Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1411
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#31 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, měl jsem podobnej problém, jeden štít ( na sever ) je už v polišusu a druhej štít ( na jih ) se chystám taky zateplit, tak že prodloužit střechu, měl jsem zateplený podkroví 14cm vatou, ale pořád mi sníh tál, eternit měl víc jak sto let a nešla už na něj dát konstrukce na FV, proto šel eternit na skládku - 680kg stálo 2304kč, tj. 3 388kč/tunu - prkna na krajích a nad podkrovím šli do dřevníku, vatu si vzal syn na zateplení garáže, místo vaty mi nastříkali 10cm tvrdý PUR pěny, měl jsem na zahradě nový prkna asi 15let, tak ty šli taky na střechu a nakonec alukrit, akorát před týdnem skončili, už nám tady i sprchlo a žádnej kravál, normální jako v podkroví .

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#32 Nový příspěvek od jenicek »

Co se týče Capacca, tak o zkroucení teplem se nedá mluvit, právě naopak je třeba krytinu pokládat za teplého počasí aby si hezky lehla na podklad. Ke zkroucení podle mě došlo tím, že podklad nebyl celobedněný tj. ňákej hňup to dal na latě! Nejsem prodejce Capacca, ale už to mám na fungl novým baráku a na nový i starý stodole a můžu jen doporučit.
Co se týče plechu (Prefa atd.), tak jsem byl jednou u známýho, co to má na baráku a během lijáku to byl rachot, že jsem musel hodně zvýšit hlas, aby mě slyšel. Je pravda že né úplně všude měl docpanou izolaci. Od pokrejvače jsem taky slyšel, že jednou museli střechu z hliníku měnit, protože ji ve šroubech vyklepal vítr a pak to byl taky rachot. Sám výrobce uznal, že pro dané klimatické podmínky to nebyla vhodná volba (vyšší poloha v Krkonoších, návětrná strana).
No a co se týče celkové konstrukce střechy, tak už bych nešel do jiné, než s větranou mezerou a nadkrokevní izolacej. Je to sice ranec, ale za výsledek to stojí.
Toť mé lajcké zkušenosti, které však nikomu nenutim :friends:

kulevaros
Příspěvky: 1465
Registrován: úte bře 19, 2013 8:55 am
Bydliště: Zlín

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#33 Nový příspěvek od kulevaros »

Ja jsem dodelal minuly tyden strechu na novostavbe. Dal jsem hlinikovy plech,jsou to tabule neco pres pul metru sirka a na delku delaji max osm metru. Ja jsm mel nejdelsi krov 7.20m. Lepsi uz je snad jen titanzinek. To ze se to trochu vlni je pravda mam tam stresni okna a ten plech to trochu nazene. Pak by musela byt 100% rovna strcha tzn. Krov i bedneni. Daval jsem 30 desky a plech sesruboval nerz vrutama. Bedneni deskama jsem dal na mezeru 1.5 centimetru. A v pohode se po strese da chodit. Tasky uz nejsou co byvaly kvalita sla do haje proto jsem dal hlinikovy plech. Drazsi investice,No snad to bude ok.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#34 Nový příspěvek od ITS »

kulevaros píše: Lepsi uz je snad jen titanzinek.
No nevím. Kdybys udělal anketu mezi střechaři a ptal se kdo zažil se kterým materiálem největší šok, tak by se asi všichni shodli na titanzinku. Většího prevíta není !!

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#35 Nový příspěvek od kutil tim »

Po velkém přemýšlení jsem dal před 15 lety eloxovaný hliník v pásech a jsem spokojen, tenkrát to bylo z těch trvanlivých materiálů i nejlevnější 8)

kulevaros
Příspěvky: 1465
Registrován: úte bře 19, 2013 8:55 am
Bydliště: Zlín

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#36 Nový příspěvek od kulevaros »

ITS píše:
kulevaros píše: Lepsi uz je snad jen titanzinek.
No nevím. Kdybys udělal anketu mezi střechaři a ptal se kdo zažil se kterým materiálem největší šok, tak by se asi všichni shodli na titanzinku. Většího prevíta není !!
Jo nehádám se prace je s tim šílena a taky to nemůže dělat každy Klempíř,ale je to to nej co můžeš dat na střechu.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#37 Nový příspěvek od ITS »

Dřív jsem si také myslel, že je to to nejlepší. Dnes už tomu nevěřím. Použití má takové množství podmínek, že se skoro vždy jednu nepodaří dodržet. A ta jedna jediná to celé pošle během roku - dvou, do čerta.

kulevaros
Příspěvky: 1465
Registrován: úte bře 19, 2013 8:55 am
Bydliště: Zlín

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#38 Nový příspěvek od kulevaros »

Nevim kolik zaludnosti to ma,vim jen,ze nesmi prijit do styku s betonem. To je to co ho posle do kopru.

