Dřevěný strop

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Dřevěný strop

#31 Nový příspěvek od Baťa1 »

a 60centimetru v pruměru to roste kde, to kde bydlíš, v deštnym pralesu? unás takovy stromy padli už před moc letama a pak trámy se odjakživa tesali sekerama tak že střed byl v prostředku, to co popisuješ tak tak se dělaji fošny a desky že se střed vyřeže a rozpůlí
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Dřevěný strop

#32 Nový příspěvek od pech. »

popraskání trámů po vyschnutí je zcela normální...

Uživatelský avatar
Pepa Brdy
Příspěvky: 444
Registrován: sob úno 04, 2012 7:42 am
Bydliště: hranice PJ,PB,RO
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný strop

#33 Nový příspěvek od Pepa Brdy »

sychrovak píše:Ahoj ,to chce stavaře z praxe bych dal 25x28-30 cm pokud to má mít tuhle nosnost.Ale ve stodole :-/ zbytečné,co tam bude???

Jinak ve stodole mám nařezané polštáře což je jen ze dvou stran seříznutá kláda a je silná 18cm na rozpon 4,5 m a celé to zafoukávám senem.......nic neprasklo.....Záleží co tamchceš dělat.
To mě jenom napadlo přidělat k vaznicím kolejničky a malej portálovej jeřábek, nebo kočku na traverze. Na pátro jde vše co překáží a unesu to, nebo vytahnu řetězovou kočkou. část chci zaklopit.
ZETOR 5645, 4011,DAF 45.250 (možnost přepravy traktorů a strojů do 7t), MAN TGL 12.210, MB Actros 1840,vzv LINDE H25D,2x MF70, JAWA-ČZ175/356, JAWA250/559

SveSve
Příspěvky: 187
Registrován: pon říj 20, 2014 4:44 pm
Bydliště: Dobříš

Dřevěný strop v dílně

#34 Nový příspěvek od SveSve »

Ahoj,
potřebuju udělat nad částí dílny ve stodole strop a chtěl bych asi trochu poradit, jestli to mám vymyšlené správně a jestli to vydrží.

Je to obdélník 7,5 x 3,5 metru. Z jedná dlouhé strany se trám tedy o délce 7,5 metru, výšce 27cm a šířce 20cm, zakotvený je ve zdi na sloupové podezdívce, o ten strach nemám. Na druhé straně je kamenná nahozená zeď, která má nahoře cca 15 cm něčeho, čemu lze říkat věnec - beton mezi kameny a pár roxorových drátů.

První otázka je, když budu dávat trámy 8x20cm v délce 3,5m mezi ten trám a tu zeď, bude stačit to do toho dlouhého trámu ukotvit tímto? https://www.topnaradi.eu/tramova-botka- ... x-200_3864 Chci tam dát 8 trámů, takže mezi trámy bude nějakých 98cm díra. Alternativa je dát ty trámy nahoru na ten nosný trám, ale tomu bych se rád vyhnul, pouze pokud nebude zbytí.

Nahoru chci dát prkna 2,5cm silná, mezi vatu a zespodu osb. Neplánuju tam dělat sklad železa, ale nějaká zátěž tam bude - pár dílů na traktor, prkna k uskladnění, pneu na auta, prostě nějaký běžný dílenský bordel :)

Díky za rady.

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Dřevěný strop

#35 Nový příspěvek od ceratio1 »

Já bych tam dal 9 nebo 10 ať je ta mezera tak 85 cm, jinak ok

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: Dřevěný strop

#36 Nový příspěvek od zetornd »

Já bych tam dal 11 nebo 12 ať je ta mezera co "nejmenší", díly na traktor, (jiný bordel apod.) budou neustále přibývat a budou tam ležet a ty trámy zatěžovat minimálně třicet let!

Ahoj

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dřevěný strop

#37 Nový příspěvek od bourač »

ten starej trám může být trochu ztrouchnivělej, bezpečnější řešení by bylo ty plechy takové aby ležely na starém trámu zvrchu. Zabere to minimum místa a nemá se co vytrhnout...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

SveSve
Příspěvky: 187
Registrován: pon říj 20, 2014 4:44 pm
Bydliště: Dobříš

Re: Dřevěný strop

#38 Nový příspěvek od SveSve »

No to bych musel nějaký vyrobit nebo jde něco koupit? Já jsem všude na netu našel jenom tyhle "botky". Šlo by asi ke každé botce navařit z vrchu přes to pásovinu, která by ležela na trámu. Ale nedokážu odhadnout, jak by to muselo být silné. Tohle je jenom na šrouby -> na střih. Plech, který bude na trámu, tak bude mít tendenci se ohýbat, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dřevěný strop

#39 Nový příspěvek od bourač »

Plech by se ohýbal určitě, musel by být zhora přišroubovaný do starého trámu. Zatížení se ale roznese na horní stranu trámu.
Těmi úhelníčky to bude držet jen za plochu dříku šroubů.
Takový držáky se koupit asi nedají - vyrobit na míru a z plechu min. 5mm tlustého. V čem je problem :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“