Septik - žumpa

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#46 Nový příspěvek od pawka »

čím by jste dostali usazený hovna ze dna septiku? běžný hovnocuc už to nedal.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#47 Nový příspěvek od jenicek »

Bežnej postup je, že u mě přijede známej třeba 3x. Vysaje, odveze, přiveze čistou vodu, naředí, vysaje, odveze, přiveze čistou vodu, naředí, vysaje, odveze. No ale třeba soused nevybíral žumpu desítky let a pak to musel kopat motykou a tahat ven kýblem, byla z toho hlína (víkendovej provoz).

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13086
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#48 Nový příspěvek od Čárls »

Hovnocuc - voda -vypustit -nasát několikrát za sebou až se to rozmíchá a naředí Nic jiného nevím tak se to dělalo kdysi u nás když sem se nastěhoval 10 let nevyvážený septik
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#49 Nový příspěvek od Navarson »

Přesně tak...nesmí se to nechat ztvrdnout. Mám na zednickým míchadle do vrtačky (na rozdělávání lepidla nebo stěrky) navařenou prodlužovací tyčku (asi 1,5) a pokaždý než přijede hovnocuc, tak ty usazeniny tím míchadlem pěkně načechrám ode dna.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#50 Nový příspěvek od ota »

Doma když jsem napojoval barák do septiku tak jsem z venku vykopal šachtu a dělal díru do stěny septiku. Takovej trychtýř to nakonec byl. Pantáty děda míchal beton 1:2 protože tenkrát přivezli pytlovanej cement kterej si pytlovali sami někde pod dopravníkem. Práce pro vrahy! Vyprávěl mi to pantatík. V Práchovicích měli známího a on jim to tam domluvil. Za provozu vlezli někam dolů pod dopravníky co nesou cement do jakéhosi sila. Občas se muselo dno pod dopravníkama vybrat. Tak to dělali oni. No tak měli cementu habakuk, za odvoz nebo spíš za vyčištění prostoru. No ale septik nikdo od počátku nečistil. Stejný postup, kámoš vytáhnul fekál, pak druhej. Na dně vrstva. Přivezl vodu a společně jsme rozkarbovali savcem a vodou to co šlo. Znovu to vycucnul. Ale na dně stejně zůstalo. Takže gumáky, nahoře do káry silnej igelit a na provaz kýbl. Vlezl jsem dolů a nahoře syn tahal kýbl a vyklápěl do káry. Já to dole lopatou nabíral jako máslo. Vše jsem vybral a nakonec zametl dočista. Pak jsem káru vyvezl na pole. Otevřel čelo a vylil marast do koleje od kombajnu na strnišťi.
Jiný postup zvolil kdysi jeden ze sousedů v nájmu ve vedlejším baráku. Přišel, jsetli by jsem mu nepůjčil káru s traktorem. No a na co? On že potřebuje vybrat septik. No tak jsem mu nepůjčil, ale přistavil traktor s károu. Do káry zase igelit. No a on lopatou vybral marast. Něco pak šoufkem. nakonec zjistil, že jeho septik má obsah necelé dva kubíky. No ale v káře toho bylo požehnaně. Jel jsem s tím k hnojnišťi a tam to vyklopil. Slušný hovno u hnojniště. :vysmech: On to tam také zdědil asi po 40 letech nevyvážení toho hustýho.
Tady je to varieto!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8570
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Septik - žumpa

#51 Nový příspěvek od bourač »

fuj to je smrad :vztek: :vysmech: :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Irčan
Příspěvky: 2445
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#52 Nový příspěvek od Irčan »

pawka píše:čím by jste dostali usazený hovna ze dna septiku? běžný hovnocuc už to nedal.
Tady jezdí hovnocuc co si přiveze čistó vodu v extra nádrži a usazeniny tým rozpere.Má na to extrovní čerpadlo takže cucá a stříka zároveň.Je samože za delší chechtáky.
Dyž lezete do septiku tak je riziko že se votrávíte,tchán mě vo tým kdysi říkal.Jeho známé vlezl neco répat do septiku a za chvilu se zesypal,vlezl pro něho druhé chlap a zvostali tam voba.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Septik - žumpa

#53 Nový příspěvek od Jan.F »

Když jetu řeč o hovnocucech, nevíte prosím někdo jestli je nějaký limit na délku hadice, aby šel septik normálně vysát ?
Auto by se k našemu septiku nedostalo a od auta ke dnu, by to mohlo dělat takových 15m.
Tak jestly jeto vůbec reálné, a pokuď by vůbec měl někdo tak dlouhou hadici.
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Septik - žumpa

#54 Nový příspěvek od Šéďa »

15 metrů je, jako prd, to dobrá vývěva zvládne s přehledem

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Septik - žumpa

#55 Nový příspěvek od jenicek »

