Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7133
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1801 Nový příspěvek od mastnacek »

Ventilator pomuze horsimu tahu, ale kdyz je hodne blbej, tak si myslim ze to nezachrani. mam ted odkrytej kourovod do komina u kotle takze to tamtudy saje falesnej vzduch a kdyz rostuju i s vypnutym ventilatorem tak to jde do kotelny. Budu muset mrknout do vyusteni, jestli tam nemam misto na 160ku trubku a jestli jo, tak to vymenit. Ted mam 150.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1802 Nový příspěvek od Sadra17 »

kaja.h píše: čtv lis 23, 2023 4:47 pm
To je výhoda Viadrusu, Všichni musíte spát okolo komína, tam je teplo.
Ten kotel je na koks a černé uhlí, a to jsme zasypali, to nechceme.
no oni dřív ti stavitele nebyli blbci a komín byl uprostřed baráku :-/ :-/
malej traktorista v malým traktoru

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kotel Viadrus

#1803 Nový příspěvek od fikejz »

Njn, jenže dnes máš už nové komíny povětšinou dvojité izolované a tak je z nich stejně zisk nula nula nic. Zas je výhoda, že je ohřátý hned i s nižší teplotou spalin.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1804 Nový příspěvek od Sniper »

Komín jak komín, ale co nechápu, že se z něj hulí černý dým, přitom ty gumáky, co jsem hodil do kotle byly bílé :-/ :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Florian
Příspěvky: 265
Registrován: pon čer 29, 2015 10:04 pm
Bydliště: Žatec

Re: Kotel Viadrus

#1805 Nový příspěvek od Florian »

Sniper 8) :D :smich:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1806 Nový příspěvek od Sniper »

Hoši, co topite v automatu ořechem Il, nemáte to taky tak?
Přijde mi, že mám v popelníku velké kusy nespáleného uhlí,které by mohly ještě dohořet :-/
Nedělalo mi to. Zkusil jsem změnit nastavení přikládání a uvidíme. Že by nekvalitní uhlí, nebo?

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kotel Viadrus

#1807 Nový příspěvek od Tomas6 »

Toto mi kdysi dělala kostka z jiného lomu. Brával jsem léta z Ledvic, no jednou bylo odkudsi jinde a dělalo to přesně tyto kusy popela.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1808 Nový příspěvek od Sniper »

Přijde mi, že mám mnohem více odpadu, než jsem míval.
Holt za těžké prachy prodávají šmejd.
Prodloužil jsem dobu pauzy a zvedl výkon ventilátoru, tak uvidíme.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

eli
Příspěvky: 154
Registrován: pát bře 09, 2012 6:57 pm
Bydliště: Louny

Re: Kotel Viadrus

#1809 Nový příspěvek od eli »

Existuje a prodává se i téměř nehořlavé uhlí, které v automatu nechce vůbec hořet a v roštovém příšerně čoudí při stejném množství popela jako uhlí. Osobně jsme jej měli po dva roky vždy dvě dodávky. Kamarád co topí ve firmě, tak nehořlavé uhlí potvrdil. Od stejného místního dodavatele. Deklaroval Ledvice, ale navezl nějaký humus. Na pohled OK, ale v kotli KO. Nepomáhalo žádné nastavení, prostě uhlí doslova nehořelo. Zajímavé bylo, že se dalo trochu z vrchu opálit (jako na foto) při téměř uzavřeném přístupu vzduchu a co nejdelším pobytu v ohni. Ale výkon tím nebyl žádný. Míchal jsem ho s černým, abych se jej nějak zbavil a k tomu přitápěl v kamnech, aby bylo vůbec nějaké teplo.

jean
Příspěvky: 3073
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Kotel Viadrus

#1810 Nový příspěvek od jean »

Take uhlie bolo v merkury markete. Co som nasypal, to som vysypal ako popol. Uholne brikety su luxus, zhoria paradne a rozpadnu sa na prach, netreba vymetat, staci vysypat popolnik. Akurat ich cena je uz taka, ze sa oplati kurit elektrinou.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Kotel Viadrus

