IBC kontejner

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peko
Příspěvky: 109
Registrován: sob led 16, 2010 9:52 pm
Bydliště: Namestovo

Re: IBC kontejner

#31 Nový příspěvek od peko »

Ak je to od polyesterovej živice tak tam nalej cca 4 litre acetonu zatvor ho vrchnakom na slnku ho trocha od vyparov nafukne potom ho poprevaluj dookola a pekne to vo vnutri povoli potom to vypusti poriadne vyplachni vodou.plati to len vtedy pokial to vo vnutri nie je zaschnuté.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: IBC kontejner

#32 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj, co na rychlejší vypouštění vody do konve a do bečky z IBC? Takové ty přechodky s víčkem na 1/2" nebo 3/4" zahradní pípu budou asi nadlouho, pomalý průtok.
Mám tady 1,1/2" šoupě Myjava. Nemám se šoupětem zkušenosti, bude to těsnit nebo bude prokapávat?
Těsní to mosaz na mosaz, guma žádná, ale zase to šoupě je ve tvaru klínu.
Obrázek
Kuláč by byl nejpohodlnější, ta cena u 1,1/2 už je o něco horší, ale prý umí rozmrznout i v otevřeném stavu, když se dostane časem voda mezi kouli a obal (mezi ty dvě silonové těsnění koule) :-/ a taky životnost asi nic moc.

Taky bych šel z bečky zemí 15 m na zahradu, asi tam dám 1" polyš trubku, je nějaká přechodka z kovového vodařského potrubí na polyš bez nutnosti vyříznout závit na polyš, jak se dělalo dřív?
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: IBC kontejner

#33 Nový příspěvek od Leo »

Doma mám IBC kontejner postavený na několika paletách. Vedle něj sud na vodu, do kterého přepouštím vodu samospádem hadicí, kterou dám do kontejneru přes vrchní víko. Na napuštění sudu to stačí. Většinou se doplní při deštích, než aby byl prázdný. A pokud se musí použít ventil na kontejneru, tak co největší. Máme tam nějaký malý, je to nekonečné, než se konve nebo kýbl naplní. Proto ten sud.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: IBC kontejner

#34 Nový příspěvek od Jakub »

Ano, ventil co největší. Napouštění samospádem - nejrobustnější ventil je žádný ventil 8)
Ale my máme IBC na podstavci 1.6 m takže jeho vrch je přes 2 m vysoko. Pod ním budou ty bečky, takže bez ventilu je to na polití sebe sama. Ale i tak, s pořádným ventilem by mohlo být napouštění konví pohodlnější, než ohýbání do beček.
Šlo mi spíš o to šoupě. Vím, že se používá třeba v topenařině, kde drobný únik nevadí v uzavřeném okruhu. Ale jestli bude těsnit i jako vypouštěcí armatura.
No nic, dáme je tam a kdyžtak se vymění za něco jiného 1 a 1/2 coulového, kdyby netěsnilo, musíme to vyzkoušet.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: IBC kontejner

#35 Nový příspěvek od bourač »

než otevřeš šoupě, (a zavřeš) tak máš konev načepovanou 1/4" kohoutkem :smich:
kdybys měl cestu kolem mě, napiš dám ti za odvoz nějakej 2" / 2,5" kulák
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: IBC kontejner

#36 Nový příspěvek od imaginaro »

Nebo jako já, mám hadicu vrchem a samospádem napouštím(tak jak se přepouští mezi bečkama). Hadicu zavodnit, pak musí dosáhnout až na zem a zase k vrchu IBC. Na konci hadice mám háček a za ten tu hadicu věsím na klec IBC. Jak u dám níž, hled teče. ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: IBC kontejner

#37 Nový příspěvek od Jakub »

Bourač:
Ono to má dvouchodej závit, ale i tak, musel bych k šoupěti dodělat kouli, jak na volant nebo jak kličku od soustruhu :smich: Ne na to napouštění bečky to bude hlavně a tam kroucení nevadí. Přehodit se to dá vždycky, je to na konci.
Díky za nabídku, ale cestu kolem Mácháče v dohledné době mít nebudu.
Jak je to s těma kuláčema, že rozmrznou i otevřené, je to pravda?

Imaginaro:
To znám, ale já mám hladinu cca 2,5 m vysoko, kvůli spádu. To než bych zvedl 1,1/2" hadici a zaháknul, tak mi voda zateče do rukávu, za límec, taková sprcha a otužování v jednom :juuuu:
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: IBC kontejner

#38 Nový příspěvek od Veteranista! »

Zkoušeli jsme ledasco, ale pořád je nejrychlejší a nejpohodlnější, přepouštět do bečky a z té napírat konví.
Mimochodem, jakou máš konev?abys ji pod ten ventil dostal, u těch moderních plast. není moc velký vstup.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Přema
Příspěvky: 230
Registrován: úte lis 25, 2008 11:12 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: IBC kontejner

#39 Nový příspěvek od Přema »

K těm ventilům na IBC, minulý měsíc mi odešel origo ventil a tak jsem popátral a u číňanů jsem narazil na vyměnitelný kulový šroubovatelný za původní šoupátkový. Už ho mám našroubovaný, vozím s tím močůvku a je to podstatně lepší (plnoprůtok).

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“