Škvára pod podlahou

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
MAON
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 14, 2012 8:35 pm
Bydliště: OD POVAZKEJ BYSTRICE

Škvára pod podlahou

#1 Nový příspěvek od MAON »

NAZDAR MAJSTRI MURARI! MAM PROBLEM Z 2 IZBAMI.POTERAZ TAM BOLA DREVENNA DLAžKOVICA A CHCEL BY SOM TO ZABETONOVAT A ULOZIT PLAVAJUCU PODLAHU ALEBO LINOEUM-GUMU.POD DLAžKOU JE NAVOZENA šKVáRA A NEVIEM KED TO BUDEM BETONOVAT CI MAM DAT NA šKVARU IGELIT ABY NEVYPILA šKVARA VODU Z TOHO BETONU ,ABY SA NEZACAL TEN BETON NESKOR ROSYPAT.SAMOZREJME POJDE DO BETONU AJ SIETOVINA A HRUBKU BETONU 10CM BUDE STACIT ALEBO VIAC? BUDEM VDACNI ZA KAZDU DOBRU RADU.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PROSIM MAJSTRA MURARA O RADU

#2 Nový příspěvek od tibik »

Tak pekne po poradí , nova podlaha ma byť vo výške pôvodnej alebo vyšie?
Ak v pôvodnej tak sa musí z tej škvari odobrať a naviesť štrk ( nie je podmienkou) aspoň o hrubke zrna 1-2cm
Ak vyšie ako bola pôvodna dlažkovica , nič sa nedeje môžeš davať aj na škvaru netreba žiadny igelit , len treba škvaru popolievať vodov , aby nesala tak rýchlo z betonu .
Ale uplne najlepšie by bolo škvaru dať preč a naviesť hore spomenutý štrk , bo škvara ma vlastnosť zadržiavať vlhkosť.

P_e_p_e
Příspěvky: 107
Registrován: pát pro 03, 2010 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PROSIM MAJSTRA MURARA O RADU

#3 Nový příspěvek od P_e_p_e »

Hlavně tam dej IPU! Aby ti do tý nový podlahy nešla vlhkost. Ta škvára sice neni super, ale ja bych ji pěkně urovnal, dal na ni ipu, zavařil spoje.. Ipu přetahni i kousek na svislou stěnu nad podlahu.. samozřejmě otlouct trošku omítky skovat do toho ipu a zase zadělat. Na tu ipu normálně udělej beton s tou kari sítí jak jsi psal. Jinak jestli tam pak budeš chtít dát plovoucí podlahu, budeš muset skoro měsíc čekat až ten beton opravdu vyschne. Když ji na to dáš třeba po týdnu tak natáhne vlhkost a skroutí se.. To lino na to můžeš dát cekem brzo, tomu je to jedno..

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: PROSIM MAJSTRA MURARA O RADU

#4 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,hlavně by to chtělo napsať jak to tam cosi máš s izolaců a vůbec jaká je celková skladba téj podlahy.Isté je,že je to nejaká starší chalupa a ty mívaly základy od země vyvýšené alě také nemusely.Nnegdy tam býl podkladní betón,na něm lěpénka zalěpená asvaľtem a na tem udělaná klasická dlážka a ten prostor vysypaný škvárů.Alě také bývaly dlážky na holéj hlině a mezi nasypaná škvára,no,varijant sa dělávalo habakuk.Lěsti je tam podkladní betón aj s izolaců a na tem škvára a nechceš tam dávať žádnů tepeľnů izolacu,tož to žádnů vodů nečápaj.Zarovnaj to do potřebnéj výšky suchým štěrkem,nechaj +- 8 cenťáků na potěr a udělaj ho přímo na tom s kari síťů.Lěsti je to nejak ináč,tož to ešče přibliž.Já osobně bych tu škváru vyházál,místo ní tam dál tepeĺnů izolacu a potěr.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

