Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1531 Nový příspěvek od Zetor15 »

fikejz píše: úte říj 12, 2021 5:51 pm Jak silný fošny máš jako zakrytí jámy? Nebo tam máš něco jinýho?
Puvodne jsem planoval pojezdove rosty ale nakonec jsem dal na rychlo fosny 30x6 a 20x6 podle co jsem mel doma a je to tam nekolik let udrzi to i bagr a traktor pokud potrebuji prejet prez kanal jak pricne tak podelne. Bavime se o strojich cca 10t ne nejakych trpaslicich okolo tuny kanal ma delku 11m a pokud potrebuji tak do par minut je cely odkrytovany mam v nem i pripravu na pojizdny zvedak,zasuvky na el. tlakovy vzduch a svetla. Akorat ten zvedak nemam cas dat do kupy i prezto ze vsechny dily jsou doma pripraveny. :vztek:

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1532 Nový příspěvek od fikejz »

Tak nějak to mám v plánu i já. Jen jsem se zatím dostal zhruba do poloviny výkopových prací a od té doby to nějak nejde, furt má něco přednost!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.


Uživatelský avatar
Frézař
Příspěvky: 45
Registrován: pon lis 29, 2010 11:01 pm
Bydliště: Brdy,Komárov

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1534 Nový příspěvek od Frézař »

Chose11 píše: pát črc 09, 2021 10:24 pm nad sudem jsem přemýšlel také a bude to asi nejjednodušší, mám tu navíc kačírek, ten dám do tři čtvrtě, pak písek a ty desky, ještě jak přikotvit samotnou kovadlinu k deskám. Na spodek sudu bych dal nějaké dvě účka na rozměr paleťáku.
Ahoj. Já mám pod kovadlinou /60Kg/uřízlej sud 200l /ten pozinkovanej s obručema/ vevnitř písek, hlínu, štěrk a jinej bordel, zaklopený je to překližkou ze starý podlahový desky z návěsu- kola překližky vyřezaný šukalkou, ve třech vrstvách, protlučený hřebíkama. Kovadlina je k tomu přišroubovaná třmeny z plocháčů šrouby M16 skrz ty překližky. Dřív jsem měl místo tý překližky kolo z křížem protučenejch prken, ale po pár letech to schnilo. Udělal jsem na tom už hodně, nicméně špalek je určitě lepší, přijde mi, někdy, že to pruží.
V jedný fabrice, kde sem dělal, měli kovadlinu na takový silný nejtovaný rouře, byl to původně asi kus starýho kotle, nebo vzdušníku, do kterýho někdo natlouk na stojato trámy.
člověk buďto cítí,nebo nechápe

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1535 Nový příspěvek od Fizz »

Pruží to pokud se ti to vevnitř zhutní. Hlína je nevhodná, kopaný písek taky, ideální by byly třeba ocelové broky, to je drahý, takže kamínek, ideálně čistý jednofrakcni, treba 3/5, nebo 4/8, čím méně prachu tím líp. Stačí ho necháte převalovat v míchačce a občas vyfoukat nebo propláchnout na sítu a vysušit.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1536 Nový příspěvek od jenicek »

Já mám na svou 100ku kovadlinu uříznutej smrkovej špalek (odzemič, pařez) a je to jen velkejma starejma kovanejma řebikama vymezený, aby necestovala do boku. Slouží to dobře. Až to za 10 let uhnije, uříznu jinej a tenhle spálim v kotli. :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1537 Nový příspěvek od ota »

Jenicku jen aby Ti to zelený palice povolili v tom kotly spálit! A nemusel Jsi to odvézt na sběrný dvůr a za uplatu to tam hodit do kontejneru! :vysmech:
Tuhle jsem četl kdesi na netu že by se mělo od spalování i dřeva do budoucna opustit. Prej to není vůbec zdravá věc!
V tom sběrným dvoře až bude kontejner plnej tak to odvezou do spalovny a tam to spálí. Sice kouř vyleze z jinýho komína, ale asi čistej. :vysmech:

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1538 Nový příspěvek od jenicek »

Oto, až ke mě dorazí zelenej kontrolor, pozvu ho na ovocný čaj z naší zahrádky. Kávu mu nenabídnu, protože tu on nesmí, protože se vozí přes půl světa a balí do skla a igelitu.
Rozvedeme diskusi na téma obhospodařování vesnické krajiny, která u nás od poslední světové války neskutečně zarostla až místy připomíná prales.
Okolo silnic, luk a polí je nutné vyřezávat nálety, kůrovec, uklízet odumřelé stromy a také spusty brodelu po těžbě, vzhledem k dnešnímu stylu plundrování.
Všechno toto dřevo většinou skončí pohozené nebo povalující se na místě, případně je spáleno na místě.
Dřevo během svého života pohlcuje CO2 a produkuje O2. Když hnije nebo je páleno, nastává opět proces uvolňování CO2 a spotřeba O2.
Já do tohohle cyklu v podstatě nezasahuju, jen dřevo který mám v okruhu 1km od domu přemístím a dovolím mu darovat mi trochu tepla za stejných nebo lepších podmínek hoření než na hromadě v lese.
Jedinné co k tomuto přirozenému procesu přidám, je každý rok asi 10 litrů benzínu a 3 litry oleje do pily a 10 litrů nafty do traktoru. Beru to jako cenu za posilovnu, protože si u toho odpočinu a baví mě to.
Kolik je potřeba benzínu, nafty, oleje, elektřiny, plynu abych mohl celý rok topit elektřinou, plynem, uhlím, briketama, peletkama, olejem a bůhví čím ještě?
Jediný co je podle mě ekologičtější je geotermální pramen, ale ten bohužel v Krkonoších nikde není :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1539 Nový příspěvek od ota »

