Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1441 Nový příspěvek od Zetor15 »

Klasický krov ze smrkového dřeva jsem dělal i přez rozpon víc než 10m bez sloupků a krytina pálená bobrovka na rybynu jedna z nejtěžších možností. Záleží co člověk chce,co může zaplatit, kdo to navrhuje a kdo to staví.

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1442 Nový příspěvek od Fizz »

Krov je neco jiného než prostý vazník.

Jo bobrovka to je echt jebačka, to mez nebaví.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1443 Nový příspěvek od bourač »

rozpon 430cm? Fošny 5/200 na výšku.
Nebo jekl s 2mm stěnou, obalit prknama - zamaskovat.
Jekl má větší nosnost než trám stejného průřezu a je lehčí.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1444 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahojte máte někdo zkušenost nebo váš známí s nějakou plachtovou halou? Zvažuju něco takového na louku za barák na stoh sena v balíkách. Rozměr si představuji něco kolem 9x20 metrů. Docela jsou tyhle plachtové haly dneska hodně vidět. Spiš by asi bylo lepší se někde zajet podívat a vyslechnout rady a zkušenosti.
Vím že to není jak pevná hala konstrukce a oplechovaná, ale s tím se počítá a nějak to fungovat musí.
A hlavně nic jeného na to seno na louce v takovém rozměru a ceně nepostavím..... ;-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1445 Nový příspěvek od ota »

Nemám přímo zkušenost s plachtovou halou. Ale velice špatnou zkušenost mám s firmou, co tyto haly vyrábí. Byla to Loyd Shelter Kladruby nad Labem. Totální propadák. Kontaktoval jsem tuto firmu s poptávkou plachtové haly střední velikosti. Nebyl to vůbec problém. Chtěl jsem stihnout mít halu do zimy. Dodací lhůta byla měsíc. Paráda si říkám. Paní že vše zpracuje a pošle nabídku. Když nabídka dorazila, některé věci byly uplně jinak. Od ceny počínaje směrem nahoru po velikost konče. Montáž,doprava byly zpoplatněný oproti původní domluvě. Tedy znovu volám a oni že tedy zapoměli u ceny nějaké poplatky za různé doplňky. Rozměr bohužel standartní a jiná velikost by byla za příplatek. Tedy jsme se domluvili, že mi zpracují další nabídku kvůli jiným rozměrum. Byla to průjezdná výška. Chtěl jsem asi o 30cm vyžší průjezdný otvor kvůli ještěrce. Nejdřív to bylo v pohodě není s tím problém. Potom tedy že bude vyžší cena kvůli delšímu zipu průjezdu. Já souhlasil že nevadí. Nabídka přišla akceptoval jsem ji. Po týdnu paní volá, že ten větší otvor udělat neumí. Tedy abych si halu postavil na nějaké špalky, nebo kostky. Že by udělali delší boky, aby plachta sedla i přez ty podložky na zem. Tak jo souhlasil jsem. Za další týden znovu, že nejsou schopný udělat delší boky. Tedy nedá se svítit hala bude se standartním průjezdem. Tedy podhrabat o 30 cm pod vratama díru aby ještěrka vjela dovnitř. No co už souhlasil jsem. Asi za 14dnůmi znovu paní volá, že na tu požadovanou halu nemají konstrukci. Ale že se ji pokusí co nejdřív vyrobit. Za dalších 14 dnů mi volá, že zjistili, že nemají na požadovanou halu vyrobenou plachtu a tu plachtovinu že nemají skladem. Už jsem to nevydržel a poslel je doprdele. Tři měsíce jsme se handrkovali s jednou halou. Nakonec nebyli schopní ji vůbec dodat. První termín byl za 4 měsíce nejdřív, když vše půjde jak má. Poptal jsem tu plechovou halu a pár lidiček mi tu dalo kontakty. Vyhrál Polskej výrobek. Bylo to někdy v listopadu myslím. U Poláka nebyl vůbec problém. Za 14 dnů po akceptování závazné objednávyky mi Polák volá, že asi za 4 dny přivezou halu k postavení. Paté mi volal dneska přivezeme halu. Já co k tomu je potřeba? A on jen ukázat kam ji postavíme, a pžípojku na 220V aby si měli kde nabijet baterky do akuček. Doprava, montáž v ceně. Jo ty s tou plachtovou měli cenu za halu, doprava byla kolem 2000 Kč a montáž od nich vyšla kolem 5000 Kč. Takže Polskaá hala už stojí asi třetím rokem bez jediného problému.
To jen až budeš poptávat, tak zkušenost. Jinak při poptávání mě asi tři výrobci plachtových hal poslali rovnou do hajzlu. Protože oni staví haly na míru, ale takové ty hangáry třeba za půl mega. A s nějakou garáží nebo malou halou se nebudou ani zabejvat.
Někde jsem tu o té anabázi možná i psal. Možná že i v předu je to popsaný jednou už. Nepamatuju se přesně, kde jsm s tím tady kvičel, jak jsem dopadl s plachtovou halou.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1446 Nový příspěvek od kenybz »

tak jsem opravil podlahu v 1/5 dílničky a musel jsem pořídit druhý paleťák bo ten první má železné kola a podlahu bych doku...podlaha je natřená epoxidovou barvou. Ještě jsem dal napálit plechy na krytí kabelového kanálu co vede kolem zdi...postupně dělám elektriku atd jen po chvilkách tak se to všechno táhne jak smrad
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1447 Nový příspěvek od jenicek »

Kenybz, ta frézka se vůbec nehodí k barvě tý podlahy, nechceš se jí zbavit? :D

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1448 Nový příspěvek od kenybz »

chtěl jsem zelenou podlahu ale neprošlo to :smich:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1449 Nový příspěvek od jenicek »

tak za kolik ji teda pustíš, když to máš takhle hnusný? 10Kč/kg? :D

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1450 Nový příspěvek od kenybz »

před 15-ti rokama stala 10 tis. a že si to ty tak za 100 tis. je tvoja to víš je to jak s vínem
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1451 Nový příspěvek od jenicek »

Hm, tak to za autem neodvezu, mám káru jen na 1t a nebo podval na 2,5t. Pro 10t bych tam musel poslat návěs a sehnat jeřáb a to se mi nechce :jazyk:
Jinak já spíš myslel že ta frézka je zralá spíš jako KOVOVÝ SBĚR (cena jde časem dolů) a ne POZDNÍ SBĚR (cena jde časem nahoru) :smich:
No nic, tak si tu svoji ošklivou frézku v tý dílně s ošklivou podlahou nech :friends:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1452 Nový příspěvek od kenybz »

no ale ty nevíš že frézka ladí ke mě a o to jde no né 8) :vysmech: :smich:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1453 Nový příspěvek od vitex »

:smich: Dobrý kluci. 8) Já osobně vidím překážející vzduchojem bez kompresoru.Raději bych jej viděl u mě doma a taky vím,že to neprojde. :smich:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1454 Nový příspěvek od DYK »

Že ty dycky vidíš co nemáš :smich:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13180
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1455 Nový příspěvek od Čárls »

Špatně si natíral máš tam kocoury :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“