zámková dlažba

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

zámková dlažba

#1 Nový příspěvek od lukasss »

Čau.stači na dvůr k domu zamková dlažba 6cm kolik se dává podsip.

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: zámková dlažba

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Stačí mi k večeři tři knedlíky? Musíš napsat, čím tam budeš jezdit, podle toho se volí jak podklad, tak povrch.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: zámková dlažba

#3 Nový příspěvek od lukasss »

osobní auto.2x za rok traktor s vlečkou s briketama

Vlada
Příspěvky: 496
Registrován: stř lis 19, 2008 10:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zámková dlažba

#4 Nový příspěvek od Vlada »

6ka stačí pod osobák,pak už 8mičku,tak jako tak to chce pořádně podštěrkovat,min frakce 32-63(nejlíp 63-124),pak menší frakce8-32,pak teprv 4-8 pod dlažbu,geotextilie a pořádný hutnění po vrstvách je samozřejmost,celkově by skladba měla mít aspon 40cm-na dvůr,ale pokud budeš jezdit něčim těžším pořád ve stejnejch místech kolejím se časem nevyhneš.nejlepší je podbetonovat s kari sítí,to je 100%ní,beton neutahovat kvůli vodě(proteče skrz,ale při mrazu se nezvedá,voda má kam jít dospod,tam samozřejmě taky 2 vrstvy štěrku a geoška,mám vyzkoušeno,po 4 letech ježdění s 2tunovym autem žádnej náznak propadu)je to nákladnější ale funkční
neuznavam slovo "nejde",všechno jde něco holt na h....

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: zámková dlažba

#5 Nový příspěvek od lukasss »

dík.zháním také levně dlažbu víte kde sehnat?budu dávat -I- cca 200m2

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: zámková dlažba

#6 Nový příspěvek od staník »

Jezdím po 6 cm dlažbě traktorem,nacouvává mi tam auto s 50q uhlí a udělal jsem to s tloušťkou kufru od 50 -80 cm.
Dolu jsem dal geotextilii a na to kamen s zásypem. Do toho kamene 60-100 mm jsem zamýchal makadam s asfaltem který tam byl před tím. Všechno udusat a zarovnat štěrkem 4-8. Na to zámkovku. Mám to tak dvě zimy a je to v pořádku a nic se nemnulo. Tem traktor tam jezdí běžně protože tam parkuje.
Kamoš co dělá dlažby jako soukromník doporučuje namísto solo kamene spíš tzv. "jednomletku" je to směs víc velikostí kamení včetně šotoliny.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: zámková dlažba

#7 Nový příspěvek od xxmm »

mám 6cm už 15let origo jílovo-štěrkový bordel(to co bylo před dlažbou jako podlaha) na to trochu písku do toho 6cm dlažba pod autem nepraskla ani jedna asi před rokem jsem vyndal část kde se jezdilo hodně dondal písek a znova stáhnul vibrační deskou a zase na 10 let pokoj (byly tam lehké koleje musely se hledat latí hlavní důvod pro rozebrání bylo že z traktoru tam vyteklo dost oleje a pohledově dlažba s olejem nic moc)
tohle místo je extrém běžně dělám zámkovku na 20cm 10cmpůvodní betonové desky, pohopsat žábou, ) štěrk 4-8, 6cm dlažba(přet vibrační deskou) a jsou místa co se prostě po 3letech musí vyndat a podsypat (dál už jsem na to zatím nešahal
zbytečně bych to nehrotil spočítej si náklady na 80cm podklad a 8cm dlažbu a pak za něco lehkýho podklad s tenčí dlažbou a zjistíš že je výhonější nandat do míst kde nic nejezdí 4cm dlažbu a podklad třeba 10cm (a jednou za čas to trochu pošlechtit) kde se jezdí tam mít 6cm dlažbu a traktor z briketama složit před barákem a domů dopravit na kotoučích

mmilda
Příspěvky: 383
Registrován: úte říj 21, 2008 1:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zámková dlažba

#8 Nový příspěvek od mmilda »

6cm zámkovka ti na ten příležitostní provoz bude stačit a podklad min 15-20cm frakce 16-32, na to 5-10cm frakce 8-16 a pak kladecí vrstva 3cm frakce 4-8. Hlavně podklady dobře zhutnit, jinak ti nebude stačit ani desítka dlažba.
Kopat 80cm díru a pak tam navozit přes stovku kubíků kamení se ti hádám neoplatí.

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: zámková dlažba

#9 Nový příspěvek od lukasss »

Díky za rady 8)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: zámková dlažba

#10 Nový příspěvek od staník »

No já taky původně chtěl těch 40 cm ale nějak ten bagr hrabal a hrabal až to bylo najednou 80 cm.
Je pravda že díky té vrstvě makadamu s asfaltem mi to nijak nevadilo,alespoň jsem ji někam zapracoval.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: zámková dlažba

#11 Nový příspěvek od CB750 »

Sused dal 50cm 63mm frakciu lomového kameňa potom dal cca 5cm 4-8 lomý kameň a Oktávka mu vyjazdila nechutné kolaje. Ja som dal na 20cm recyklovaný (drvený beton) 8-10 cm armovaný beton potom 3-5cm 4-8 lomovú drť a na to 6cm dlažbu. Keď som robil garáž tak mi do dvora nacúval 4 nápravový mixer z betónom (8m3) Mal som síce malú dušičku ako to dopadne ale je to bez zámok poškodenia. 8)
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: zámková dlažba

#12 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nebudu zakládat nové téma, ono to i tak trochu souvisí.
Budu dělat dvůr z betonových panelů, pokládat to budu do srovnaného potěráku asi. Ale o to neběží. Jak velký udělat spád? plocha to bude 8x13m s tím že spád by měl být na té delší straně
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: zámková dlažba

#13 Nový příspěvek od ITS »

Pokud by šlo o souvislý beton, pak to musí být jako kanalizace - 2 cm na metr. U panelů bude průsak spárami, což něco málo pomůže, ale i tak 2 cm na metr. Pro velký slejvák je i tohle docela rovina, ze které to neodtéká.
Diskuse o spádu betonové plochy je oblíbeným tématem zedníka, který tohle dělá pro naši firmu. Vždy si mě při tom vychutnává, protože se mně spády moc nehodí - kvůli manipulaci. Ale za dlouhé roky mě už přesvědčil, že spádu není nikdy dost.

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: zámková dlažba

#14 Nový příspěvek od ceratio1 »

Např. u zámkové dlažby je v záručních podmínkách psáno minimálně 2cm na metr, na ten panel bych dal taky 2 cm víc ne...jako jedná se o to, jak rovně to uděláš, voda odteče i při 1 cm na metr, při normálním dešti ti voda bez problémů odteče, když bude příval tak tam bude nějaká vrstva odtékající vody, nicméně vždy odteče...

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: zámková dlažba

#15 Nový příspěvek od creative »

Žádný beton. Pak to není rozebiratelné, největší výhoda zámkové dlažby.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“