Stavba ovčína

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#16 Nový příspěvek od Antony30011 »

Hnuj je od te studny asi 10m, bral sem to od blizsi strany chleva - to by bylo ty 3-4m. Ten prave otec kdysi natiral nejakou srackou.
Jestli sou ovce takle odolny tak tim lip, chtel sem to stavet zdeny ale kdyz to neni potreba su jen rad. Supnu tramy a oklucu deskama ;-) tim padem taky diky za radu :D v lete budou na pastve jinde, tohle jsem myslel jen na ty treskute mrazy, ikdyz jich moc neni.

Jeste by me zajimalo - kdo ste stavel, podaval ste ohlasku nebo zadal o stavebni povoleni? Musim to presne zmerit, ale vic jak 20m2 to mit nebude, pro ten par ovci by to myslim bylo i zbytecne

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#17 Nový příspěvek od v2000m »

Ovcím bude stačit přístřešek a u vás spíš v létě proti sluníčku než v zimě kvůli chladu.... a pak to chce naplánovat přítomnost berana ve stádě tak, aby byly jehňata v dubnu no tam u vás asi třeba už i v půlce března...

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#18 Nový příspěvek od Antony30011 »

Aha. Ja myslel ze beran muze byt s ovcema furt. Takze mu udelat spesl kotec?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Izolace chléva pro ovce

#19 Nový příspěvek od Chose11 »

kdepak, sotva ovce odrodí už se na ní znovu sápe, nenechá ani mladý napít. A udržet ho vydá dost síly. Ten musí být zvlášť v určitou dobu a metrovej plot ho nezastaví když cejtí ovci v říji, nebo jak se to nazývá. Tohle jsou poznatky od souseda kde mu chodím pomáhat s ovcema každej den.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Izolace chléva pro ovce

#20 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,kurňa,už to,že máte deset metrů vedľa studně chľév,no,chuj s chľévem alě aj hnůj,byť to máte jaksi zaizoľované,je přinejmenším nestandartní,no a Ty tam chceš znovu ešče cosi staviť.Mám pod chalupů také studňu a vedľa býl,také nejakých tych necelých dvacet metrů chľév,no,pravda,oproti tobě tam býl nejakých stopadesát roků,samo,že bez izoľace a voda tam aj včiľ po pětadvaceti rokoch furt smrdí jak psí kšíry.Samo,že gdyž to pořádně zaizoluješ a svedeš scance do jímky,tož to bude olěrajt alě Já bych spěšéj řešíl otázku za jaků cenu?,Nepíšeš,či to chceš staviť zděné,nebo dřevěné s tů vanů,osobně si myslím,že sů pro ovce celozděné chľévy úplně na hovno,protože je jim tam hórko a drží sa tam aj zbytečně vlhkosť.Samo,že sa to všecko odvíjá od velikosti vůči počtu ovcí a jak ho člověk odvětrá.Syn chová ovce už pomály dvacet roků a vživotě nebyly ve zděném chľévě,aj gdyž ho pravda máme.Tajak Ti to tu už nejeden psál,postavíl bych za pár peněz dřevěnů bůdu negde pryč od studně a fertik.Kurňa,šak to nemusíš měť přímo na dvoře a máš vyřešenů aj jakůsik izolaci.Syn má ovčín věc jak dvěsta metrů od chalupy a jaký problém?Samo,že jich tam má zaparkované také enom přez zimu.A k tým zpomínaným baranom,barani sů kurvy a proto jich má přez ľéto od ovcí pryč úplně negde inde a přez zimu jich má normálně v ovčíně,odhrazené pořádně pevnů ohradů.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#21 Nový příspěvek od Antony30011 »

Puvodne jsem chtel asi kus vyzdit, ale nakonec asi jen zabetonuju patky, na to tram a na to desky. Ale podlahu bych chtel zdenou. Nechci to izolovat ani nejak kvuli tomu ze bych se strasne bal vody ale skrz to ze to po me rodice a babicka budou chtit. Jo haha rodice a babicka ale bez jejich svoleni a castecne i penez si muzu ovce leda googlit. Jestli jeste nekdo nejakej tip mate tak budu rad, jinak si na podlahu sezenu nejaky prisady do betonu popr primo ten vodeodolnej beton a mam vyreseno ;-) za radu s beranem taky dekuju, postavim mu pak spesl kotec a oddeleje v lete na pastve taky muze byt, stejne mam vetsinu pastvin oplocenou uz ted, na ten zbytek chci koupit ohradnik nebo sehnat odrezky z pile takovy ty kurnaty a postavit ju

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Izolace chléva pro ovce

#22 Nový příspěvek od Chose11 »

ty jo , já se kvůli tobě projdu a nafotím sousední panství :)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#23 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jo, za fotky budu vdecnej :) diky. Sam se chcu nekam zaket podivat protoze sem to studoval jen v Rakousich kde. Maj obr zdenej chliv s drevenou ohradou

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Izolace chléva pro ovce

#24 Nový příspěvek od Chose11 »

tak na takovej domeček koukám z okna

Obrázek

z druhý strany a je to zadělaný, protože tu teď bydlí osel, ovce jsou doma zavřený s jehňatama

Obrázek

no a pohled na bydlení z boku a výběh do zadu, ohradník máme rozebranej, dělá se údržba, ten dům za salaší je moje skromná hacienda :) Nahoru do salaše nacepeme seno a pak jim ho v zimě shazujeme shozem v podlaze půdičky

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Izolace chléva pro ovce

#25 Nový příspěvek od Chose11 »

safra, ten vlez na půdu není vidět, tak ještě jdu fotit
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Izolace chléva pro ovce

#26 Nový příspěvek od Chose11 »

Obrázek

tak ten popisek ke 3. fotce patří i k této , se mi to pomotalo :typek:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Izolace chléva pro ovce

#27 Nový příspěvek od trago105 »

pokud máš hnojiště od studny 10 metrů a nemáš ho nijak izolovaný, tak pak je uplně jedno jakou zvolíš stáj, protože výmok z hnoje ti může uplně v klidu prosakovat do studny. Každopádně když chceš dělat takovou malou stáj, tak na podlahu bych dal nějaké panely nebo beton, pak do předpokládané výšky hnoje ve stáji cihly nebo např. ztracené bednění- to aby ti trámy neuhnili u země, no a vršek klasicky dřevěný.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#28 Nový příspěvek od Antony30011 »

Chose moc dekuji, takle bych si to predstavoval 8)

Trago: otec mi rikal ze to s dedem izolovali terakem :-/

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace chléva pro ovce

#29 Nový příspěvek od Antony30011 »

Moje stavebni misto
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Izolace chléva pro ovce

#30 Nový příspěvek od Chose11 »

to má být jejich budoucí výběh, nebo jen "ustájení". to je malinký aby měly co žrát
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“