Hele a bavíte se o 15m délkovejch nebo vejškovejch? Já jen že na 8m vejšky se trhá vodní sloupec...
Ale třeba co platí o vodě u hasičů, neplatí o hovnech :D

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Septik - žumpa

#56 Nový příspěvek od Jan.F »

To jsem zapomněl napsat, cca 12m je vodorovně tedy od auta k septiku a 3m je hloubka ke dnu.
Bylo to teda jen od krokované.
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#57 Nový příspěvek od pawka »

ota píše:Doma když jsem napojoval barák do septiku tak jsem z venku vykopal šachtu a dělal díru do stěny septiku. Takovej trychtýř to nakonec byl. Pantáty děda míchal beton 1:2 protože tenkrát přivezli pytlovanej cement kterej si pytlovali sami někde pod dopravníkem. Práce pro vrahy! Vyprávěl mi to pantatík. V Práchovicích měli známího a on jim to tam domluvil. Za provozu vlezli někam dolů pod dopravníky co nesou cement do jakéhosi sila. Občas se muselo dno pod dopravníkama vybrat. Tak to dělali oni. No tak měli cementu habakuk, za odvoz nebo spíš za vyčištění prostoru. No ale septik nikdo od počátku nečistil. Stejný postup, kámoš vytáhnul fekál, pak druhej. Na dně vrstva. Přivezl vodu a společně jsme rozkarbovali savcem a vodou to co šlo. Znovu to vycucnul. Ale na dně stejně zůstalo. Takže gumáky, nahoře do káry silnej igelit a na provaz kýbl. Vlezl jsem dolů a nahoře syn tahal kýbl a vyklápěl do káry. Já to dole lopatou nabíral jako máslo. Vše jsem vybral a nakonec zametl dočista. Pak jsem káru vyvezl na pole. Otevřel čelo a vylil marast do koleje od kombajnu na strnišťi.
Jiný postup zvolil kdysi jeden ze sousedů v nájmu ve vedlejším baráku. Přišel, jsetli by jsem mu nepůjčil káru s traktorem. No a na co? On že potřebuje vybrat septik. No tak jsem mu nepůjčil, ale přistavil traktor s károu. Do káry zase igelit. No a on lopatou vybral marast. Něco pak šoufkem. nakonec zjistil, že jeho septik má obsah necelé dva kubíky. No ale v káře toho bylo požehnaně. Jel jsem s tím k hnojnišťi a tam to vyklopil. Slušný hovno u hnojniště. :vysmech: On to tam také zdědil asi po 40 letech nevyvážení toho hustýho.
Tady je to varieto!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ty se dokážeš bavit jenom o hovnu :D
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Septik - žumpa

#58 Nový příspěvek od pawka »

Jan.F píše:To jsem zapomněl napsat, cca 12m je vodorovně tedy od auta k septiku a 3m je hloubka ke dnu.
Bylo to teda jen od krokované.
Levou zadní.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Septik - žumpa

#59 Nový příspěvek od Šéďa »

Ota
myslím, že jste se dřeli zbytečně, kdyby jste to zkarbovali víckrát, vycucli by jste všechno. Jezdil jsem s fekálem PV3S a nikdy nebyl problém vycucnout dno, občas býval problém prorazit kožich nahoře. Měly jsme na to srdcovku sestříhnutou do špičky, vydloubala se díra, vytáhnul spodek a rychle pustil zpátky, vršek se propadnul a pak už to šlo vycucnout. Nejhorší to bylo ve školní jídelně, jak vypouštěli olej do septiku, tak to nahoře udělalo krustu, která by snad unesla i chlapa (nezkoušeli jsme to :smich: ) a taky několikrát nasát, vypustit Z5 a zase nasát.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Septik - žumpa

#60 Nový příspěvek od ota »

To Šéďo to na tom vozíku bylo od souseda. To si vykuťil on sám. Jen jsem mu půjčil vozík a pak traktorem odvezl. Myslím, že ta díra bude zase znovu plná. Ale to je tam už zase jiný soused. Trochu se to tam střídalo.
No a doma to bylo od té doby co ten septik postavili první tak velké čištění. Do něj jde všechno. Dřív z chlévů a baráku. I hlína třeba z myťí brambor a tak. Myslíš, že tady neumí hovnocucař rozkarbovat sedlinu? Že jezdí a bere stále jen vodu z vrchu? Dřív jsme si vyváželi sami půjčili jsme si hovnocuc za traktor a vozili na louku. Tak se to vybralo až dočista co to šlo. Ale nikdy to nevybereš uplně na 100%. Teď už kolik let se nesmí vozit sračka nikam. Tak přijede chlápek a vycucne a člověk je rád, že odveze co odveze zaplaťíš a jede. Sice to když ho požádám rozkarbuje, ale jednou za čas. A jen tak lehce.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“