Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1486 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi, magnetycký koště, když vysávám tu natřenou podlahu mám třeba 3 škopky špon. Nahrubo zametu a pak s tím vysavčem vysaju načisto. Magnetycký koště by mi tu podlahu těma šponama hrozně poškrábalo. I v místech kam se koště nedostane nejvíc vysávám. Mezi verkama, za soustruhem, mezi materiálem a tak. Magnetycký koště by bylo k prdu jezdit s ním po metrákách železa a tahat špony z nich. To by nechytlo nic na sebe.
V dílně mám jeden škopkovej jen na špony, druhej na prašné věci a teď třeťi ten bude na všechno mimo špon. Nevím, jak bych vysával do škopkáče do papírovýho pytle. Nebo do papírovýho skládanýho filtru. Sem tam to vcucne olej, kapalinu. Ten papírák by byl hned pryč. Ten šponovej vysavač slupne maťici M 30 jen to v něm bouchne jak to s ní uvnitř prašťí. To je rafan vysavač. Mám tam takovej molitanovej filtr a na něm ještě z lakovny. Do toho se špony nechytají.
Takže nevím kdo má šuntovej vysavač. Já určitě ne. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12903
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1487 Nový příspěvek od Čárls »

Oto já to chápu :friends: to mělo bejt jen rejpnutí :red: No na natřený podlaze asi ne :( my Máme čedičovou dlažbu :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1488 Nový příspěvek od Leo »

Отопление в гараж - pod tímto heslem jde najít na youtube různé tipy na vyhřívání garáže, dílny.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1489 Nový příspěvek od bourač »

to magnetický koště ale nic poškrábat nemůže, to není koště jako takový, to jen magnet ne :-/
Podobnej princip jsem viděl víko od hliníkového ešusu v něm silný magnet. Mělo to normální násadu a ten magnet výklopnej.
Pozbíráš špony dáš to nad bednu a pákou oddálíš magnet z hliníkovýho víka. Špony spadnou do bedny.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1490 Nový příspěvek od ota »

Ono nemám to odzkoušený. Ale když mám ,,nastláno za denní výrobu u frézky půl 60l soudku špon, ten magnet by byl hned plnej, jak bych tam šáhnul. Jako soustružník nejdřív i sběr špon je ,,hrubovačka" koště lopatka a pak načisto vysavač. Nasadím trubku a případně štěrbinovej nástavec ( novodur, horkovzduška tvarování ) a povysávám do mrtě vše. Většinou vysávám každej konec šichty. Ale někdy i třeba 10x za šichtu. Záleží co dělám, jestli ke mě chodí pes a tak. :vysmech: Axis když si nalípne šponu na packu, tak už sám dává packu. Abych mu šponu z ní vzal. A prochází častou kontrolou pacek. Někdy parádně krčí čumák a nechce dávat packy. Říkám mu ,,nedělej ksichty a dávej packy" Ten čumák krčí a vypadá to jak předek nějakého moderního suvčka. :vysmech:

Uživatelský avatar
JK4825
Příspěvky: 150
Registrován: sob lis 24, 2018 11:57 am
Bydliště: Měřín

Garáž/Dílna na traktor

#1491 Nový příspěvek od JK4825 »

Hezký den vespolek. Chci tento rok začít se stavbou garáže a dílny na traktor a vlečku, aby nemuseli stát na dvoře pod provizorními přístřešky a plachtami. K dispozici bude obdélník o rozměru cca. 5mx10m. Není to moc, ale bude to hned vedle chalupy (jedna zeď bude společná), kde je vybavená garáž na auto a dílna. Tam je výbava co se nářadí týká dostatečná a bude to propojeno dveřmi.

Otázka zní, jaké vychytávky by v garážodílně na traktor neměly chybět?
Do budoucna plánuji sloupový hever, možná nosnou traverzu na jeřábovou kočku, díra v zemi asi neprojde...centrální rozvod vzduchu, kamna s výměníkem na topení, nějaký ty police či regály, ponk...

Prostě pokud bych mohl poprosit, tak klidně foto výbavy, uspořádání, nápadů, zlepšováků...

Děkuji moc. 8)

Uživatelský avatar
JK4825
Příspěvky: 150
Registrován: sob lis 24, 2018 11:57 am
Bydliště: Měřín

Re: Garáž/Dílna na traktor

#1492 Nový příspěvek od JK4825 »

Prostě tady mezi domy je hluché místo a tak tam bude pultový přístavek. Zděný a se dveřmi, ne venkovní stání.

Obrázek Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Garáž/Dílna na traktor

#1493 Nový příspěvek od Fizz »

Já bych začal kvalitní rovnou nejlépe leštěnou podlahou, abys mohl pohodlně uklízet třeba i ukapy, jezdiz s vozíkama nebo paletakem s prstem v nose.

Co mi akrualne chybí a budu dodelavat je nůžkový hever na menší věci v centrální části dílny, prostě větší stůl ktery zvedneš jak potřebuješ nebo schovás do podlahy.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1494 Nový příspěvek od bourač »

střecha a strop - provést tepelně izolovanou ať už bude prostor vytápěný nebo nevytápěný.
Bez izolace se uvnitř bude srážet vzdušná vlhkost.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7746
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1495 Nový příspěvek od Chose11 »

Mám v plánu něco podobného, ale spíš jen dřevěný přístřešek na betonovém základě a desce, áčko střecha, krytina taška. Žádný strop ani půda, to se snad zateplovat nemusí, ne?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1496 Nový příspěvek od bourač »

nemusí, ale rosný bod je svině
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20156
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1497 Nový příspěvek od vitex »

Navíc i se souhlasem sousedů můžeš stavět tuším 2 metry od hranice pozemku.Takže asi nic. :-/

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1498 Nový příspěvek od Fizz »

Můžeš do hranice, pokud soused souhlasí, odstup se týká minimálního rozestupu budov. Který pak musí být zachován takže se ta "mezera" posune na sousedův pozemek.

Zase je to jinak u řadové zastavby atd. Není to tak jednoduché.

Každopádně platí hlavně kde nenit žalobce není ani soudce.

Pokud to soused schválí, ideálně písemně pro tebe, máš prakticky po problému. Nebo to udělat dle litery zákona tak aby to nebylo k řešení.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12903
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1499 Nový příspěvek od Čárls »

Jen dodám pokud má pozemek více vlastníků třeba bytovky tak už musí být stavební řízení a je jedno jak daleko máš hranici :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1500 Nový příspěvek od Fizz »

Obcas sleduju tohoto chlapíka protože mi připomíná kámoše.

https://youtu.be/jopS_6oj1y0

Nicméně, má někdo z vás betonovou desku na ponku?

Já to ještě neviděl :)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“