Fotopast

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
salus
Příspěvky: 593
Registrován: ned lis 24, 2013 1:19 pm
Bydliště: zde

Re: Fotopast

#46 Nový příspěvek od salus »

To.Britt
Vzhledem k tomu, že v dnešní době málokdo chodí bos a obuv má umělou podrážku, je " pachatel "uzeměný" a proud jím neprojde. Pokud to nebude kardiak se stimulátorem, bude to mít v podstatě stejný efekt jako el. ohradník. Potřese si ruku s klikou, na trenkách si leknutím udělá kakaovou skvrnu velikosti Mexického Dolaru a bude kvičet a zdrhat.
A tuhle blbost Ti nakukal kdo? Když budeš mít boty s umělou podrážkou tak Ti síťové napětí neublíží? . Už jsi to někdy na vlastní kůži vyzkoušel? Vezmi si doma pantofle s umělou podrážkou a šáhni si natvrdo na fázi a uvidíš co to s Tebou udělá. Nejlepší jsou rady od rádoby odborníků na elektriku. Kromě toho tato věta: "Vzhledem k tomu, že v dnešní době málokdo chodí bos a obuv má umělou podrážku, je " pachatel "uzeměný" a proud jím neprojde", svědčí o Tvojí znalosti elektrotechniky. Jen pro upřesnění ne každý plast je izolant. A jakým způsobem by tedy podle Tvého názoru pocítil efektu jako el.ohradníku při dotyku na kliku ve které je síťové napětí, kdyby jím žádný proud neprošel?
Naposledy upravil(a) salus dne ned kvě 18, 2014 9:52 pm, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

#47 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak mi poslite dve kila na dalsi zamek. Uz sem do toho vrazil petikilo. To se rika, buhvi jestli uraz zamky nebo mi sem chodi mozovat a vybrat si co chce. Chtel bych videt vas. Takovyhle rady nepotrebuju, takovej apeacement si aplikujte doma. Jedina kloudna rada byla fotopast, i ten proud usel. Zejtra tam cinknu, objednam to a s "urazecem" si to, doufam, v brze dobe vyridim ;-)

Kdyby jeste nekdo mel tip na fotopast budu rad, ostatni diskuzi si nechte

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Fotopast

#48 Nový příspěvek od Britt »

salus: Máš pravdu, měl jsem napsat izolovaný. Rozebírat izolační vlastnosti materiálů ze kterých se vyrábí podrážky je také kravina. Pachatel dostane pecku a leknutí by jej mělo odradit od dalšího počínání. Já si běžně brnknu o drát, jestli tam jde napětí, než abych letěl pro zkoušečku nebo multimetr a zatím jsem nikdy neřešil co mám na nohách. Něco jiného je, když se chytneš obouruč. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Fotopast

#49 Nový příspěvek od amatér »

Fotopasti používám, je třeba koupit nějakou s velkým rozlišením (8Mpx a více), přísvit mají všechny IR diodami, lidskému oku neviditelný. Po jejím prvním nasazením budeš asi zklamán, chce to si pohrát s jejím nastavením, prodlevou, počtem snímků v sérii a hlavně s její polohou a směrem. Nesmíš ji natočit na jih, nebo východ, protože Ti ji bude spouštět slunce a uvidíš jen přesvícené fleky. Dobrá finta je spolu s fotopastí někde vedle poctivý halogen s čidlem, který osvítí plochu, sice na sebe upoutá pozornost, ale snímek udělá fotopast, která je jinde schovaná v bezpečí. Navíc ty halogeny jsou poměrně časté a nikoho nepřekvapí. Počítej také s tím, že noční snímek na vzdálenost větší než 10 m je k ničemu, poznáš jen siluetu, ale obličej určitě ne. Skutečné snímky z fotopastí jsou mnohem horší, než co ukazují propagační materiály, ale mnohé napoví i snímky pořízené ve dne, které jsou čitelné docela dobře a budeš možná překvapen, kdo se Ti kolem vrat poflakuje. Pokud máš ve sledovaném místě pohyb osob, počítej s nutností napájení z adaptéru, protože baterky selžou zrovna v době, kdy to budeš nejméně potřebovat. Já mám paměť 8000 snímků plnou za měsíc, občas si to prohlédnu jako film a vymažu. Pokud budeš zabírat i veřejný prostor, tak se s tím moc nechlub, najde se určitě chytrolín, který bude žvanit něco o osobních údajích a podobné kecy.

Uživatelský avatar
Paldas
Příspěvky: 219
Registrován: čtv bře 27, 2014 11:43 pm
Bydliště: Slavkovské bojiště

Re: Fotopast

#50 Nový příspěvek od Paldas »

Čau řešil sem stejný problém, každý rok zjara prostříhaný ploty na obě strany pozemku, aže je ve stodole traktor, nová stiga sekačka, kultivátor, benzin, nafta, vercajk, stavební material a nevím kolik ještě pro zloděje zajímavejch cenejch věcí nikdy se nic neztratilo fotopast sem zavrhl pac by mi fotila beztak jen naše zvířátka. koupil sem mojí vzduchovku to sem tak nějak rozhlásil když sem s kýmkoli bavil v hospodě o tem jak u nás za poslední tři roky vybrali asi 30 baráků a my máme klid aletos ani plot rozstrizenej nebyl. :)
moja tam psa nechtěla, pač se bála aby nám našu šmudlinu zlobivou někdo neotrávil
Azuritek - Zetor 3011 r. 1962, 2. majitel
MS 07 - kultivátor mountfíld pomlouvaný ale pro mne dobrý pomocník

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

#51 Nový příspěvek od Antony30011 »

Amatére, díky za radu :friends: ještě by mě zajímalo, jakou máš fotopast ty? Já bych tu fotopast zamaskoval do lucerky, je přímo bráně asi 3m od ní, takže si myslím, že ideál. Vyzkouším to v noci a uvidím jak to fotí, kdyžtak zkusím ten přísvit odjinud. Ještě mě napadlo takový to světýlko, co svítí celou noc, přes solární pohon. Ale to třeba časem...