P_e_p_e
Příspěvky: 107
Registrován: pát pro 03, 2010 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PROSIM MAJSTRA MURARA O RADU

#5 Nový příspěvek od P_e_p_e »

Vyházet škváru a dát tepelnou izolace je určitě nejlepší řešení! Jde jen o to kolik do toho chce dát peněz a kolik času tím strávit.. Tu ipu bych tam pro jistotu stejně dal. I kdyby tam byla někda na spodu 50 nebo 100 let stará izolace.. Ta stejně bude už v háji a ta nová ho zase na tolik nevyjde a bude mít jistotu, že tam bude sucho!

MAON
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 14, 2012 8:35 pm
Bydliště: OD POVAZKEJ BYSTRICE

Re: PROSIM MAJSTRA MURARA O RADU

#6 Nový příspěvek od MAON »

TA PODLAHA MA ZLOZENIE:NA SPODKU JE HLINA A NA HLINE JE 50CM šKVARY A NA TOM DREVENNA PODLAHA.NA OBVODOVYCH MUROCH JE VIDIET IZOLACIU (LEPENKA).IZBY SU 2 O ROZMEROCH 4KRAT4 A DRUHA4KRAT4,5M.V JEDNEJ MIESTNOSTI JE šKVARY AKURAT A V DRUHEJ TREBA ODOBRAT ABY PASOVALA VYSKA. NEVIEM CI JE TO DOBRE VYHODIT SKVARU (LEN CAST-POLOVICU )A NAHRADIT TO BRIZOLITOM ,ALE AJ TEN TAHA VLHKOST.A TU TEPELNU IZOLACIU TAM AKA HRUBKA BY MUSELA IST? JEDEN CHLAPIK MI RADIL ABY SOM šKVARU VYROVNAL DAL NA NU IGELIT KVOLI VLHKU NA TO SIETOVINU A ZALIAL BETONOM.A POTOM NATRET TEN BETON POD PLAVAJUCU PODLAHU TEKUTOU IPOU KTORU PREDAVAJU V KYBLOCH, ABY SOM TO NEMUSEL IZOLOVAT HORAKOM A IPOU.AKY MATE NA TOTO NAZOR? DAKUJEM.

cont17
Příspěvky: 575
Registrován: stř črc 13, 2011 9:21 pm
Bydliště: Trenčín

Re: PROSIM MAJSTRA MURARA O RADU

#7 Nový příspěvek od cont17 »

my sme robili presne toto iste mali sme to tak ako ty asi 50 cm skvary a dole hlina my sme al tu skvaru vsetku odvozili prec ta skvara vypije vela vody ale ta voda sa nestrati do hlbky ale len v max 3 centimetroch nieco ako popol , takze sa z toho strasne prasi ,, dalej sme to vybetonovali az po vysku tej starej podlahy a na to sme dali izolaciu a plavajucu podlahu
Stroj je len taký dobrý, aký dobrý je strojník.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: PROSIM MAJSTRA MURARA O RADU

#8 Nový příspěvek od xxmm »

tepelnou izolací je myšlen třeba podlahový polystyren EPS 100Z
tloušťka min 125mm (dle online kalkulačky jen doufám že to není hodnota pro zelenou úsporám)

bez izolace proti vlhkosti nic nedělej je to ztráta času a peněz (zrovna nedávno jsem v jednom starším domě likvidoval podlahu ve skladbě beton hobra lino a hobru jsem bral lopatou a sypal do kýblů totálně schnilá)

když budeš mít vybouraný podlahy popřemýšlej i nad podříznutím stěn (boural jsem tam i nový dveře a dostal se na původní lepenkoasfaltovou izolaci (1935) a ta se mi rozpadala pod rukama, první 2 řady cihel nasáklý jak houby)

P_e_p_e
Příspěvky: 107
Registrován: pát pro 03, 2010 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PROSIM MAJSTRA MURARA O RADU

