ta přestavbová sada také nic moc pokud je starší kotel.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotlíková dotace

#153 Nový příspěvek od Sadra17 »

samovýroba dřeva je aktuálně za 200kč/m3 8) což je minimum k tomu trocha benzínu do pily a elektriky na řezání/štípání :-/ to mi přijde pořád levnější dát nějakých 20kubíků na zimu za cca 5000 než tisíce za uhlí :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotlíková dotace

#154 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Sadra17. Topit dřevem v kotli Viadrus určeném pro koks je dle mého názoru mrháním času stráveného v kotelně a přípravou dřeva, a prostředků.
Pokud budeš topit ve správném kotli na biomasu, tak spálíš minimálně pouze polovinu dřeva. Žádný univerzál se nikdy nemůže v účinnosti rovnat speciálům.
A nemá cenu přemýšlet nad kotlem na věčné časy, protože vývoj jde stále dopředu a za 10 - 15 let bude úplně jiná situace. Jak v kotlích, tak i v dostupnosti a ceně paliv. Dnes začínají blbnout se zákazem vjezdu dieselu do větších měst. Za pár let mohou zakázat topit uhlím v lokálních topeništích.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Kotlíková dotace

#155 Nový příspěvek od peyrak »

Sadra17 - teď je cena dobrá, ale to nebude vždy, před rokem tu chtěl za samovýrobu 480, letos už žádná samovýroba nebyla a příští rok taky nebude

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotlíková dotace

#156 Nový příspěvek od Sadra17 »

když máš lidi na správných místech tak bude 8)
malej traktorista v malým traktoru

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotlíková dotace

#157 Nový příspěvek od aumirek »

jak říkám topil jsem dřevem a rok od roku bylo draží a horší se shánělo.Další věc že topit dřevem v kotli na uhlí je blbost učinost je mizivá,polovina tepla mě vyletěla komínem a to jsem musel hodně často přikládat.Takže ano topit dřevem ale chce to vlastní zdroj dřeva a kotel dělaný na dřevo.A odpověd když máš lidi na správných místech tak dřevo bude je dost šalamounská.To potom stačí jezdit pro dřevo v noci a topíš levně.Ale opravdu ty možnosti legální samovýroby ubývaj a bude huř.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotlíková dotace

#158 Nový příspěvek od aumirek »

ps řečeno slovy bureše když máš lidi na správných místech budou i dotace

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotlíková dotace

#159 Nový příspěvek od Sadra17 »

matky zaměstnavatel (město) má lesy dost velký 8) a pak je v záloze kamarád hajnej
malej traktorista v malým traktoru

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotlíková dotace

#160 Nový příspěvek od aumirek »

sandra o nic nejde taktéž bych to využil mít možnost chtěl jsem tím jen říct že dřevo se shání čím dál huř a dostupnost je u mne to že kdokoliv přijde tak si ho muže koupit ne hledat známé kterej mi ho prodá ale stejně tak za pár let muže bejt problém sehnat uhlí za rozumnej peníz proto také jsem se nechtěl zavázat tou dotací

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotlíková dotace

#161 Nový příspěvek od RoKur »

Aumirku, asi jsi špatně četl podmínky dotace. To že si pořídíš kotel v dotaci, neznamená ještě to, že ho musíš používat po celou uvedenou dobu. Můžeš ho vyměnit za stejný, nebo z lepší třídou, nebo můžeš přejít na jiný způsob vytápění, které zase bude stejné, nebo lepší.
Ty asi žiješ v tom, že pokud si v dotaci pořídíš kotel, tak po celou dobu musíš topit pouze v něm. To je ale omyl. Klidně můžeš používat plynový kotel, tepelné čerpadlo, elektrokotel, fotovoltaiku ...
Jenom nesmíš začít topit v nějakém starém kotli s nižší třídou, než ten, na který ti byla udělena dotace. Nebo nesmíš používat palivo, které není pro daný kotel předepsané výrobcem kotle.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotlíková dotace

#162 Nový příspěvek od aumirek »

no já dotace beru jako zlodějnu.Vše kde je nějaká dotace nemyslím jenom kotlíkovou je podvod.I u té kotlíkové neznamená že dotovaný kotel je lepší než ten nedotovaný ale určitě je dražší.Navíc nevěřím ani náhodou že ti dá někdo něco zdarma

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotlíková dotace

#163 Nový příspěvek od RoKur »

Máš naprostou pravdu a souhlasím s tebou. Pamatuji, kdy automatické kotle na uhlí stály 45 - 50 tisíc. Začaly dotace a naráz stály 100 000. To samé se stalo z veškerým materiálem.
Veškeré dotace stojí za prd a později je všichni zaplatíme, a asi i z úroky. Ale Ti co tu dotaci využili by neměli být tolik nasraní, protože se jim část vrátila. A Ti co dotaci nevyužili to zaplatí ještě jednou.

Aumirku promiň, ale musel jsem to tak říci, protože to je skutečnost. V žádném případě nechci říci, že to děláš špatně. Prostě bojuješ svým způsobem a to dokazuje, že máš charakter.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotlíková dotace

#164 Nový příspěvek od Sadra17 »

malej traktorista v malým traktoru

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotlíková dotace

#165 Nový příspěvek od aumirek »

RoKur souhlasím plněě s tím cos napsal je fakt že když slyším dotace tak se mi rožne červená kontrolka.Ale fakt je ten že v mém okolí jsem v té době znal asi 4 lidi co měli dotace na kotel no já nakonec bez dotaci a toho všeho kolem dal plus minus tolik co oni s dotací.Ale to je nakonec fuk duležité je že kotel topí k plné spokojenosti levně a bez čmoudu.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“