Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#46 Nový příspěvek od P.S. »

hunter píše:Podívej se na tohle.
http://www.tripyramidy.cz/

Sestra má na baráku a super.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#47 Nový příspěvek od matisx »

titanzinek-des na praci -praska jako prase-strasne se roztahuje-tudyz dilatovat porad a porad-zlatej zinek kdyz byl (jinak zlata med -to je uplne jina liga -taky nejdrahsi)
ty plechovy krytiny se proste rosi -proto je pod tim plachta-uz montuji plachtu i na kralikarnu :-/ :vztek:
co se tyce tak misto ccapaca--radci to eureko-taky uplne jina liga
a ty plastovy tazky taky dobry-jak kladeni(presnost vyroby) tak rezani a atd ale rozhodi to zase asi cena u tech 3pyramid 8)
alukryt-za malo penez hodne muziky s minimalni vahou-ted uz to delaji i v imitaci tazky takze ted se vali hodne al v imitaci tazky nez plechova tazka

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Střecha

#48 Nový příspěvek od Allan »

Ahoj mam v úmyslu v roce 2018 dělat kompletní střechu i s krovy.Muzete mi jen tak nastínit co mě ceka,a co budu potřebovat vyridit?Jak to bude s materiálem kdo to zajištuje atd?Popripade bych uvítal kontakt na šikovne tesaře.Jelikoz to asi nebude levne,tak bych se nerad spálil,v roce 2018 nám ze střechy budou dávat pryč vedení a budou ho kopat do země proto ten termín.Dik

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: Střecha

#49 Nový příspěvek od smetana »

Alane nen nic jednodušího než oslovit tesařskou firmu ,,,přijedou udělají ti rozpočet a řeknou termín na krytinu si musíš rozhodnout ty co tam chceš dát podle toho se tesaři zařídí mne přijela firma v roce 2008 tuším koncem března namalovali rozměřili poslalli rozpočet a za 10 dnu byla komplet schozena stará střecha plus krov a nové krovy plus tašky a super 8) 8) 8)
Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Střecha

#50 Nový příspěvek od tomous »

Ahoj počítej s 700-900 kč m2. já dělal něco podobnýho,ale na cca 2000m2, záleží jaký krovy,latě jaká křidlica.......

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4814
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#51 Nový příspěvek od imaginaro »

zdar všichni, vyštrachal jsem podobné téma k mému dotazu.

Potřebuju se zbavit vazných trámů (klasika, jako každej), přemýšlím jak vyvázat a roznést tahy a tlaky. Napadlo mne řešení a pak jsem ho hledal na netu.
Bude to takto v pořádku? Jsou na tom nějaky špeky na co si dát pozor? Sloupky mezi podlahou a místem styku červená/modrá asi nebudou potřeba, nepletu se? V podlaze to bude ve zdech v betonových kapsách. Díky moc všem za názory. :)
Obrázek
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#52 Nový příspěvek od Fizz »

Ve zkratce.

Dost důležitý je jaká je ta kleština nahoře, jaký je tam spoj. Jak je střecha zatížena atd. Bez přesného výkresu tvojí střechy, revize spojů a skutečného stavu strechy bude vše jen hádání. Pak by ti měl statik udělat výpočet. Bez toho bych ja to nesahal. Zvlášť když vůbec nemáš tušení jak to funguje.

Mimochodem pokud byd to měl ooravdu jako ja obrázku, tak se podívej jak je dole uložena krokev. Je vzepřena přímo do trámu který chceš rozřezat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#53 Nový příspěvek od dvk »

Mě to přijde OK, za předpokladu, že ty nové vzpěry budou dostatečně masivní (jsou namáhané na ohyb) a že všechny spoje budou šroubované závitovkama. Do betonových kapes bych nic nedával, bál bych se, že v nich to dřevo shnije.

Taky je rozdíl, jestli máš věnec, předpokládám že ne (starý vepřákový barák). S věncem by to bylo naprosto Ok.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#54 Nový příspěvek od honzaPP »

Za mě je to spíš jak píše Fizz. Je mi jasný, že sis stáhnul nějakej obrázek z netu, ale opravdu to je tak jak to máš namalované? Do vazného trámu se ti opírají krokve a snaží se ten trám natáhnout. V momentě, kdy vazný trám přerušíš, tak se Ti to začne rozjíždět. Navíc chceš do zdiva přenášet boční tlak, na který není zdivo určené, natož pak nějaké staré lepené jen vápnem a pískem. Ale nevím jak to tam u Tebe reálně vypadá. Takže já bych do toho takhle určitě nešel, a rozhodně ne bez statika.
Hinomoto N249

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#55 Nový příspěvek od Fizz »

Obecně bývá problém i zavitovka kdy třeba krokev nemá dost masa, pak to nevyhoví na otlačení popř na vytržení. Rozhodně je to k řešení pro odborníka. Po celkové revizi krovu a souvisejících konstrukcí.

