Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1471 Nový příspěvek od Ondras83 »

panove, nemate nekdo doukridla vrata "dnesni" vyroby? jsou plastova nebo jsem koukal hlinikovy ram a uvnitr plastova vyroba.

Jak je to s funkci a vydrzi? garazodilnu budu mit na dvorku a vzhledem k novostavbe bych chtel, aby to vypadalo stejne s barakem, takze stejna strecha, fasada i okna a dvere. Okna a dvere na baraku mam orech, tak i na dilnu chci orech, proto jsem se rozhodl koupit vrata hotova a vzhledem k mistu pod stropem, kde bude do budoucna dvousloup hever nemuzu mit sekcni (ani moc nechci) a tak se rozhoduju bud rolety nebo dvoukridla. Rolety se mi libi, ale jen s dvermi a to uz je potom trosku jina palka, takze pripadaji v uvahu i klasika dvoukridla - to mi nevadi, ale chci, aby to funglovalo nadlouho a bez starosti. Rozmer bude do 3m.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1472 Nový příspěvek od Čárls »

Naši je kdysi kupovali dělali je na míru někde v Hradci Osobně vím že máš moc práce ale praporkový jekl a Pur panely udělat sám vyjde to na 1/3 co kupovaný
Myslím tyto https://www.halovesystemy.cz/pur-panely-skladem
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1473 Nový příspěvek od Ondras83 »

...no, abych řekl pravdu, moc se zabývat výrobou nechci. Třeba na to dojde, radši bych hotový jen namontovat.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1474 Nový příspěvek od Čárls »

Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1475 Nový příspěvek od Britt »

Ondras83 píše:panove, nemate nekdo doukridla vrata "dnesni" vyroby? jsou plastova nebo jsem koukal hlinikovy ram a uvnitr plastova vyroba.

Jak je to s funkci a vydrzi? garazodilnu budu mit na dvorku a vzhledem k novostavbe bych chtel, aby to vypadalo stejne s barakem, takze stejna strecha, fasada i okna a dvere. Okna a dvere na baraku mam orech, tak i na dilnu chci orech, proto jsem se rozhodl koupit vrata hotova a vzhledem k mistu pod stropem, kde bude do budoucna dvousloup hever nemuzu mit sekcni (ani moc nechci) a tak se rozhoduju bud rolety nebo dvoukridla. Rolety se mi libi, ale jen s dvermi a to uz je potom trosku jina palka, takze pripadaji v uvahu i klasika dvoukridla - to mi nevadi, ale chci, aby to funglovalo nadlouho a bez starosti. Rozmer bude do 3m.
Mě Vekra odmítla udělat plastová vrata do garáže, protože by se prý kroutila, tak mi je udělal truhlářskej z modřínu. Cenově to vyšlo skoro nastejno.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1476 Nový příspěvek od ota »

Já jsem vyráběl vrata k dílně. Dvoukřídlá. Rámy a futra naohýbané profily. Svařenec. Výplně pur panely. Vše bylo za pusinku. Pur panely jsou ty co se z nich dělají sekční vrata. Ty mi dovezl kámoš, stály tři kusy 120 Kč dohromady. Byly to nějaké 2 kvalita. Mají ze vnitř pomačkaný ty vylisovaný obrazce. Z venku normálka folie byla. Je to myslím 4 cm silnej pur panel. Mají na sobě zámky. To jsem naskládal do rámů a ze zadu nerez vrutama přišrouboval. Nahoru jsem dal dvojitej makrolon jako průhled. Vše jsem vytmelil transparentním tmelem. A udělal okápky aby voda nešla dovnitř ani k panelům. Na vodu super, nikde ani kapka. Jedinej problém je, že když v dílně v zimě víc topím a venku je dost pod nulou, poťí se rámy. Už mám doma i nerez trubky nahoru a dolů. Že bych tam chtěl udělat ještě jednu plachtu. To jsem si domluvil s paní co vyrábí plachty. Má i průhlednou síla kamionová plachta. Nahoře by byla trubka na kterou by se plachta navyjela přez řetízek. Dole slabší trubka, aby plachta po spuštění držela napnutá. No zatím jsem to neralizoval. není čas. Chce to ještě přerušit ten tepelný most. Co vím, každý vrata se poťí. Ve firmě udělal Herman sekční vrata za nesmysl na halu. Několikery. Všechny se v zimě poťily. Třeba i ty rámy. Prostě je tam tepelnej most. Venku - teplota a uvnitř +22°C. Ale pak koupili takové ty plastové závěsy a bylo to cajk. Tam se to přerušilo a pak už se nepoťilo nic. Přijel tam nějakej chlápek v zimě a kouknul po vratech a hm přivezu ty závěsy a uvidíme. Na zkoušku dali jeden a pak na všechny vrata. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1477 Nový příspěvek od Ondras83 »

taky mame v dilne vrata delany, udelany ramy z jeklu, vyplne z plechu do obalky, vevnitr polystyren a zakryte lakovanym plechem...jenze ty vrata delal deda, bylo to vsechno z matrose co byl a ted uz neni a uz ani moznosti ohranovaku atd jako drive...takze by me to stalo material, praci, cas a stejne to nebude takovy, jako dnesni vrata koupeny. Proto se koukam po hotovem vyrobku, sekcni nechci kvuli tomu, kolik to zabere mista pod stropem

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1478 Nový příspěvek od Čárls »

Podívej se tady co dělají za profily uděláš jak rám tak vrata a nemusíš nic ohýbat https://www.kovopolotovary.cz/profily-p ... na/c12657/ Zevnitř dáš na pur panel krycí plech na rám a pod ním vše utěsníš Koukal sem u našich mají to tak taky dělaný Rám je z profilovaného jeklu a do toho nasázený panely
Jinak jak sem koukal v práci na vrata na 3 stejný jak ty u našich
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1479 Nový příspěvek od ota »

