Stavba ovčína

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Stavba ovčína

#1 Nový příspěvek od Antony30011 »

Chtěl bych si pořídit ovce a přirozeně jim postavit chlév. Problém je v tom, že po dvoře a zahradě u baráku už není nijak extra místa a tak se mi nabízí dvě řešení.
1. - hůře přístupné, menší a vedle sousedova plotu
2. - lépe přístupné, větší, ALE vedle studny. A na to bych se chtěl zeptat - jde nějak zaizolovat chlév aby se náhodou moč atd nepronikla do spodní vody? Studna není používana stále, ale jako vedlejší zdroj vody a domácí rada to bez nějaké izolace neschválí (mamina je stavební ing. tak musím být na pozoru :D ). Máte někdo nějaké tipy? NEmyslím si, že by se do vody něco dostalo po dvou dnech, ale přeci jen ty ovce nebudou dva dny. Díky

A popřípadě, co navrhujete jako vhodnou podlahu? Beton? Ve starém chlévě pro prasata máme v betoně usazený cihly se spádem do kanálu.Děkuji za každou pomoc :)

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Izolace chléva pro ovce

#2 Nový příspěvek od trago105 »

U mě stavebnímu úřadu stačil minimálně 25 cm vodostavební železobeton B35 a zkouška těsnosti betonové vany.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#3 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jak velký si to stavět a na kolik tě vyšel 1m2? Díky :)

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Izolace chléva pro ovce

#4 Nový příspěvek od trago105 »

venkovní rozměry 9*36m, komplet betonová vana do výšky 1,5 m (na hlubokou podestýlku) vyšla na nějakých 85m3 betonu, tehdy stál kubík tej vodostavební B35 nějakých 3 tis. (jako stálej zákazník a množstevní sleva tak kubík pro mě byl okolo 2 tis. už nevím přesně) tak nějakých 170 tis. za beton + doprava. Jinak celá stavba asi 1,5 mil.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#5 Nový příspěvek od Antony30011 »

To je sakra chlív. Já to plánuju tak 4x4 metry, chci jen 3-5 oveček :) na ten vodostavebni beton se zeptám, díky :) možná by to bylo nejlepší rešení.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Izolace chléva pro ovce

#6 Nový příspěvek od CB750 »

sú aj prípravky do do betonu ktoré bežne kúpiš a tie z neho urobia vodotesný
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#7 Nový příspěvek od Antony30011 »

To právě sháním, nějaký tipy na to. Googlim ale nic moc. Našel sem zatím nějaký polevy na beton jakože nahoru, ale to se mi moc nelíbí. Zejtra se ještě stavím se stavebninách, ale když to má někdo vyzkoušený.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Izolace chléva pro ovce

#8 Nový příspěvek od trago105 »

ano jsou to tzv. plastifikátory nebo superplastifikátory. Já jsem je kupoval přímo z betonárky. Záleží na množství jestli si budeš míchat sám nebo si necháš přivíst beton mixem z betonárky.

Já jsem používal nějaký stachement nebo stacheplast, už nevím, poptej se u tebe v nějaké betonárce.
Naposledy upravil(a) trago105 dne pon úno 24, 2014 10:04 pm, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Izolace chléva pro ovce

#9 Nový příspěvek od bawor »

najdi si rači náký místo kde to pude bez toho jinak budeš pořád jen kydat kejdu oni i čtyři ovce hodně nadělají

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#10 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tohle místo je právě 3 metry od hnojníku, kam hážu od prasat... Z toho druhýho by se muselo vozit na kolečkách, což je taky dost blbý. Jediný nevýhoda je prostě ta studna. K seníku blízko, k slámě blízko...

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Izolace chléva pro ovce

#11 Nový příspěvek od bawor »

nejlepší je ovce nezavírat, stačí pořádná ohrada (ohradník je na nic) a přístřešek mám je celoročně venku a tuhle zimu ani nechodí do přístřešku a jsou venku, mám berana a čtyři ovce a teď devět jehňat

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#12 Nový příspěvek od Antony30011 »

Az takle? Ja bych jim aspon na mrazy udelal tohle. Koukal sem v Rakousku, tam je pres zimu maj ustajeny. Ale je pravda ze letos nebyla zadna zima takze taky fakt

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Izolace chléva pro ovce

#13 Nový příspěvek od chobotek »

No počkej, ty máš 3m od toho místa, kde chceš ovce a kde vadí jejich chcanky hnoják a ten ničemu nevadí? Jinak ti pytel čehosi do betonu můžu věnovat, akorát zjistím na jaké množsví to co to přesně je. Dávali to do betonu opěrných zdí, když hrozilo, že přes ně bude chcát voda.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Izolace chléva pro ovce

#14 Nový příspěvek od Chose11 »

soused má Texly ovce (nebo teksly, nevim jak se to píše) a ty jsou celý rok venku a má pro ně jen přístřešek kde jim dává žrádlo a v pohodě
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Izolace chléva pro ovce

#15 Nový příspěvek od sychrovak »

http://www.domovfauny.cz/dalsi-aktivity ... urnik.html
Rozumím tomu že někdo staví maxi salaš dle norem a plánů ale nerozumím tomu,že chceš pro pět ovcí dělat tak nákladnou věc.
Mám skoro 20Let dřevěnou salaš ,trámy jsou na betonových patkách,zevnitř pobité zejtovanými prkny a z venčí krajinkami,nikdy nenatírané.střecha sedlová a tašky.na izolaci jsem použil slámu,je cca 10cm tloušce.
Podlaha jsou položené prašce a na nich fošny.hnuj jako by konzervoval nikdy jsem neměnil jako u prasat.
Nedělal bych z toho vědu.navíc jsem za ty roky zjistil že kdyžje tolik nehýčkám tak jsou odolnější,odrodí na mrazu a vše v pohodě.

http://www.rancjama.eu/category/fotogalerie/
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“