Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kotel Viadrus

#1756 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem kam svoj dotaz zaradiť tak ho dám sem , lebo je to tu na vrchu. :-/
Ako viete kúrim drevom a hlavne štiepkou, teraz posledný mesiac som u suseda namlel vela ihličnanov - bude toho vo výsledku tak 10 kubíkov. Otazka znie : môžem s tým kúriť s čerstvým zeleným, dva týždne starým ? Lebo horieť to horí, len nezaserie mi to nejako moc kotol?

bratrH
Příspěvky: 892
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Kotel Viadrus

#1757 Nový příspěvek od bratrH »

Já bych s tím netopil.Nechal do příští topné sezony.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kotel Viadrus

#1758 Nový příspěvek od oco13 »

myslel som, len sa mi nechcelo to paletovať do šopy, budem musieť :typek:

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1759 Nový příspěvek od ibanez5 »

Oco jehličnaté neusušené je horší jak listnaté. To ti zalepí kotel totálně... :(
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kotel Viadrus

#1760 Nový příspěvek od oco13 »

Hej pojde pod šopu. :-/

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kotel Viadrus

#1761 Nový příspěvek od chobotek »

Ledaže by byl kotel na mokré dřevo :co?:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kotel Viadrus

#1762 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oco čerstvým topit? To musí být taky radost vedle tebe bydlet. Já to zkusil jednou, kdy jsem kotlem prohnal 3 pytle čerstvých špalíků z nějaké vrby či co to bylo a vždycky když jsem přiložil, tak nebylo půl dědiny vidět. A to v návodu ke kotli píšou že je možno spalovat i vlhkou biomasu. I tak musím vždycky kotel rozfajrovat na 80 abych mohl přiložit špalíčky, páč když je studený tak to kouří.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kotel Viadrus

#1763 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem či to dymí , je tma :zapomel: nekúrim s tým, len viem že to celkom dobre horí , ale zase na druhú stranu do kotla ide všetko drevenné vo velkom okruhu. :typek:
A vedla mňa nikto nebýva vzdušnou čiarou hm 100m? je prvý sused

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kotel Viadrus

#1764 Nový příspěvek od Joe66 »

Horiet to bude ale vymenik v kotly budes cistit castejsie a komin typujem nie raz za mesiac ale raz za 3tyzdne :typek: :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kotel Viadrus

#1765 Nový příspěvek od oco13 »

Joe - ukludním ťa, škrabkám ho každú nedelu a komín každé tri týždne. Nie je velmi zanesený ale ja mám proste blbý pocit, že to zle horí kvoli bordelu. :zapomel:

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kotel Viadrus

#1766 Nový příspěvek od Joe66 »

Tak kotlik budes cistit tak ako stale a komin uvidis ci bude uz po 2tyzdnoch zaneseny a mat mensi tah alebo ho vycistis raz za3tyzdne ako to robis bezne :) Ale ja osobne keby uz mam s tym topit tak nastavim na tom dakone viac vzduchu

eli
Příspěvky: 155
Registrován: pát bře 09, 2012 6:57 pm
Bydliště: Louny

Re: Kotel Viadrus

#1767 Nový příspěvek od eli »

Nezkusíš, nevíš. Pokud se to bude přidávat do rozpáleného kotle a podaří se udržet vysokou teplotu vody a spalin, tak bude hořet dobře. Ale je škoda pálit čerstvé.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1768 Nový příspěvek od Sniper »

chobotek píše: stř lis 15, 2023 7:21 pm Ledaže by byl kotel na mokré dřevo :co?:
Přesně tak 8) Jsou na to průmyslové kotle i menší technologie, vyloženě na mokré.
Navíc při spalování mokrého dřeva, nedej bože štěpky, vznikají při chemickém procesu látky, které umí slušně leptat hlavně litinu...

No pod šopu dát na hromadu 10 m3 štěpky, tak se může stát, že za chvíli nebude ani ta šopa :D
Mokrou štěpku je nutné překládat, jinak se může zapařit a hrozí samovznícení.
A i kdyby ne, než vyschne, to dříve zhnije.

A sušit ji, je tak energeticky náročné, že se pak nevyplatí s ní topit.

Nejekonomičtější řešení je jí prodat třeba zahrádkářům a ta utržené finance koupit kvalitní topivo, nebo jenom pivo :smich: 8)

Lesu Zdar!! 🌲🌳🌲
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#1769 Nový příspěvek od ota »

Chodíval k nám starej hajnej, co měl tady na starost lesy kolem. Jednou nám vyprávěl. Koupil si kotel. Na dřevo. Dost drahej. Už bych kecal jakou značku. Ale renomovanou. Za 6 sezon ho propálil. Jel k výrobci a dotazoval se jestli kotel nebyl kazovej. Přijel se na něj k hajnýmu podívat jakýsi konstrukter od výrobce. Kouká, špekuluje. A že čím tam topíte? A on že tuhle mám hromadu. Aha tak topíte syrovinou? No jasně však jsem hajnej a není třeba skladovat dřevo. Na zimu mi sem kláďákem z lesa hodí hromadu a já to z ní krátím a topím rovnou. No jasně propálil to syrovinou. Koupil novou vnitřní vložku, naštěstí to šlo vyměnit. Vyměnil to a pak už jen vyschlé dřevo. Což jak říkal taky nebyl pro něj sehnat..
Já když topím v krbovkách s teplovodní vložkou v dílně syrovinou ucpou se mi průduchy skrz vložku. Tak že nemůžu tu ocelovou štětku dostat do průduchu. Když topím pěkným suchým jsou jak vymetené. A netřeba je dlouho čistit.

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kotel Viadrus

#1770 Nový příspěvek od chobotek »

Kotel na mokré dříví je poněkud jiné konstrukce. Ale ať je jakákoliv, latentní teplo z odpařené vody uletí komínem. To sice lze řešit, ale dále stoupá cena takového řešení. Budu tajně doufat, že mě kolega bourač někdy zásobí příslušným materiálem na pokračování jednoho ze slepých projektů. S černým železem to fungovalo, ale do komína vložím pouze nerez :typek:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“