Dneska moje dílna dostala dárek k Ježíšku od souseda. Je to již třeťí vysavač v mojí dílně. Rvali jsme z auta kovadlinu ( tu mi k Ježíšku ale nadělit nechtěl, jedině s Bulharskou konstatntou a to jsem zase nechtěl já ) a povšiml jsem si vysavače. Na co máš ,,novej" vysavač? No našel jsem ho tak ho roztřískám a vyndám z něj motor. Hele ty by jsi ho chtěl? No jestli maká tak jo. Tak soused odstavil vysavač stranou. Tak že na něj koukne. Po obědě písknul a já vykouknul z okna. A už ho valil. Tak vysavač funguje, i ho vyčistil. Je potřeba jsště dočistit. No a já že kde má hadice? A on že bohužel hadice k němu nebyly. Prej že ještě hadice! A vysávat už bude panáček sám? :vysmech:
Takže jsem se stal majitelem nového stroje do dílny. On soused měl asi slabou chvilku. Protože zítra že dotáhne tu svojí kovadlinu a já že vytáhnu tryodynku a on si přivaří uraženej kus té kovadliny. No velmi podívná věc se v kovošrotě stala. Někdo vyhodil kovadlinu s uraženým kusem té horní plochy. A ten uraženej kus vyhodil taky? A soused ho našel! Takže si to opraví. Ten kus je rezatej jako lišák a kovadlina v celku čistá. Takže někdo měl kovadlinu na špalku a pracoval na ní a ten kus uraženej ležel asi někde pod ponkem. No a pak kovadlinu vyhodili a ten kus taky. Takže soused bude zítra opravovat. A asi jako protislužbu jsem dostal na ten vysavač. 8) :)
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pani-kenybzova
Příspěvky: 4667
Registrován: pon srp 24, 2009 2:09 pm
Bydliště: u kenybzů

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1480 Nový příspěvek od pani-kenybzova »

Teprv třetí :jazyk:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1481 Nový příspěvek od ota »

No v dílně je to třeťí! Schválně to spočítám, tři v dílně hrncoví. Jeden naproti v baráku ten na koberce vodník co umí prát podlahu i koberec. To je snad Mulinex či co. Ten někdo postavil ke kontejneru uplně se vším příslušenstvím a funkční. Doma pak 5 klasickejch vysavačů jako Eta asi 3x a ty ostatní nevím název. No manželka má skoro funglovku si koupila nedávno. Že tyhle ,,noví od souseda" hovno táhnou. No a pak máme ještě jeden starší co když dýl vysává je cítit jako když se pálí elektrický kabely tak s ním vysáváme auta. Takže vlastně máme doma pár těch ,,luxů" no.
Normálně tuhle byl sběr nebezpečnýho odpadu a manželka že neměl by jsi tam odvizt tu starou ledničku a vzít třeba jeden ten starej vysavač? Cože ,,novou ledničku a novej vysavač"? Blázníš, to se opraví a bude to ještě makat. Oboje do baráku přišlo jako ,,noví" tím pádem je to i po 30 letech provozu furt noví, jako třeba ta lednička. Je jako nová, akorát praskla taková trubička od termostatu. A chladí pořát takže je to takovej teď mrazák. No soused až si vzpomene, tak přinese ten termostat ze šrotu jinej a opraví to. Manželka si koupila novou ledničku. Ale ta stará byla lepší. Měla poličky, přihrádky. Tahle ta nová má jen skleněný placky a na ně se všechno musí nandat. Když se to dotkne vzadu v ledničce zad, přimrzne to k těm zádům. Přitom ji máme nastavenou na málo. Tuhle tahám klobásu a ona byla přimrzlá. :( Zlatá stará lednice.

Uživatelský avatar
pani-kenybzova
Příspěvky: 4667
Registrován: pon srp 24, 2009 2:09 pm
Bydliště: u kenybzů

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1482 Nový příspěvek od pani-kenybzova »

U nás je to to stejné, v každé dílně aspoň jeden vysavač, 3 dílny, to sú aspoň 3 kousky, potom v každém patře baráku aspoň jeden, dole jich máme asi 5, taky jsem si dovolila po cca. 15let koupit dom nový, ale těch ostatních cca. 10 je zánovních 8) :ano:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1483 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem ty vysavače počítal a máme jich 11 celkem. No asi s 4 nevysáváme pořát. Ty jsou jako rezerva. :vysmech: Taky tak to máme, dva v podkroví, jeden doma dole, jeden na ven tři v dílně, na auta atd. No soused vždycky přijde a nese vysavač a hele škoda ho roztřískat, nechceš ho? Já starej osel ho dotáhnu domů. Manželka lamentuje, no ale já ho někam vždycky uleju. Manželka taky pořát by kupovala nové věci. Ale když ty staronové fungují dobře, tak proč? A ty nové věci vydrží teď prd. Ty staré jsou bytelnější.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1484 Nový příspěvek od vitex »

Tak to jsem břídil.Vysavačů mám pouze 6.Ale akuvrtaček mám zase 8.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1485 Nový příspěvek od Čárls »

Nemáte mít šunty stačí jeden a pořádný Na špony bych bral magnetický koště máme je v práci a paráda Projedeš se po podlážce pod a podobně sklepneš přímo do kolečka To koště je podobný tomuto https://www.forsteel.eu/magneticky-smet ... axx-large/ Jinak vysavač stihl jak jinak 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“