Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1606 Nový příspěvek od Sadra17 »

ty s hangárem vozí samy a plachtujou 8) navíc tam ted začal dělat spolužák tak pro mě tam těch pár metráků vždycky někde vyhrabe 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#1607 Nový příspěvek od ota »

Tuhle si pantatík volal do unikomu jestli mají ořech. Jo máme dost. Tak že na doplnění 30 metraků. Tak jo asi pozítří ho dovezeme. Jak dlouhej dopravník si chlapi mají vzít? No jakej máte? Máme 3 a 5m. Tak ten 5m. Až auto vyjede, zavoláme. Před obědem telefon a za chvíli jakési Iveco přivezlo uhlí. Chlápek zastavil u vrat. Přišel to očíhnout. Jo couvnu a dopravnik dáme tak. Načouvnul k baráku, z auta vylezl druhej, vzali dopravník našoupli do okýnka. Napojili hydromotor, ten ridič zvedl korbu, druhej otevřel šupák a už to jelo. Nedokážu odhadnout, pár minut. Třeba 10 min? A bylo hotovo. Zbalili dopravník a odjeli. Bylo vidět že jsou sehraní. Každej věděl co ma dělat. Uhlí parádní suchonký bez sebemenšího prachu. Nikde nic. Pantatík utemoval dveře u kotelny, aby prach nebyl všude a nebylo to třeba. Povídal vůbec nikde žádnej prach. To skládání stálo 400 Kč. Než by jsme to tam naházeli lopatou, a hlavně zápraž je hrbatá jak moře. Vůbec nenadělali žádnej bordel. 8)

mastnacek
Příspěvky: 6971
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1608 Nový příspěvek od mastnacek »

oto, takhle me to vozej asi 3 nebo 4 rokem. Pted tim jsem tahal dve sezony na kare za autem a rucne shodit a do sklepa. Pak par let vozili polaci po 2t na multikarach a rucne slozit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#1609 Nový příspěvek od ota »

No uhlí, manželky rodiče kde jsem již 30 roků brali vždycky tak, že si objednali 100 metráků a pak pro to pantatík jel traktorem a valník s nástavkama. Najel na dvůr vysypal to a ručně házet do okýnka do sklepa. Těch 100 metráků měli na dvě sezony. Po stopení opět zakoupení stovky. Uhlí bylo vždycky tak roztáhlí, že jeden házel pak na zápraž a druhej ze zapraže do sklepa. Každé to uklízení jsme se u toho pohádali. Že ta hnusná hrbatá zápraž se z jara vyhází a udělá nová. Je tam dodnes! Pantatík ani slyšet bo tu zápraž rovnal ještě jeho táta a na to se nesmí šáhnout! Raději on bude házet ze zápaže, než by s ní hnul!
Pamatuju se, už dříve šlo obědnat skládaní dopravníkem. Byly to začátky. No on přeci nebude dávat peníze za dopravu, skládání dopravníkem. A nikdo by mu na ten dvůr nedokázal zajet tak jako on! Pak jednou měl uraz na palci. A uhlí bylo objednaný a k odběru. Natajňačku tam panimáma zavolala, aby to přivezli a dopravník. Nemluvil s celou rodinou! Lenoši líný, nejste schopní naházet 50 metráků do sklepa! A ještě to platit! No ale auto přijelo, uhlí šup do sklepa. On jen seděl na židly a koukal. Hm není to špatné! Od té doby jen auto s dopravníkem.
Hele už jsem to tu psal kolikrát. U nás ty novoty nemají na růžích ustláno! Řežu dřevo na zimu do káry na zahradě a vozím do dřevníku. Couvnu tam a dvě fůry vyklopím. Pak se dalších 10 fůr vyhazovalo ručně. Koupil jsem dopravník, takovej lehkej 5m dlouhej. A dal mu kolečka. Nastrčil ho do dřevníku. Manželka a synové, takovou kravinu, překáží to tu, a 100 dalších řečí. Nacouval jsem k dopravníku, zapnul ho, otevřel sajtnu a ty dřeva jen koordinoval na dopravník. Ve dvou lidech 5 minut a je složeno. Osazenstvo no hm docela to funguje! Pak mi při dalším řezáni na zimu praskl řemen u pohonu dopravníku. No kurva co teď? Honem s tím něco dělej, no přeci to nebudeme házet ručně! Vezmi auto a dojeď koupit nové řemeny! A já vždyť jste nadávali že na co dopravník! :smich: A teď to bez něj nejde!

