Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1396 Nový příspěvek od Šéďa »

Revizi zatím neřeším, říkám si dokud je kotel v záruce, tak na to dlabu. A asi to nebudu řešit ani do budoucna. MěÚ to zatím neřeší a v pojistných podmínkách na barák mám jen povinou revizi komínu a tu si nechávám dělat od kominíka co má kousek za náma chatu, takže cestu mi nepočítá, jen za vypsání papíru 600,-Kč. Když byl u mně prvně, tak pouštěl do komína kameru, měřil ho pásmem, teď už ho jen vymetá.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kotel Viadrus

#1397 Nový příspěvek od Chose11 »

Kotel si nechám dokud to půjde, dům oficiálně vytápím krbovými kamny do 10kW a Viadrus už slouží pouze k ohřevu vody v bojleru....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

radek
Příspěvky: 825
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Kotel Viadrus

#1398 Nový příspěvek od radek »

Mám Viadrus U 26 stary 8 let,Kotelnu mám naproti baráku.Jediné co jsem udělal,že jsem nechal vyvložkovat nerezem komín,zlepšil se tah o sto procent.revize nemíním řešit a kotel taky ne,Tedy dokud mě někdo neudá.Topím dřevem,které je suché vždy minimálně 4 roky.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel Viadrus

#1399 Nový příspěvek od Fidlla »

Šéďa píše: stř bře 17, 2021 7:27 am Toníku všechno už jsem tady popsal, jak moje víc, jak roční zkušenosti, tak moje úpravy kotle, i jak třeba zatápím a topím.
Víc v SZ
Vašku,kotel je doma,pomalu se kratí zasoby,za chvily nebudou...jo a cena jde pomalu nahoru. Mam tedy 22 Ekonomy 6 clanek....25kw,na 3 druhy paliva
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1400 Nový příspěvek od Šéďa »

Toníku, ať jsi spokojený, myslím, že jsi vybral dobře, jak už zde padlo tan úprava pro 3 paliva je výhodná i při spalování dřeva, někdo tu popisuje, že při použití ružice i při spalování dřeva dochází k dobrému hoření a kotel nedehtuje. Vyzkoušíš = uvidíš.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1401 Nový příspěvek od Sniper »

Chlapi, máte někdo zkušenost s touhle přestavbovou sadou?
https://www.hobynaradi.cz/prestavbova-s ... zkQAvD_BwE

Mám starý Viadrus U 22D 5ti článek a topim dřevem, příležitostně hnědouhelnyma briketama.
Zatápím každý den, brikety vydrží déle, ale je z nich hrozný bordel a dlouho žhavé v popelu.
Uvažuji nad tím už delší dobu z důvodu pohodlí a samozřejmě by to vyřešilo emisní normu alespoň na chvíli.
Líbí se mi, že můžu kotel používat dál jako doposud.
Jen by mě zajímaly zkušenosti z provozu, to bude mít asi o dost menší výkon že?
A jak se v takové nadstavbe zatápí?
Už to stojí 2x tolik co loni. :-/
Předpokládám, že při stálém masirovani občanů to bude příští rok stát nejmíň 50 :vztek:
Každopádně díky za info 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Kotel Viadrus

#1402 Nový příspěvek od stanik84 »

Mam to na 5ti článku. Vytapim tím barák a dílnu. Na jaře a podzim tam pod popelník dám dvojku plech. Vypnu podávání a větrák - v řídící jednotce. Mám u toho čtyřcestný ventil a jednotku ST-431. Topím na 65 stupňů a ohřívání tím i bojler. Hořák jsem zatěsnil kamnářským tmelem, aby to nesálo falešný vzduch. Jinak jsou mnohem promakanější ŘJ než ta ST-37.
Před třema lety to na pětičlánek stálo myslím 26. Čtyřcesťák plus čerpadla šroťák, ŘJ už si nepamatuju. A do pěti kohouty apod. plus práce - kamarád topenář. Teplotu si to řídí samo podle venkovního čidla a termostatu doma. Jen to všechno nastavit je na pár týdnů :)

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#1403 Nový příspěvek od HMB »