#9 Nový příspěvek od P_e_p_e »

Všechno je to o penězích. Nejlepší varianta je samozřejmě podřezání zdiva + vodorovná izolace podlahy. To už tam to vlhko opravdu nemůže. Jedinej problém je, že je to dost drahý. V domácích podmínkách si člověk zeď sám nepodřeže..
jinak k tý škváře. Ta vlhkost co v ní je sa tam odněkud dostává. Doporučoval bych se podívat na to jak barák vypadá zvenku. Jak je to s úrovní podlah vůči venkovnímu terénu a jak je vyřešený odvodnění střechy. Jestli okapový svody neustí pěkně u zdi - dělá to pak pěkný vlhko..Doporučoval bych barák obkopat a dát nopovou izolaci. To celkově pomůže a základy budou větrat a nepujde tolik vlhkkosti do podlahy. Potom vykopat část škváry. Udělat podkladní vrstvu betonu 3-5cm. Tou to pěkně srovnáš. Na to dát ipu + ji vytáhnout na obvodový zdi tak 5-10cm nad uroveň podlahy. Na ipu polystyren - ten co je na to určenej, ne ten co je na izolace fasád. Přes něj vrstvu betonu vystuženou kari sítí 5-10cm a je to. Samozřejmě že když vyházíš všechnu škváru bude to ještě lepší. Tu by bych nahradil perlitem nebo liaporem, ale nic se nestane když použeješ jen písek. Stejně tam kvůli tepelný izolaci bude ten polystyren..

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: PROSIM MAJSTRA MURARA O RADU

#10 Nový příspěvek od chobotek »

Záleží z čeho je zdivo. Klasickou cihlu není problém odizolovat. Je to sice pracné, ale stačí kladivo, majzl, zednická lžíce a ipa. Jinak ta podlaha tajak byla hezky větrá. Když to bezmyšlenkovitě zavřeš betonem (to je jedno esli tam ta škvára zůstane nebo ne), může z toho byt pěkné průser. Vlhkost poleze navrch zdima. Právě to vytažení izolace na obvodové zdi nad případnou izolaci zdiva (pokud tam není tak je to stejné) odvede všechnu vlhkost z pod podlahy do zdiva a odtud bude vzlínat vzhůru a dělat na zdech mapy. O plísni a padání omítek radši nemluvit.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

skvara pod poterom

#11 Nový příspěvek od josip »

co poviete nachat skvaru pod poterom alebo ju vybrat predtym tam bola drevena dlazka

Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 1089
Registrován: stř říj 13, 2010 7:36 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: skvara pod poterom

#12 Nový příspěvek od buml »

škvára ven , drží vlhko
Každý problém má řešení , záleží jenom z kterého konce ho začnem řešit

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: skvara pod poterom

#13 Nový příspěvek od josip »

a ked su pod miestnostou pivnice a kotolna tak to tiez bude drzat vlhkost? :-/

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: skvara pod poterom

#14 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,nebude a aj gdyby to bylo v přízemí přímo na odizoľovaném podklaďáku,bez tých sklěpů tož by to tam také nic nedělalo.Aspoň my sme to tak v chalupě co postavíl v osm a padsátém tatík měli a nic tom nebylo.A také sme to před nejakýma pět a třiceti roky,gdyž přišla do módy ta pojebaná dřevotříska,předělali,škváru sme tam také nechali,udělali potěr,nalěpili dřevotřísku a je to v cajku do dneška.Proč ju tam chceš vlasně nechať,jako výplň?Lěsti je to nad vytápjaným skľépkem tož jo alě lěsti je to negde nad chladným tož bych ju vyházál a odizoľovál to rači teplějším polystyrénem.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: skvara pod poterom

#15 Nový příspěvek od josip »

presne tak chcem to nehat ako vypln pod dvomi zbami bude kotolna a pod dvomi iba pivnica

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“