Paldas - super rada no. To mám doma i airsoftku elektriku, z toho je dávka i podobná vzduchovce, jenže toto se asi děje v noci a neprobudilo mě to. Takže tutu možnost asi taky ne, na čekanou chodit nehodlám, protože je to jede zámek měsíčně a to bych se načekal

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Fotopast

#52 Nový příspěvek od amatér »

Antony: Fotopast kterou používám, se jmenuje UV 565 Invisible, dnes je to průměr, před lety, kdy jsem ji kupoval, byla mezi těmi lepšími. Lampička s fotočlámkem není k ničemu, protože stejně si to fotopast přisvítí. Moje zkušenost je taková, že past fungovala a dávala snímky, které byly k něčemu až tak po třetím, nebo čtvrtém přenastavení. Setkáš se třeba s tím, že spouštěcí čidlo má jiný záběrový úhel, než kamera, takže budou na fotce jen snímky prázdného dvora, protože budeš muset nastavit kameru tak, aby přes prodlevu mezi tím, kdy čidlo zjistí vetřelce a záběrem, ten vetřelec nestihl projít . Také je dobré mít fotku obličeje, ne zad. Já to mám provedené tak, že příchozí, neznalý poměrů, se podívá na malou LED diodu od atrapy kamery a mezitím jej vyfotí past, která je zamaskovaná o kousek vedle. Tu atrapu mi může zničit, ale fotka je jinde. Má to ještě jeden vedlejší produkt: pokud prohlížíš staré snímky, tak třeba zjistíš, že se kolem pohybují osoby, které by se tam pohybovat neměly a humorný nádech to má v momentě, kdy se opakovaně potkávají na osamělé cestičce pán a paní, kteří spolu jinak zdánlivě nemají nic společného, ale o takových věcech se nemluví a ihned se mažou.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Fotopast

#53 Nový příspěvek od DYK »

Antony, no a když teda uděláš dobrou ochranu visacího zámku, aby ho nikdo neurážel je po problému, rozumím tomu dobře?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

#54 Nový příspěvek od Antony30011 »

Amatére ještě jednou díky 8) mrknu po ní a cinknu do tý firmy.

Broňo, nerozumíš. Protože uražený zámky sou známka toho, že mi sem někdo chodí na návštěvy. Když zapezpečím zámek, tak se dá furt přeskočit plot nebo rozstříhat. Až dojedeš pro mulčovač tak ti ukážu kde to je ;-) mně už nejde o pár stovek za zámky ale o toho kokota :-/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

#55 Nový příspěvek od kenybz »

no mohl bys tam dat taky infrapasivní snímač normální co je k zabezpečovačce a napojit si nato zvonek a pak tě to vzbudí a hurá na zloděje...budeš nějakou dobu hlídkovat a párkrát tě vzbudí kočka nebo i jiný pohyb...pokud ale použiješ kvalitní čidlo které nespíná pokaždé, když kolem proletí můra tak nebudeš zybtečně vstávat a narušitele překvapíš :wink:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

#56 Nový příspěvek od Antony30011 »

Rozveď to trochu, prosím. Co to stojí, jak to vypadá? To by taky nebylo špatný, chytit při činu. Ale možná bych to spíš pořídil k fotopasti. Přeci jen fotka jako důkaz ;-)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

#57 Nový příspěvek od kenybz »

tady jedno takové čidlo je
http://www.jablotron.com/cz/katalog-pro ... z-10p.aspx
samozřejmě můžeš použít i levné čildo /monitor průchodu/ co se používá v obchodech a ten bzučák si vyvedeš podrátě někde kde budeš bdět
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

#58 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jo tohle. Od jablotronu máme signalizaci doma v celým baráku, na to mám známýho. Toho se mužu zeptat, dobrej nápad 8)

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Fotopast

#59 Nový příspěvek od CBS »

Kupovali sme fotopascu, lebo sme mali na traktoroch spotrebu, aj keď boli odstavené, ale sme to poistili a kupili pascu s GSM modulom, max do 2 min. máš fotku v mobile. Stála cca 10 tis CZK.
Lacnejšie by vyšiel snímač pohybu, prípadne ho napojiť na starší mobil, že by ti priamo zvonil telefón. Najlepšie je chytiť škodnú priamo pri čine, nočné fotky z fotopasce nie sú moc jasné, ak nemáš podozrenie, na 5 a viac metrov je problém s rozoznaním tváre.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

#60 Nový příspěvek od kenybz »

pomůže infrareflektor
http://www.ekpz.cz/infra-reflektory/
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“