Je to jako poslat doktorovi fotku sousedovy občanky aby ti řekl proč tě bolí v krku a jestli budeš v pohodě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#56 Nový příspěvek od Franta.cz »

Když to tady berete obecně tak závitovka je na vazbu nevhodná.Poskupně se prořezává dřevem. Mají se používat svorníky.

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#57 Nový příspěvek od Fizz »

Tomu se říká otlačení.

Každopádně zavitovka nemá fungovat na střih ake má vytvořit dostatečné napětí aby ten spoj držel smykem prvků. Pijud nevyhoví mize se použít treva buldog nebo gangnail atd.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4814
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#58 Nový příspěvek od imaginaro »

Původní kleštiny bych tam nechal(mimochodem jsou do krokví přibity velkým hřebíkem) a přidal bych níž ještě jednu která by cca čtvrtinu od vrchu spojovala ty modry šikmy sloupky. Krokve nedrží na vazném trámu, jsou rovnou na pozednici. Pozednice jsou dvě nad sebou a mezi nimi vazné trámy. Vazné trámy jsou jen tři a zrušit potřebuju jen dva, třetí je u zdi kde nebudou dveře. Je to starej vepřák bez věnce, v podstatě vše jak píše dvk. Na přenos boční síly do zdiva bych si dal majzla aby byly šikmy sloupky dole zajištěny proti rozjíždění.
Jde o to že mi to vše měla dělat firma, i tu dvakrát byli, měli minulou zakázku odemě(takže se známe) a už měli začít před dvěma měsíci a až po několika urgencích se mi baba ozvala, že si jejich tesař něco udělala že tak zakázku končí. Musím proinvestovat částku do konce roku a to pochybuju že někoho najdu.
Spoj pozednic s vazným trámem vám kdyžtak vyfotím. Mohl bych dát i rovnej sloupek dolů, ale nenapadá mne v čem by to bylo lepší. Na spoje js m chtěl použít závitovky s širokyma podložkama a kolem několik hřebíků (je mi jasny že statik počítá počet hřebíků i jejich umístění). Přidal bych i "hřebíkové plechy" nebo co poradíte. Krokve jsou trámky cca 10x10cm(max12x12) a já bych na sloupky použil 10(12)x15cm +2x kleština taktéž. Krokve jsou od sebe cca 80-90cm, vazné trámy jsou od sebe cca 3,5m. Teď nésu doma, ale odpo kdyžtak poměřím a bliknu co budete chtít. Je mi jasn, že na dálku je to na chuja, ale firma už mě nasrala(vlastně je to už několikátá) a já bych rád aby měli děcka na vánoce pokojíky, mladej už má deset :-/ :vysvetlit: :vysvetlit:
Na baráku dělám celou dobu, a teď je na řadě konečně tohle.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#59 Nový příspěvek od Fizz »

Tak si to neprotahuj a zrovna oslov statika.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1177
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#60 Nový příspěvek od sita »

ja mam mezi vaznym tramem a podlahou asi 40cm, udelal jsem to takhle:
1. delaly se novy betonovy stropy coz jsou zaroven podlahy po cely pude, dal jsem tam kari site. Pod ne, cca kazdy 1.5m jsem dal pod jeste silnej 20mm roxor, asi 30cm od kraju podlahy vytahl kus pasoviny

2. po zabetonovani jsem k tem kusum pasoviny navaril dalsi kus pasoviny spojenej s pozednici (ani jsem to nefotil, nic na tom neni - princip viz Obrázek )

3. pod vaznyma tramama jsem na finalni beton polozil jeste dalsi pasoviny, ktyerou jsem ty patky jeste svazal jakoby do obdelniku aby to bylo... Vvyrobil takovy konzole ke kterym jsem prisrouboval vazny tramy na krajich podlah. Bylo by lepsi ji polozit do zivyho betonu, ale nejak jsem to tehdy nezvladl :D
Obrázek

4. vazny tramy jsem urizl (samozrejme blbe, mel jsem nechat delsi kus presah, ale co uz, priste to udelam lip). Ty konzole a kotevni pasoviny jsem zakryl 50 ytong prickou, za ni schoval rozvody
ObrázekObrázek

5. na podlahu jsem polozil 10mm hobru (v mistech pasovin jen 4mm hobru, aby se to srovnalo) a na to plovoucku. Uz je to takhle asi 12 let, na strese je beton a zatim to drzi, rozpeti domu je 9m (mereno venkem), sklon strechy cca 45

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“