Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku el.

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Záložní zdroj na automat na uhlí

#136 Nový příspěvek od P.S. »

Sice nemám automat, ale záložní zdroj používám.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


temp image upload

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Záložní zdroj na automat na uhlí

#137 Nový příspěvek od RoKur »

tiger píše:Ahoj, nedávno jsem začal topit novým kotlem - Rojek TKA 25 (automat na uhlí) a chtěl bych si pořídit záložní zdroj na externí baterii. Co jsem koukal na netu tak jsem našel zdroje astip a zdroje in.Ptáček elektro , ale co jsem vyčet tak by to chtělo výstup čistý sinus (nebo tak nějak) , ale zrovna ty zdroje od Ptáčka je nemají.
Jinak mám u kotle tři čerpadla (jedno u kotle , druhý čerpadlo honí suterén a přízemí třetí čerpadlo patro a podkroví.Přízemí a podkroví jede na druhou větev.Čerpadla jsou grundfos ALPHA 2 L . V budoucnu bude ke kotli zapojen bojler na ohřev vody ( jestli si to dobře pamatuji tak topenář říkal , že tam bude další čerpadlo) . V soustavě jsou ještě dva čtyřcestné ventily ESBE .

Mohl by někdo poradit vhodný zdroj ?

Děkuji
Ahoj,
neděláš to zbytečně moc složitě?
Proč chceš řešit náhradní zdroj na automatický kotel, když ho vůbec nepotřebuješ?
Pokud Ti nepůjde elektrika, tak Ti nepůjde ani kotel a u automatu Ti nehrozí přetopení, jako u klasických kotlů.
Pokud si ale myslíš, že po dobu co Ti nepůjde elektrika, tak Ti vymrzne barák, tak si raději pořiď elektrocentrálu.
Vyjde laciněji, jak ten zdroj na baterky a vydrží běžet podstatně déle.

p.s. Vyměň topenáře, protože i rozvod máš moc složitý. Tři čerpadla a né zrovna levná na jeden zdroj tepla a čtvrté na cestě. 8)
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: Záložní zdroj na automat na uhlí

#138 Nový příspěvek od tiger »

Náhradní zdroj chci pro to když vypnou proud , abych mohl aspoň po omezenou dobu topit- aspoň jsem myslel , že tak půjde zapojit kompletní kotel. Baterku bych tam šoupl z traktoru , tak by to mohlo chvilku vydržet.
Elektrocentrála by asi byla lepší , ale kdo ji zapne když zrovna nebudu doma a mít ji v kotelně asi nebude taky nejvhodnější.A co se zplodinami z výfuku...
Jestli mám rozvod složitý to nevím , nejsem topenář. Máme dva nezávislé okruhy s dvěma termostaty.Jedno čerpadlo je u kotle , druhý čerpadlo je na jeden okruh a třetí na druhý okruh.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Záložní zdroj na automat na uhlí

#139 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj,
Ten náhradní zdroj v tvém případě je opravdu zbytečná investice, protože Ti vůbec nic nepřinese, ale pokud si na tom trváš, tak si ho pořiď, protože Ti ani neuškodí.
Nevím kolik máš výpadku elektriky do roka, ale pokud ti kotel 30 minut nepojede, tak to na teplotě doma nemůžeš pocitově ani poznat.

Co se týče čerpadel, tak dvě by měla stačit, včetně boileru.
Jenže se to nedá tak jednoduše napsat a poradit, protože nevím, jak to máš zapojené a jaké topení vůbec máš. (pouze radiátory, nebo i podlahovku???) a navíc předělávat hotové topení je asi nesmysl, pokud by se nejednalo o přehození pár trubek v kotelně. Už s tím budeš muset asi žít.
Já mám několik větví v topení a pokud chci, aby mi daná větev topila, tak pouze otevřu ventil. O oběh se už postará jedno čerpadlo.
Druhé čerpadlo mám v podlahovém topení, které zase honí vodu ve všech větvích, protože až na ložnici je mám všechny puštěné.
To jedno čerpadlo mi dokonce honí vodu z více tepelných zdrojů ve kterých nemám čerpadla. (Kotel na dřevoplyn, výměník z kolektorů, plynový kotel, přímotop a akumulační nádrž kterou mohu vytápět jak elektrikou, tak jiným zdrojem, a kterou nemusím používat). Vždy pouze otevřu pouze patřičný ventil. Nikdy netopím ve více zdrojích současně a funguje mi to k mé naprosté spokojenosti.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

J.A.Y.
Příspěvky: 1981
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#140 Nový příspěvek od J.A.Y. »

já mám taky tři čerpadla, ale věžej obě na jedničku, takže nějakejch 25W/ks. To mě asi nepoloží. Jen souhlasím s bojlerem, ten by snad měl jít připojit na kotlovej okruh...

tedkom u nás vypadla elektrika, strom ve VN. Mno a asi jsme utržili nějakou špičku a umřela mně nabíječka u záložního zdroje :'( pětikilo v prdeli. Ale aspoň že nic dalšího

