Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku el.

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#121 Nový příspěvek od redcrown »

no jo, jenže kolik taková 100Ah baterka stojí. Když si vezmu, že vydrží tak max. 6 let, tak je to docela drahý luxus. Další věc je spotřeba elektřiny, kterou ty záložní zdroje spotřebovávají pro udržovací nabíjení. Ono je docela rozdíl, jestli je to 6 nebo 15W trvale, za ty roky se to nasčítá. Ono čím větší baterka, tím větší samovybíjecí proud a tím i větší trvalá spotřeba.
Za mě teda jen tak velkou, jak je potřeba zálohovat, jinak to je drahý špás. Já používám UPS od APC (modif. sinus, elektronickým čerpadlům to nevadí, klasickým asynchronním taky ne, jen trochu bručí) a 18Ah gelovku. Na dohoření po výpadku napájení mě to stačí - u elektronického to je zhruba 6 hod.
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

Jakub Svoboda
Příspěvky: 1295
Registrován: pát bře 21, 2014 7:43 pm
Bydliště: Senec u Rakovníka

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#122 Nový příspěvek od Jakub Svoboda »

Jak jsem psal dávam tu baterku z 5611 když nejezdím, jinak tam v mezičase mám 2gelovky 17Ah. Já když natápím Aku nádrž tak jen tak záloha na dohoření není možná, jelikož když naložím kotel koksem, tak je to cca 8hod. dobrý hučák. Takže ................
Navíc u našeho prodejce Autobaterek je možno si zadarmo vzít vcelku funkční baterku ( co mu tam lidi nechají po výměně) podle toho co má zrovna od 40Ah - 150Ah. A kolikrát jsem na baterku od něho s Fendíkem jezdil i 3 roky.
Takže je možnost obejít vaše místní prodejce a pozeptat se.
Zetor 5611
Fendt F12HL
Bibošuv špalíčkovač v.č.278
Paletizační vidle do 3.bodu, PAJ 1V-sklopka, Nesené brány a smyk,
Fekál 3m3, Fahr KM22

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#123 Nový příspěvek od P.S. »

Jaký používáš zdroj?

lojzek123
Příspěvky: 588
Registrován: ned pro 18, 2011 5:46 pm
Bydliště: okr. Vsetín

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#124 Nový příspěvek od lojzek123 »

Všechno souvisí se vším, buď budeš mít luxus nebo poběžíš do auta ( traktoru) vyšrubovat baterku aď si nepřehycuješ kotel. Otázka ještě je, co když budeš mít naložený kotel a zrovna budeš chrápat.
Všechno má svoje plus a mínus - s tím nic nenaděláš.
Další věc je, pokud bydlíš někde v prdeli a bojíš se o výpadek, kup si elektrocentrálu. Na to si můžeš napojit ještě půl baráku aď můžeš svítit Pustit si rádio, noťase.
Všechno je na zvážení.
Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Jakub Svoboda
Příspěvky: 1295
Registrován: pát bře 21, 2014 7:43 pm
Bydliště: Senec u Rakovníka

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#125 Nový příspěvek od Jakub Svoboda »

Někde pár stránek dozadu jsem dával odkaz.

Jinak co se týče výpadku, jsem na separé přívodu kabelem v zemi pro chatařskou kolonii, takže, když v obci je tma, my svítíme.
Zetor 5611
Fendt F12HL
Bibošuv špalíčkovač v.č.278
Paletizační vidle do 3.bodu, PAJ 1V-sklopka, Nesené brány a smyk,
Fekál 3m3, Fahr KM22

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#126 Nový příspěvek od P.S. »

Je možné, aby záložní zdroje APC 325, měl vzadu jako výstup klasické 2 zásuvky? Hledám na netu a nic.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#127 Nový příspěvek od imaginaro »

J.A.Y. píše:mně se jablotron jako myšlenka i líbil, ale nevíte někdo na jakým HW to je postavený? Aby to nebyla superčína, která se vysype měsíc a dvě hodiny po záruce :( za ty prachy už. JInak mně už obyč levnej měnič umřel a vzal s sebou jističe až k elektroměru. Kdyby to udělal za provozu a mojí nepřítomnosti, byl by kvalitní průser.
tak první odpověď z jabloshopu je že čerpadlo lze provozovat bez regulátoru, akorád poběží na plny kule a zálohování musí člověk pořešit sám na napájení. Na druhou odpověď čekám.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#128 Nový příspěvek od imaginaro »

