Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#1771 Nový příspěvek od ota »

Na nerez kouř teploty a kvalitu nerezu pozor. Ale to máš jistě zmáknuté a netřeba to vysvětlovat. Jak by nosil dříví do lesa!
Asi by Jsi si rozuměl se souseda kámošem. Je to jakýsi profesor na nějaké fakultě či co. On nám jednou vysvětloval po telefonu, jak je to s topením s mokrým, syrovým dřevem. Že ho vlastně musíš v klasickém topidlu vysušit a pak teprve shoří. A na to sušení spotřebuješ hodně energie a proto je to neekonomické takto topit. Musí na to být uplně jiné topidlo.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kotel Viadrus

#1772 Nový příspěvek od chobotek »

Ano. A jediná možnost, jak zvrátit ekonomickou stránku věci, je vzít si to teplo zpátky. To jde, ale je to další vehement. A každý vehement cosi stojí. Pak je to jenom o tom, jestli vehement nebo sušit dřevo. No, nebudu vám tu plevelit vlákno, stejně to tady nevyřešíme.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Joe66
Příspěvky: 1530
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kotel Viadrus

#1773 Nový příspěvek od Joe66 »

Ale oco ma spalicky zadarmo a ked cerstve pomiesa s vysusenymi ci neakymi doskami z truhlarni co si doviezol tak bude kompromis :wink: A tomu dakonu to bude aj tak jedno :vysmech: Inak dnes keby som mal vyvlozkovat komin s tenkym nerezovym plechom tak sa na to vykaslem a kupim hrubostenne bezosvove rury s stenou aspon 0,8cm hrubeho materialu a po kusoch ponadvaram v komine ako to robia rusaci .A prezije to aj ten nerezovy plech :vysmech:

eli
Příspěvky: 152
Registrován: pát bře 09, 2012 6:57 pm
Bydliště: Louny

Re: Kotel Viadrus

#1774 Nový příspěvek od eli »

Viděl jsem komín, který byl zhotovený ze silnostěných trubek, které používají vrtaři jako pažení, když odebírají vzorky půdy. Mají na konci závit a šroubují se do sebe a dají se unést. Omotali skelnou vatou a obezdili. Sloužil přes 40 let, než stodolu s dílnou zbourali.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#1775 Nový příspěvek od ota »

Už je to hodně roků naspátek. Byl jsem se strejcem u jednoho pána něco prodával. A ten si kdesi sehnal starej elektrikářskej sloup. Ten sloup byl uvnitř dutej. Postavil ten sloup zezadu za kotelnu do betonového základu. Kus do země. A pak zalil betonem do urovně terénu. Do sloupu vykutil díru a napojil trubku od kotle. A sloup byl komín! Přijeli jsme tam a strejc ,,čum jedinej sloup z kterého se kouří"! Chlápek nám ten sloup ukázal. Dole skoro u země vykutil i vybírací dvířka. Ale ten sloup byl fakt macek průměr. Nebyl to ten běžnej co stojí kd buď. Byl průměrem dost velkej i vysokej. Jestli by to byl nějakej rohovej z vysokého mapětí, nevím. Ale moc si ho pochvaloval. Akorát on topil nonstop. Zahřál ho a vychladnul až když skončila topná sezona. A topil jen dřevem, za jeho zahradou hluboké lesy.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Kotel Viadrus

#1776 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj chlapi,
chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s poklesem tlaku při topení. Měl jsem kvůli opravě vypuštěnou vodu, po napuštění vody a odvzdušnění tlak za studena držel, ale po zatopení začíná asi po dvou hodinách klesat. Topení je samotíž s expanzomatem. Vypadá to, že to někde teče v podlaze. Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Kotel Viadrus

#1777 Nový příspěvek od vladman »

Riešil som pred nedávnom podobný problém.....mne to robil pretlakovy ventil, ktorý pri kúrení trošku prepúštal vodu, úplne nepatrne a pri studenom systéme tesnil.Po vymene to prestalo.Ale skús sústavu ešte opakovane odvzdusnit ,možno je ešte niekde bublina...
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1778 Nový příspěvek od Sadra17 »

ne, mam viadruse taky na samotíži- klasické radiátory a žádný poklesy tlaku nepozoruju 8) pokud ho neuvařim a nevyteče voda :smich: :smich:
malej traktorista v malým traktoru

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Kotel Viadrus

#1779 Nový příspěvek od lapav »

ahoj chlapi ,
dneska do rána mne zase klesnul hodně tlak.

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1780 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ahoj. Musíš to trochu rozvést.... Tlak při topení ti klesne? Máš všechno pořádně odvzdušněne? Když jsem montoval doma kotel a dělal se čela soustava ( taky Viadrus,taky uzavřena samotíž) tak mi kapal jeden spoj. Ale opravdu kapal kapku za 10 s a nějak extrémně na tlaku to poznat nebylo. Až třeba po dvou dnech topení.... Chtělo by to víc se rozepsat....
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Kotel Viadrus

#1781 Nový příspěvek od lapav »

ahoj,
Každý denvodu dopustím,radiátory odvzdušním po zatopení a ohřátí vody na 70 začne pomalu tlak klesat ,dneska ráno pomalu žádný tlak.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1802
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotel Viadrus

#1782 Nový příspěvek od RoKur »

Je možné, že nemáš dostatek vzduchu v expanzomatu. Voda Ti přes pojistný ventil neodteče? Po zapálení v kotli Ti tlak nezačne napřed stoupat? Dal jsi moc málo informací.
Jakou máš max. výšku topného okruhu? Na jaký tlak natlakuješ systém? Jaký tlak máš po vychladnutí než ho začneš dopouštět? Jaký tlak vzduchu máš v expanzomatu? Musíš ho ale měřit, když je odtlakován topný systém. U expanzomatu by měl být ventil, kterým odstavíš epanzomat od systému a můžeš ho tak odtlakovat, aníž bys vypouštěl celý systém a změřit tak tlak vzduchu v expanzomatu.
Tak to změř a dej vědět. Pak už se dá nějak radit.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Kotel Viadrus

#1783 Nový příspěvek od lapav »

AHOJ ,
PŘÍČINU JSEM NAŠEL DÍRA NA ZPÁTEČCE V PODLAZE .

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Kotel Viadrus

#1784 Nový příspěvek od lapav »

ahoj chlapi,
včera jsem měl na opravě topenáře dneska ráno topení začalo kapat a tak jsem mu zavolal a on mne řekl že přijede nejdřív v sobotu a nakonec řekl že ani v sobotu nepřijede a tak se ptám co mám dělat .

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kotel Viadrus

#1785 Nový příspěvek od chobotek »

Kapat zase z té zpátečky? Předpokládám, že trubky jsou ocelové a můžu akorát spekulovat jestli to prorezlo zvenku nebo tam zbyla voda a roztrhl to mráz. Podle toho se liší způsoby provizorní opravy.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“