Uživatelský avatar
Forrest
Příspěvky: 343
Registrován: pon kvě 27, 2013 8:50 am
Bydliště: Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#39 Nový příspěvek od Forrest »

Je to vsechno o cene - kloudnej hlinik je od 700,- m2, kloudnej ipašindel jakbysmet. Faktoru je spousta - rozestup krovu, sklon...ono taky zalezi kolik si muzu dovolit zatez na metru.
Ja sem dlouho premyslel co na strechu a selekci me zbylo pouze Capacco... a super, nedam na to dopustit - jen je trochu vostry v zime, kdyz po nem klouze snih. Pokladku jsem si delal sam. Dela se s tim lip nez s eternitem, Ipou (šindel teda).
Ale ted pro a proti ostatnich zminenych krytin - jakejkoliv hlinik je fajn, taky nesmrtelnej, ale diky jeho tepelny roztaznosti je v miste spoje (sroub, krytina) velky pnuti a po case se musi cela strecha prejet a podotahovat (at je to na hrebikach nebo sroubech). Ipu (sindel) se zavrhnul zrovna, protoze je to proste hnusny a drahy - o levnejch variantach nema cenu premejslet, pac to na strese vydrzi max 15 let a nazdar hodiny...
Drdlikuv plast. sindel je moc peknej, ale i drahej, taktez nesmrtelnej a pokladka je docela mazec - hodi se ale jen na par domů.
Hezci alternativa Capacca je Eureko - maji i vic druhu sablon. Tasky, at beton ci hlina nezminuju - na me to bylo tezky, nemohl jsem to dat. Jen co vim, tak pokladka se musi provadet z obou stran strechy zaroven, kvuli rovnomernymu zatizeni krovu a od klemprdy souseda vim, ze z te skaly tasek ma pouze jednoho vyrobce a typ na kterej neda dopustit, jinak prej kvalita nic moc u niceho...
Lepší si to posrat podle svýho, než po tom, co ti raděj druhý
http://www.forrestovo.com/fotky/traktur ... Navod.pdf1 - GutBrod Superior 2060 návod
Moje strojky:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 69&t=70601 - GutBrod Superior 2060
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 49&t=63453 - vozík
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 73&t=56090 - Trakturkosekačka Muray

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#40 Nový příspěvek od Niko01 »

Tak ja po tuhem rozhodovani sem zvolil Danubia Evo z povrchovu upravu.Proste je to takovy zlaty stred medzi krytinama,ale uvaha bola aj o plechu...
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Plechová (plastová) krytina

#41 Nový příspěvek od Dvordy »

Nemáte někdo na obytném domě plechovou krytinu? Potřebuji něco co bude lehké a plech by to splňoval, ale teď jsem se dočetl v různých příspěvcích, že je hlučná při dešti a v několika případech i to, že po nějakých 10 letech z toho plechu slézá barva.

Případně i zkušenosti s plastovou krytinou.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Plechová (plastová) krytina

#42 Nový příspěvek od Šéďa »

Nebudu to pročítat, ale já mám bezbarvý alukryt, záruka na něj je 30 let a montoval jsem ho v r. 1990. Zatím vše bez jediné chybičky, zatím jsem nic neopravoval, nepřitloukal, ap. Déšť je stejně hlučnej, jako předtím byl eternit, ale sníh z toho jede, jako namydlenej, stačí malá vrstvička a sjede to samo dolů.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4814
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#43 Nový příspěvek od imaginaro »

no já musím jít skrz peníze do trapéz plechu, pač je za cca 110,-/m a to nikde nic jinyho neni. Imitace tašky je dražší a to já ty prachy radši použiju jinde. :-(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#44 Nový příspěvek od Niko01 »

Cus,no ja uz mam strechu hotovu+aj vyrovnane a zpevnene krovy :prace:

http://postimg.cc/image/uwq56m7f3/ ---stara
http://postimg.cc/image/o8lbp2t7j/ ---nova
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#45 Nový příspěvek od bourač »

Mám na baráku plechovou střechu, dělal jsem to před čtyřma roky. Je to imitace pálených tašek, nějaká švédská výroba. Je to přišroubované samovrty do latí. Samovrty mají gumovou podložku (šrouby se dávají do spodku vlny žlábku) je to vodotěsný.
Při dešti není nic slyšet, možná že tím že je pod plechem 20cm vaty, ale není to nijak hlučný ani zvenku. Plech je 0,6 pozink s nějakou spešl barvou + spešl odolný lak.
Při montáži se musí opatrně - jak někdo nahoře píše - jinak se to pomačká ovšem po hotový střeše se dá normálně chodit ( :smich: s lanem).
Sníh na tom drží jen než se trochu oteplí - pak sjede celá střecha najednou. První zimu jsem ještě neměl sněháky tak to byl rachot.
Odizolovaný tepelně to mám dobře, i když mám vevnitř + 30°C sníh na plechu drží.
Dotaz na někoho kdo má taky tenhle typ krytiny: večer a v noci když se ochladí sráží se mi na tom vlhkost ze vzduchu je toho docela dost, z okapových rour to normálně teče i když je úplně jasno, neprší není mlha nic :shock: Dělá vám to taky?
Jinak se střechou jsem spokojenej, vypadá to dobře a je to pořád stejný jak před 4 roky. :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“