Jenicku znám v mém okolí asi 3 lidi které baví tahat klacky dom a topit tím. Dva známí jeden je doktor zvěrolékař a druhej tahá rozvody na internet a zabezpečovačku a jeden tedy já. Manželka říká, jak tě to může furt bavit? No pojď se mnou a uvidíš. Zalezu si do lesa. Vezmu sebou buřta a termosku čaje( mého vlasního šípkovohlohového slazeného po vychladnutí medem ) a uvidíš. Tam přemýšlím akorát, jestli ten klacek co jsem odseknul je dost dlouhej, nebo aby mi nečuměl z káry, až pojedu navečer domů. K obědu si opeču na ohýnku buřta. Popiju čaje. No a jestli udělám 100 klacků a nebo 110 je to fuk. Neutečou mi a příště zase na ně vyrazím. Teď zatím po té operaci nesmím. Prej tak rok abych si dal pauzu. A to co jsem dřív nadělal za den si mám rozložit na tři. Ale nevadí, stejně z jara až bude počasí, vytahnu bagl, dám do něj buřta, vezmu si vercajk a pojedu. Tam vypustím všechno z hlavy. Ptáčcí zpívají, sem tam max veverka, nebo zajíc. Jakou ale mám radost, když najdu semenáček stromeček. U nás v lese kolem dávám plutek. Aby to nesežrali srnky.
Hajnej mi povídal, tady co je tohle rošťí klidně to všechno zdělej. Stejně to tu nikdo dělat nebude. Je to hned vedle našeho. Ale u nás mám ještě práci na celé jaro. Nestihnul jsem to před operecí dodělat. Tak on že až se ti bude chtít, tak se tady můžeš bavit. Ono to asi nikam neuteče.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1540 Nový příspěvek od jenicek »

To je všechno špatně!!! Dnešní člověk musí chodit nasranej do práce, ideálně utratit víc než v práci vydělá, pak si zaplatit drahé zážitky a koníčky a každý večer sednout k televizi kde mu nasypou tu správnou negativní ideologii co kdo kde ukrad, koho zabili a kde se stala jaká bouračka. Hlavní však je aby měl všechno papírově v pořádku, to že je zadluženej, línej a hovado nikoho nezajímá, hlavní je papír a štempl !!!
Holt, já si žiju tak nějak po svým a koukám že na tom seš podobně :friends:
Jinak k tomu doktoroj zvěrolékařoj, to je asi nějaká nemoc z povolání, u nás je taky takovej. Je mu 75 a má 25ku. Zpracovává větve po těžbě, v dýlkách to vozí dom a pak to na cirkuli šikmo řeže na takový salámy. Chodím k němu pro dřevo když oucnachtuju u polní kuchyně na akcích na rynku.
My si onikáme, takže to je dycky: Dobrej den pane Doktore! Á, dobrej pane Inžinýre! Měl bych na Vás takovou prosbu, jestli byste nám nemoh pučit nebo teda spíš darovat trochu dříví do polňačky. Vím že ho moc nemáte, ale snad to nebude chybět. Jóóó´, vezmou si tam Inžinýre kárku a odhrnou plachtu na rohu, tam je sušší. A počkaj Inžinýre, daj si štamprli? No tak jednu abych neurazil....
...za hodinu telefon: Sakra kde seš, už choděj lidi a polňačka studená... :D
Jednou jsme to od oka se známým počítali, že tam je dobře přes 200 kubíků dřeva v ježkách. Bydlí v roubence, ta není vůbec vidět, ježky staví schodovitě a třeba 3x to přehazuje nahoru a až pak rovná. Sousedi mu dali na ježka co má před barákem i z prdele vokno s květináčem, jako že si přistavěl dopředu světnici. :D
Topí jen v kaborkách v jedný malý světničce, takže má zásobu tak na 50 let :typek:

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1541 Nový příspěvek od Fizz »

Nemám telku, nemam dluhy, dřevo dělám, stromky sazim, a starám se o ně, levný věci třeba s kazem, to je moje. Vezmete me do klubu? :)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1542 Nový příspěvek od jenicek »

:friends: :D

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1543 Nový příspěvek od imaginaro »

Našel někdo něco takovyho za levnějš?
https://stalconcept.cz/p/garaz-2x3-m-se ... _term=2815

Mám úzkou zahradu, tak mi tahle stačí, kolem větší bych uż skoro neprošel.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1544 Nový příspěvek od ota »

Zkus se podívat na Bomstal. Je to Polský výrobce. Kupoval jsem od nich garáž asi před 3 roky. Naprostá spokojenost. Doprava, montáž v ceně. Žádný problém s rozměry. Mají tam konfigurátor a tam si zadáváš co se Ti hodí a hned tam leze cena. A ta byla i na místě po postavení garáže. Potřebovali jen kabel pro nabiječky baterek nářadí a přístupovpu cestu a zbytek si nanosili na místo sami. Termín dodání tenkrát 14 dní od potvrzení objednávky. Za mě super firma.
Poptal jsem asi 8 firem tenkrát a všichni měli nějaké problémy s něčím. Jedni s rozměrama, materiálem, dopravou, nejlíp si to postavit sám. Ten Bomstal žádný problém. 8)

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1545 Nový příspěvek od imaginaro »

OK mrknu, díky. ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“