Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1591 Nový příspěvek od Chose11 »

Nemám žádný nábytek použitelný na tyhle věci.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1592 Nový příspěvek od nabocklish »

Mimochodem krabičky KTR když se objednávají přímo z prosperplastu a na IČO, vycházejí na krásnou cenu. Aktuální úplně nemám ale cca před rokem to bylo u té velikost 16 kolem desetikorun

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1593 Nový příspěvek od bourač »

v Kauflandu měli také metr dlouhé vrtáky sds do betonu 3ks za 300Kč. Průměry tuším 10, 16, 20. Koupil sem...
To upevnění sds možná max? nevím teď z hlavy. Mám redukce. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1594 Nový příspěvek od bourač »

Chosé já mám tu plechovou co dal foto Fizz + další podobnou ale dřevěné šuplíky.
Všechno furt málo, když jsem naposled rozšiřoval použil jsem místo šuplíků nízké přepravky (potravinové). Regál k tomu samodomo.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1595 Nový příspěvek od Fizz »

Stejně tě to nemine. Problém je ze to furt bude málo, kak přeješ z beden na nějaký systémový řešení je to cesta, ale návyková.

https://dum.bazos.cz/inzerat/158033272/ ... 400-mm.php

Nebo treba starou šatní skříňku a říznout si do ní fochy.

Ty výkresovky jsou drahý ale občas se nechá sehnat za dobrý peníz.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1596 Nový příspěvek od Sadra17 »

bourač píše: čtv říj 13, 2022 9:14 pm v Kauflandu měli také metr dlouhé vrtáky sds do betonu 3ks za 300Kč. Průměry tuším 10, 16, 20. Koupil sem...
To upevnění sds možná max? nevím teď z hlavy. Mám redukce. ;-)
ty mam z lidlu :smich: nedělám si iluze že by to byl jiný výrobce a můžu říct že to funguje 8) vrtal jsem s nima 80 zdi na prostup elektriky 8)
malej traktorista v malým traktoru

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1597 Nový příspěvek od nabocklish »

Čili jak jsem pochopil tvůj problém nejsou krabičky, ale regál nebo nábytek obecně, je to tak?
Třeba by toto vyřešilo tvůj problém
viewtopic.php?f=10&t=117899&p=1784249#p1784249
https://photos.app.goo.gl/rR61GzH22Q5F23kq7

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20890
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1598 Nový příspěvek od ota »

To Nabocklish ten plech 0,8 mm by jistě naše problémy nevyřešilo. Ten slabonkej plech by byl právě ten problém. Jinak cena za všechny kusy co nabízíš je velmi dobrá, to ano. Ale v těch krabičkách by pak mohly bejt tak hmoždinky. Schválně jsem zmáčknul čumkartu u mě v dílně. Regál má police z 2,0 mm plechu a je to 2x ohraněný co ,,C" profilu. Kdysi jsem si myslel, že dovnitř toho profilu ještě vložím jekl a bude to dobré. Tedy zkusmo jsem vložil jekl a naskládal krabičky naspátek a vůbec se to nezlepšilo. Průhyb hrany stejnej. Myslím, že naskladat jen třeinu té mojí váhy by poličku zbortilo. A to nemám ty krabičky fakt naplněný těžkejma šroubama, závitníkama. Jsou tam asi 4 krabičky těžší, ale stojí u nohou.
Čumkarta co umí 2mm ohraněnej profil s pár kilama.

Obrázek

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1599 Nový příspěvek od nabocklish »

Oto ty seš extrém, nemůžeš srovnávat hobby dílnu kdy má "půl krabice" vrtáků, oček a závitníků s tvojí dílnou kde nástroje nepočítáš na kusy ale na metráky.
Mimochodem, proč tam jednu polici nepřidáš, když máš stejně na sobě dvě řady krabiček? Jak tu spodní bereš? Navíc kdybys tam dal jednu navíc od začátku, tak se ti to neprohne. Já kdybych měl napřed zvednout horní box, abych něco vytáhl ze spodního, asi by mi ruply nervy. Ale já jsem v tomhle trochu autista, neber mě úplně vážně :smich: , každý ať si udržuje systém jaký mu vyhovuje.

Poličky nenutím, ohýbal jsem toho víc a tohle mi zbylo. Jen jsem ve fantazii úplně viděl choseho malou dílnu jak si někde vedle vrtačky přišroubuje na zeď poličky, na ně poskládá http://www.pokornydacice.cz/?q=cs/produ ... ox-d1-d135 a http://www.pokornydacice.cz/?q=cs/produ ... box-m3-m12 a na očka http://www.pokornydacice.cz/?q=cs/compo ... 5-krabicky a na šupleru http://www.pokornydacice.cz/files/compo ... del-04.jpg a má vše hezky přehledné a na očích a hmotnost je v řádech jednotek kg. Zásoby dál může mít v krabici od bot.