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1610 Nový příspěvek od Sniper »

ota: :D :D :D
To jsou příběhy, co píše sám život 8)
Já zatím dneska takhke :prace:
Ale počasí je pěkné, piva je dost a já nespěchám, mám to v klidu na celé odpoledne ;-)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

mastnacek
Příspěvky: 6971
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1611 Nový příspěvek od mastnacek »

Snipere dneska sviti i slunicko, tak mas peknej telocvik. Uhli je lehoucky, takze spis takovy kardio :)

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kotel Viadrus

#1612 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oto u nás je to zrovna tak. Když nějaká novota, tak je všecko na pí.u, všecko špatně, to staré bylo lepší atd.... Co já se toho naposlouchám. Hlavně od táty. Nicméně táta už postupem času, asi s přibývajícím věkem už pochopil, že sice občas vymyslím i nějakou blbinu co moc teda nefunguje, ale že většinou mi to vychází. Zrovna na jaře když jsem dovezl někde z čech vidle na hnůj na unc. A že je to na nic, vyhozené peníze, stejně se to vždycky musí nakopat ostrowkem aby se to nabralo a teď to nebude lepší. Já nasadil vidle, všecek hnůj ušlapaný od ovcí jsem těma vidlema vyvozil a naložil, ostrowek si ani neškytnul, nebyl třeba. A najednou, jé ono to funguje. A tak je to pomalu se vším. Kolikrát když je něco dělat, tak se severu radši dřív a začnu a nebo se zdekuju dřív než přijde a udělám si to podle svého.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1613 Nový příspěvek od Sniper »

mastnacek: Je to jak říkáš 8)
To bude více vypitých piv, jak dovezených koleček a to bude teprve kardio :smich:
A to jsem ještě dostal velmi dobrou meruňku :co?:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1614 Nový příspěvek od ibanez5 »

Snipre nepotřebuješ odborný dohled k tomu převozu? :co?: :friends: :pivo:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1615 Nový příspěvek od Sniper »

Dal by sis, cooo? :smich:
No už to skoro mám, teď by bylo fajn jen tak sednout, pokecat a dát si do nosu ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kotel Viadrus

#1616 Nový příspěvek od Britt »

To máš černé uhlí?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#1617 Nový příspěvek od ota »

To Tomas6 já když o tom přemýšlím, tak jsem si teď uvědomil, jak ten můj tatík skládal to uhlí. On teď pár roků naspátek byl docela podivín. ;-) Vždycky jsme s bráchou nařídili, až dovezou uhlí, tak aby zavolal a přijedeme a složíme ho s ním. Tak 10 roků naspátek volal a já vzal doma oba kluky a přijel brácha a šup 50 metráků okýnkem do sklepa za chvilku. Tam je to naprd, že sklep jsou dvě místnosti a mezi níma jen díra kde byly dřív futra. Ty překáželi tak je kdysi tatík vyboural a udělal díru do maxu co mohl kvůli překladu. I tak asi metr jen díra široká. Ke konci jsme měli takovej ,,štycholec" 3m dlouhej a na něm natlučený prkno. Tím se to strkalo zvenku okýnkem skrz tu díru do druhé místnosti. Když tatík chtěl mít sklep plnej, musel jeden dolů a odhrabovat uhlí a strkat ho do boků. Tam byla vyzděná taková ohrada a pěkně to rozmístit v té ohradě co se vešlo. Potom nějak přestal volat když uhlí dovezli. Jen pak když jsme se ho ptali tak mezi řečí řekl uhlí už mám. Vždycky jsme nadávali proč nám neřekne přijeli by jsme. Ne on si to musí udělat sám podle sebe. Vloni už uhlí nekupoval a vlastně předloni taky ne. Takže o co vlastně píšu. Těch 50 metráků tam nahymloval tím házením a strkáním a bylo mu 88 roků!! Já kdybych měl uklízet 50 metráků lopatou a házet a strkat to jak on měl bych toho kurva plný kecky! On to měl asi na dva dny. Nikdy nám to neřekl že uhlí bude. Vždycky si dojel do skladu a oni mu ho třeba zrovna přivezli. Ani máma nám nesměla zavolat. On přeci nejni dědek, aby nedokázal uklidit hromádku uhlí sám. 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1618 Nový příspěvek od Sniper »

Britt píše: čtv zář 22, 2022 2:57 pm To máš černé uhlí?
Hnědé, mokré. Ale i suché má černou barvu, jen se tak neleskne ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kotel Viadrus

#1619 Nový příspěvek od Britt »

Tak to jo, už jsem ti chtěl závidět, protože tady černé uhlí neseženu ani náhodou. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1620 Nový příspěvek od Sniper »

Britt: a ty bys chtěl černé uhlí za cca 1.700,-Kč /q, přičemž jeho výhřevnost je jen o cca 25% větší, než hnědé, ale cena 3x vyšší? :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“