#1811 Nový příspěvek od saano »

Presne to čo je na obrázkoch mi kedysi robil hnedý ekohrášok , orech2 svietec Bílina .
Veľké kusy akokeby nespáleneho uhlia. Nepomohlo ani prestavenie kotla , zrejme to bol šmejd. Viac som to už nebral.
Ostal som verný Poliakom a odvtedy bez problémov. Všetko krásne zhorelo na jemný popol.
Momentálne 3rok kúrim petami a spokojnosť. Popol ani nie 1/2 fúrika za sezónu , nie ako predtým pri kúrení uhlím 2,5 fúrika za sezónu.
A samozrejme menej prachu a lepšia manipulácia.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

mastnacek
Příspěvky: 7133
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1812 Nový příspěvek od mastnacek »

Ano, taky nejspis na pelety prejdu. Uhli v automatu co mam je tragedie. Stejne musim nekolikrat denne rostovat a hlavne co nejpozdejs vecer, aby se plamen nezadusil.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1813 Nový příspěvek od Sniper »

Nad peletami jsem taky uvažoval, topím s nimi v krbovkách, ale jsou 2x dražší než ořech 2 :-/
Trochu jsem změnil nastavení kotle a je to lepší, i když jsem to nečekal, ale TUV mám jen na 50°C.
Až bude mrznout pořádně, nebude to stačit a budu muset zase to nastavení změnit.
Asi vyzkouším v zimě pár násypek pelet provedu nějaká měření.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Kotel Viadrus

#1814 Nový příspěvek od UR1SK »

Toto isté nedohorené uhlie mi nedávno ukazoval sused, má automat ani za toho svatého sme nemohli nastaviť hodnoty, buď tam bol nedopal v popolníku alebo nebol výkon, ja som to po pol dni vzdal on sa s tým trápil, nakoniec mi povedal, že tam dal nejaké šialené hodnoty a ako tak to horí. Uhlie je údajne české. Ale kde je nahrabané netuší. To aby si človek pýtal pri kupovaní certifikát od každej dodávky.
Toto uhlie sa asi používa ako energetické keď ho pomelú na prach a potom fluidne spaľujú tak to zhorí. Z bane to ide na vagóny a jeden vagón sem druhý tam do iného mesta a to že sa akurát trafilo že to nahrabali niekde skraja sloja, tož hoši čo si to kúpite máte smolu.
Ja som predal Viadrusa a mal som to urobiť už dávno. Len mi v tom bránili predsudky, liatina, vydrží to večne. Prd, celý bazoš je plný U26 s popraskanými zadnými článkami. Ak v tom nekúrite koksom, treba to dať preč. 14 rokov som v ňom kúril klasicky potom 6 rokov som to mal ako automat a sused sa čudoval koľko som spálil hrášku, on o minimálne o 1/3 menej, domy máme porovnateľné. Takisto ostatní čo mali iné kotle spálili oveľa menej.
Vidím to aj teraz, kúrim balíkmi slamy, špalíkmi a drevom. Jean bol u mňa, videl to. Aj keď už u nás začali mrazy stačí mi zakúriť teraz večer jednu dávku, aku je za hodinku a pol na 89 / 80 ráno doložím zopár triesok a poobede mám ešte jednu tretinu aku na cca 60°.
Takže Viadrus je bohužiaľ bezodná studňa a žráč. Teplovýmenná plocha 0 nič. Plyny dohorievali v komíne. Darmo som tam dával kadejaké plechy, turbulátory.

jean
Příspěvky: 3073
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Kotel Viadrus

#1815 Nový příspěvek od jean »

Pre istotu je dobre dodat, ze UR ma speci kotol, ktory slamu vydrzi. Aby to niekto neskusal spalit v obycajnom kotliku. Ja mam na viadruse spotrebu slusnu, ale kotol trpi, lebo je vykonovo sialene predimenzovany. Nastastie som ho uz tri sezony nepotreboval.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“