Já jsem zvolil systém, že mám jednu skříň "výdejní" a jednu skříň "skladovací". V té výdejní mám boxy od pokorného protože potřebuji mít přehled a šáhnout na přesně dané místo. No a když něco dělám, vyskládám si nástroje které budu používat na vozíček se kterým si přijedu ke stroji a pracuji. Když nějaký nástroj zničím, jdu si teprve do skladovací skříně a tam si vytáhnu pouze jeden kus toho co jsem zničil. Po skončení práce vše z vozíčku uklidím zpět do "výdejny"
Když je v dílně více lidí, je to jeden z mála způsobů jak udržet organizaci a trochu ekonomiku a neplýtvat nástroji.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1600 Nový příspěvek od Chose11 »

Já bych ty police vzal, budu stejně ještě dělat jednu malou dílnu. Ale na skladování se mi líbí tohle

https://www.conrad.cz/p/tru-components- ... BAQAvD_BwE
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20890
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1601 Nový příspěvek od ota »

No já mám těch plastovejch krabiček v tom regále kterej má 7 fochů celkově 2300 mm výska nohou tak jen v jedné buňce 32 ks. A jsou to krabičky asi 240x140x120 mm. Tedy obsah od pár gramů po 20 kg. Ty jsou ty spodni. Lehce tu vrchni krabičku vezmeš vysuneš dopředu a dáš stranou. Např: dole v krabičce odřezky nerezu a nad tím VBD v krabičkách. Odřezky mosaz a nad tím odřezky silonu. Atd. Nebo jedna police je pro čelisti do univerzálek. Další police v ní jsou frézuvací hlavy s trnama. V tom regále v celku je tak 1/15 věcí co mám. Taková všehochuť. Mám věršinu věcí v hlavě. Když potřebuju třeba tohle, vím kde to mám. Jdu sáhnu a je to tam. Není vůbec problém nějaké u mě nepřehlednosti nebo hledání věcí. Je to i z části tím, že dělám výrobní všehochuť a často měním nářadí.
Poličku k vrtačce bych nedával. Za chvíli bude plná špon od vrtání. Tedy když se na vrtačce vrtá! Já vrtám dost a často. Když vrtám třeba takové čtyřhrany ( prasečí rypáky tomu říkám ) mám za dva dny našlalanej 60l sud špon. A to že jich je dokola! Mám kolem vrtačky ten vlnitej papír aby to padalo dolů a ne po půl dilny. No každej máme trochu jiný dimenze a očekávání od té dílny. Mám tu takovej příruční 3m dlouhej regál se dvěma fochy. Spojky jsou 100mm Íčka. V tom regálku bude bratru kolem 1,5 tuny vercajku. Třeba svěráček 115 kg, dělička 50 kg, svěráček 50 kg, paknšajba k soustruhu, 10 univerzálek s deskou, atd, atd. No a ten ragálek ani neví co má na hrbu. Proto já skladuju v jiné dimenzi. :vysmech:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1602 Nový příspěvek od Chose11 »

Dostala se mi do užívání taková velká pásová bruska, vyrobila se ve fabrice, po ukončení výroby a stěhování jsem ji získal spolu s brusnými pásy z jiné brusky, ale ty mají jiný rozměr, jak se pásy lepí, abych si je upravil. Táta tvrdí že chlapi si dřív pásy na touhle brusku lepili sami, ale neví jak. Rád bych ji dostal do dílny a používal.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1603 Nový příspěvek od vitex »

Normálně Chemoprénem dle návodu.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1604 Nový příspěvek od Fizz »

Možná myslel jestli na přípravku.

Já to lepil na kopytu, udelal jsem z tramku tvar jako má pasovka, a z jedné strany plech/sololit, aby se opřela hrana a mel to rovné. Uprostřed jsem ten tramek sikmo rizl aby se mi to potom lip sundavalo. Nicméně pásy si objednávám za to prcání to nestalo.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1605 Nový příspěvek od Shrek »

Ty jo, myslis pasovku na drevo, nebo na zelezo?
https://www.houfek.com/pasova-bruska-husky-22 tohle myslim.
Tma to umi kazdy truhlar... Jen pomoci papirove lepici pasky a zehlicky. Jestli to funguje i na pasy do brusek na zelezo nevim. Ale par set metru, par km pasu zrnitosti 80-120 mi rukama proslo. Pak se preslo na lepene od firmy, bylo to v mnohme lepsi kvalite.
Ale cca v roce 1995-96 se lepilo uplne bezne a nic jineho jsme neznali.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“