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#141 Nový příspěvek od Franta.cz »

tiger píše: Elektrocentrála by asi byla lepší , ale kdo ji zapne když zrovna nebudu doma a mít ji v kotelně asi nebude taky nejvhodnější.A co se zplodinami z výfuku...
Tyhle problémy dokáže vyřešit prodlužovačka :smich: .
Pokud nejezdíš na vícedenní cesty tak to stačí zapnout odpoledne.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#142 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Jednu apc mám doma a zřejmě nikdy nevyužiju,tak když by někdo měl zájem je to tato https://www.czc.cz/apc-back-ups-cs-350ei/20840/produkt

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#143 Nový příspěvek od kenybz »

tuto topnou sezónu bylo několik výpadků proudu a vybírat plný kotel žhavého nic moc tak už to máme pořešené
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#144 Nový příspěvek od Atlan »

Kolko to stalo? Ma to pravy sinus?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#145 Nový příspěvek od kenybz »

ano má to sinus a cena je podle toho jak velkou baterku si vybereš tady ta je spešl pro záložní zdroje a měla by vydržet 10-12let i víc smotný zdroj je za běžnou cenu navíc v nouzi to uživí i celou kotelnu a třeba notebook
je to na trvalů zátěž
http://okservisplus.cz/topics/produkty/ups/powerbank/
podle potřeby si vybereš baterii a na tu máš pak zvýhodněnů cenu než kdybys bral každé zvlášť no ale čekací doba byla snad 2 měsíce bo to měli vyprodané
http://e-levne.cz/cs/ups/166-ups-pwb-eh ... stemu.html
můžeš k tomu dát baterku i 160Ah dobíjecí proud je až 16 A takže i když je opakovaný výpadek rychle se baterie dobíjí a je schopná opětovného propvozu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#146 Nový příspěvek od peyrak »

tyhle zdroje mám osvědčený, prodal jsem jich asi 100ks, jeden jedinej byl vadnej a to hned po rozbalení, jinak šlapou pořád, ty první už asi 3 nebo 4 roky

J.A.Y.
Příspěvky: 1981
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#147 Nový příspěvek od J.A.Y. »

já jsem to tedkom taky řešil, proože mně umřel starej měnič a co se týče měniče rozhodoval jsem se mezi tímhle a Intexem 400W. Nakonec jsem vzal Intex, tak uvidíme...

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#148 Nový příspěvek od peyrak »

ty intexy prý taky nejsou špatný, ale v ruce jsem to neměl

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak vyřešit zálohu oběhového čerpadla topení při výpadku

#149 Nový příspěvek od DonKarlos »

Já měl na zálohu kotle záložní zdroj ELSTON 350W S od české firmy Astip a po 2,5 roku se odporoučel. Nejzajímavější je na tom to, že umřel v okamžiku, kdy jsem jeho přívodní šňůru vytáhl ze zásuvky. Ukončil jsem letos topnou sezónu, tak jsem ho chtěl odpojit ze sítě. Akorát jsem slyšel cvaknout relátko na režim chodu z baterie a potom jsem ucítil zápach když se pálí elektronika. Už nenaskočil. Zakoupen 12/2017 a odporoučel se 26.5.2020 :-/ A to stal 6 tisíc. Chtěl jsem kvalitu, ale příště na to se.u. Protože byl po záruce, kuchnul jsem ho. Jako člověk s elektrotechnickým vzděláním musím říct, že pominu-li fakt, že šel do kytek, třeba zpracování DPS mi přijde OK, ale ostatní zpracování katastrofa :tyty: Krabička plechová - OK, povrchová úprava komaxit - z venku - OK, zevnitř - hrůza - už to reziví (V kotelně mám sucho) - asi chtěli ušetřit trochu barvy, tak to udělali jen tak, aby se neřeklo. Ventilátory přilepené asi mamutem, k tomu všemu se začíná loupat komaxit, takže by časem asi upadl. A našroubovat matku M3 na vrut může podle mě jen debil. Takhle si já českou kvalitu nepředstavuji :tyty: Přijde mi to jako kdyby to dělal někdo v garáži. :grc: Kur.a, mě to tááák nasralo :box: . Končím s patriotismem :321:

Pokusím se ho opravit. Viditelně tam nic odpálené není. Našel jsem tam jen po smrti 2ks MosFet tranzistorů. Tak uvidíme. Každopádně, dá se takovému zdroji věřit (ikdyž třeba novému). Zaskakoval všeho všudy když moc tak 5x. Odběr všech těch serepetiček okolo kotle dělá cca. 180W. Každá věc ale naskakuje postupně. Ventilátor, po nějaké době se připojí čerpadlo ladomatu, a později čerpadlo podlahovky popř. bojleru. Takže přetěžovaný by být neměl.

foto: https://donkarlos.rajce.idnes.cz/Zalozn ... ston_350s/

malotraktor
Příspěvky: 2063
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Záložní zdroj ke kotli

#150 Nový příspěvek od malotraktor »

Dobrý večer. Poradí někdo jaký použít záložní zdroj ke kotli? Čerpadlo v Ladomatu má max příkon 75W. Chtěl bych záložní zdroj ke kterému bych použil klasickou autobaterii, ne gelovou. V létě bych ji příležitostně používal v traktoru, v zimě by jistila kotel pro případ výpadku proudu. Děkuji za radu.
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“