Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mfgpro
Příspěvky: 218
Registrován: stř říj 22, 2008 4:36 pm
Bydliště: Třebíč

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#16 Nový příspěvek od mfgpro »

tak nějak si to taky myslím a ten plech bude asi na podkroví fakt hlučnej , plech se dává na kontra latě po trámech a pak nalatovat takže se to zvedne tak o 8 čísel plus ten tvar, tak že ryny pryč, háky a plechování komínů a já tam mám už nachystaný okna ve střeše tak že by muselo bejt i nový lemování kolem oken a to všechno to prodraží toť muj názor tak proto si myslím že by byl nejlepší ten šindel

martas255
Příspěvky: 905
Registrován: úte úno 03, 2009 9:25 pm

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#17 Nový příspěvek od martas255 »

No pokud nekdo videl Lepenkovou strechu v dobrem stavu a 5O let starou tak at se pochlubi, sindel ma akorat jinek tvar....

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#18 Nový příspěvek od trago105 »

u nás na škole maj šindel (posypaná lepenka pískem) 15 let a je KO. Letos budou měnit. Známej má na stodole ten onduline (ten papírovej vlňák) 5 let a je KO, uplně se mu to rozpadlo. Na baráku mám eternit (klasický tabulky) starej 30 let a do 10 let budu muset měnit. Budu dávat hlinikovej plech a mám jistotu min. 100 let že se na to nebude muset šáhnout.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#19 Nový příspěvek od matisx »

onduline a sindel-budu delat ze jsem to neslysel jako ze krytina na barak,jinak kamos ma uplne prvni plechovou tazku a ma to pres 12-15let a uplne v poho-ale je videt ze to byli prvni kusy-materialove je to nekde jinde-v porovnani co ted montuji.ale daval snad 500kc/m tusim.chtel jsem dat plastovej eternit od eureka ale velkej soubor.pekne se s tim dela a rozhodne lepsi jako cemb...-to by meli zakazat uplne :zly:

mfgpro
Příspěvky: 218
Registrován: stř říj 22, 2008 4:36 pm
Bydliště: Třebíč

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#20 Nový příspěvek od mfgpro »

tak to zatím vypadá že tam pujde plech co kdo dával a kolik stojí metr

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#21 Nový příspěvek od sychrovak »

Mám na chalupě přírodní břidlici,ze silnice si uřednice myslela že jde o eternitové šablony...........
Ptal jsem se na rekonstrukci co k tomu potřebuji,povolení a tak........a hned na mě vystartovala zda budu měnit střechu?? Říkám nevím asi jo v budoucnu a ona hned že musím mít odbornou firmu co nakládá s odpady a musí mi vystavit doklad o ekologické likvidaci..........říkal jsem si v duchu co to mele.......říkám ji ale vždyť je to kámen ta břidlice...........pak pochopila,takže z toho plyne ,že povolení mít nemusím na rekonstrukci chalupy, ale jednou až budeme měnit šablony na domě kde bydlím,tak se z toho asi poserem.........
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
hunter
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 23, 2011 7:55 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#22 Nový příspěvek od hunter »

Podívej se na tohle.
http://www.tripyramidy.cz/

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#23 Nový příspěvek od Pavel »

na to sem se byl podivat naty umely daly my dokonce kus od cesty ale pokrejvac to nekde daval a rikal ze jak litaj jiskry z komina tak tam nadelaj dubky a jeto prej videt chytaj se v tom saze a spina ale na dilnu a na kulnu asi pudou

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#24 Nový příspěvek od Marie »

jdi do plechu, vyšší investice se ti bohatě vrátí na životnosti a 0 údržbě.
Naši ho mají "jen" 30 let a vše jak nové.
Jasně, že podkroví odizoluješ, tím snížíš hlučnost téměř na stejno všem krytinám.

Asfalt leda tak na psí boudu.
Anebo vorkoholikovi.
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#25 Nový příspěvek od ZipBene »

Říkejte si co chcete taška je taška. Když vidím co občas vozím na střechu za dětské plíšky blbě se na to kouknu a je poničený, tak k tomu nemám důvěru. Snadno se to prohne poškrábe a pak to nemá tu hodnotu. Ale třeba to co vozím si lidé dávají na králíkárnu nevím.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#26 Nový příspěvek od jenicek »

Jako náhradu eternitu je dobrý použít capacco. Vypadá to stejně, není to drahý, práce stejná jako s eternitem a z nebe na to může padat kamení a nic se tomu nestane. Je to recyklát z rozsekaný izolace kabelů. Máme to na stodole cca 10let (Horní Rokytnice nad Jizerou) a nyní jsem to dal na barák a vypadá to perfektně, sníh z toho sjíždí jedna báseň a klidně na to můžu hodit žebřík aniž bych to jakkoli poškodil. Pokud máš eternit, tak pouze schodíš eternit, natáhneš lepenku nebo nějakou pojistnou folii a zrovna na to mydlíš capacco. Žádný nový laťování a taky nerovnosti starý střechy tomu absolutně nevadí.

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#27 Nový příspěvek od dvk »

To je vpodstatě to SKčko, o kterém jsem mluvil na první straně.

Po těch deseti letech, jak ta krytina vypadá ? Je to dobré ? A dá se to případně opravovat, není to už úplně ztvrdlé ?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#28 Nový příspěvek od jenicek »

Je to naprosto v poho. Po 10 letech to je stejný jako když to tam známý dával. Výměna? Ještě nespadla ani jedna šablona (je to všechno na mědi, takže věčnost). Stodola je na horizontu na kopci na úrovni Horní Rokytnice, takže vítr řádnej :o) Pokud něco, tak prásknu žebřík na střechu, vylezu tam s kladivem a řebikama a normalně tam šablonu vrátim zpátky.

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#29 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Mam ted stejny problem, mame eternit, ale potrebujeme strechu prodlouzit kvuli zatepleni stitu. Stari cca30 je to ok nikam netece ale kdyz uz tak dame krytinu novou, to capaco by jako nahrada bylo urcite dobry, ale videl sme obrazky a i ruzny diskuze ze se to zkrouti kdyz na to pere slunicko. Druha moznost pak plech, na pozink davaji zaruku 10let coz me nepripada moc, ale jaka je realna zivotnost? Dalsi moznost hlinik, ale ja to nikde nemuzu najit tvarove aby se nam to libilo, nasel sem jen takove klasicke plechy, co byly na starejch barakach. Ty plechy delaji pekny ze to vypada jak tasky, ale hlinik aby to byl, to prej je tak na 100let.

EDIT:cenove neco kolem cca 300kc za metr ctverecni....

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#30 Nový příspěvek od dvk »

U toho Capacca, to záleží co si představuješ pod pojmem "zkroutí". Jak zrcadlo to není, třeba s beronitem se to samozřejmě srovnávat nedá, ale že by se z toho na sluníčku udělaly ruličky, to tedy ne. Je to jak každý jiný měkký plast - teplem to okopíruje tvar podkladu. Ale nemá to vliv na funkci, nikde neteče, spony drží, podle mě je to jenom o vkusu. Nám se to právě takto líbí, že to není jak sklo, na první pohled to opravdu vypadá jak břidlice, která je také "nedokonalá už od začátku".

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“