imaginaro píše:nevím jestli to tu už někdy někdo dával, ale vzhledem k tomu že se tu furt řeší měniče, tak to tu radši dám.
Našel jsem na netu ZÁLOHOVANÁ OBJEHOVÁ ČERPADLA S MOTOREM 12V SS
pokud by to někoho zajímalo, tak viz odkaz.
Má to jakousi řídící jednotku, ale pokud jsem to správně pochopil, tak k aplikaci záložního čerpadla by neměla být potřeba, jen relé na 230V a baterka 12V. Chtělo by to pro jistotu ještě napsat výrobci.
Měničům v téhle aplikaci už asi odzvonilo(pokud někdo nechce i zalohovat kotel s ventilátorem).
http://cerpadla.heureka.cz/jablotron-cp ... e/#section
tak dnes druhá, jasnější odpověď od jablotronu:

"Dobrý den,
čerpadlo CP-201P-XXX je konstruováno aby vydrželo i za těchto podmínek (nonstop provoz při teplotě 90stup.). Můžete ho tedy bez obav použít i na nepřežitý provoz."

Tak to jen tak kdyby to někdo chtěl jako zálohu nebo na chatu bez elektriky - lze provozovat bez řídící jednotky 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

lojzek123
Příspěvky: 588
Registrován: ned pro 18, 2011 5:46 pm
Bydliště: okr. Vsetín

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#129 Nový příspěvek od lojzek123 »

Tohle se mi vcelku líbí, hodí se solár na střechu, je to zálohované a jede to zadarmo. ( za pořizovací náklady)
Otázka, jaká je návratnost když si člověk spočítá že dnešní čerpadla na 230 berou taktéž 5-30W :)
Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#130 Nový příspěvek od imaginaro »

Ano, návratnost je otázka, ale pro někoho není důležitá. Psal jsem to sem pro info jako alternativu oproti měniču, nebo když někdo chce nucený objeh v objektu bez 230V. ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Davson12
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 02, 2014 1:11 pm
Bydliště: Brno

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#131 Nový příspěvek od Davson12 »

Já bych volil Jablotron a nebo Grundfos. A nevymýšlel bych něco, co už je vymyšlený a funguje :)

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Záložní zdroj na automat na uhlí

#132 Nový příspěvek od tiger »

Ahoj, nedávno jsem začal topit novým kotlem - Rojek TKA 25 (automat na uhlí) a chtěl bych si pořídit záložní zdroj na externí baterii. Co jsem koukal na netu tak jsem našel zdroje astip a zdroje in.Ptáček elektro , ale co jsem vyčet tak by to chtělo výstup čistý sinus (nebo tak nějak) , ale zrovna ty zdroje od Ptáčka je nemají.
Jinak mám u kotle tři čerpadla (jedno u kotle , druhý čerpadlo honí suterén a přízemí třetí čerpadlo patro a podkroví.Přízemí a podkroví jede na druhou větev.Čerpadla jsou grundfos ALPHA 2 L . V budoucnu bude ke kotli zapojen bojler na ohřev vody ( jestli si to dobře pamatuji tak topenář říkal , že tam bude další čerpadlo) . V soustavě jsou ještě dva čtyřcestné ventily ESBE .

Mohl by někdo poradit vhodný zdroj ?

Děkuji

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Záložní zdroj na automat na uhlí

#133 Nový příspěvek od Britt »

Ptáčka znám osobně a jeho zdroje tu má prakticky každý. Servis a opravy provádí zdarma a neznám člověka, který by měl s těmito zdroji problém. Nemusíš se bát této koupě, pokud nechceš ovládat kotel přes GSM nebo Wifi.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Záložní zdroj na automat na uhlí

#134 Nový příspěvek od fajlla »

Tady je o tom celé téma. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 3%AD+zdroj Já mám totok: http://www.malapa.cz/produkty/zalozni-zdroje/ZZ44/ používám to druhou sezonu a jsem spokojen

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: Záložní zdroj na automat na uhlí

#135 Nový příspěvek od tiger »

Britt: napsal jsem mu email s popisem co všechno chci na to napojit tak uvidíme co odpoví a jestli vůbec napíše.

Fajlja: o tom tématu jsem nevěděl , díky. Taky jsem jim tam napsal který typ by byl pro mě nejvhodnější.

V tom tématu co jsi dal odkaz tak tam Jakub Svoboda doporučuje zdroj od Bany elektro. Našel jsem tento http://bany-elektro-e-shop.webnode.cz/p ... i-baterie/ , ale píšou tam , že to je určeno na dvě čerpadla tak nevím jestli by mě to stačilo..

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“