Zdrarec,

neznáte náhodou jiného výrobce kotle než Viadrus, který ukončil výrobu? Mám u 26 Hercules. Legislativa, která se blíží mě dost štve. Desetitisíce na nový kotel nejsou, ale poohlížím se po alternativě.
V domě mě bezvadně funguje samotižka. Kotel bych chtěl pokud možno bez elektřiny.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1404 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ahoj. Tam moc na výběr není. Pokud chceš litinu bez elektřiny, tak jedině Viadrus. Bude Ti pasovat U32 ( kupuj jenom kotel verzi 2017 , ten má zatápěcí klapku VZADU!!!! důležité), U68, U22 economy. Nebo po krachu Viadrusu se rozhodlo pár lidí z Viadruse dělat to samé co U22 economy, ale z plechu (6mm). Jmenuje se to Viaflame, ale dělají jen dvě verze 18kw a tuším 22kw, což abys nakmil, nevím jestli bys nepotřeboval vyrovnavací nádrž kvůli výkonu. ALE zmiňované kotle Ti budou pasovat na přírubu Viadrusu U26...
Kdybys chtěl vědět víc klidně napiš sz... :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#1405 Nový příspěvek od HMB »

Právě že bych chtěl spíše zvolit směr tzv: vyjebat s legislativou. Topím jen několik let vysušeným, vlastně vytěženým, poštípaným a pořezaným dřevem, měkkým i tvrdým. Komín je vyvložkovaný a nikdy jsem ho nemusel čistit. Nebyl důvod.
Když kolikrát vidím sousedy, kteří podle toho smradu a černého kouře zatápí nejspíš petflaškami s pilinami a olejem. Na blbosti druhých vždy doplatí podstivci.
Vím že do Viadrusu Hercules je nějaká vložka, co provede údajně uprage na emisní třídu č. 3. Každopádně mě ještě napadá jedna možnost. Mám nainstalovaný i elektrokotel (nejel tak 20 let, ale měl by být "funkční"). Zkusím to hrát na sazbu.

Uživatelský avatar
DIFER
Příspěvky: 419
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44 pm
Bydliště: SIN CITY

Re: Kotel Viadrus

#1406 Nový příspěvek od DIFER »

To ibanez5 ne ze 6 ale v prospektu pišou 8 to už by mělo nĕco vydržet ;-)
KDE KOLA KONČÍ KOLOPÁSY ZAČINAJÍ

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1407 Nový příspěvek od Sniper »

Tak, Viadrus Eko kurva 4 v akci - viz foto.
Já starý U 22 topeno suchým dřevem.
Z komína jde vidět hovno, jen se tetelí teplo, mimo zátop, který trvá 10-15 min.
A můj kotel budu muset příští září odstavit, protože je neekologicky, zatímco tahle Eko lokomotiva muže běhat dál...
A vlastně, nemusím :tyty:
Já si koupím z PL euro 4 nástavbu s automatem, takže su v klidu a pak můžu další roky oficiálně topit v tom neeko kotli dál, jako by se nechumelilo :-/
Kurva, je tohle normální tady už?!! :vztek:
Anebo jinak.
Místo něho si tu postavím nový, plynový a budu platit zálohy 18tis měsíčně, abych tu nezmrzl :vztek:
Tož kurva chlapi tak no....


Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

radek
Příspěvky: 825
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Kotel Viadrus

#1408 Nový příspěvek od radek »

Nápodobně , mám viadrus u 26 , suché dřevo minimálně dva roky . Nechal jsem vyvlozkovat komín nerezem, zákouri se při zatopu a přiložení Max do deseti minut .

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1409 Nový příspěvek od Šéďa »

Sniper tohle, ovšem není chyba kotle, ale toho, kdo v něm topí, protože topí špatně. Ty kotle nejdou srovnávat, je to nebe a dudy. Z důvodu složitých spalinových cest se musí roztápet pozvolna. Když to někdo naláduje, jako starý kotel, pak to takto kouří.
Neříkám, že ten kotel je dokonalý, je zkurveně upravený, aby splňoval euro 5. Je to daň evropské unii.


Nemůžete ty vaše starý kotle s euro nula srovnávat s kotlem s euro 5. Kdyby vaše kotle měly shodné spalinové cesty s novýma kotlema, tak budou kouřit úplně stejně, pokud v nich budete topit, jak jste zvyklí.

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#1410 Nový příspěvek od HMB »

Souhlasím se Sniperem ale i s Šéďou. :)
Kotle nelze srovnávat, zároveň ta byrokracie mne sere, čím dál více sere. Líbí se mi jak všechno házej na oxid uhličitý. Přitom oxidace uhlíku (spalování) je proces, který tady byl od nepaměti. Sopky, rozsáhlé lesní požáry. Byly proveden vrty v ledovcích. Historicky planeta zaznamenala mnohem více Co2 než je nyní. Tím nechci omlouvat fakt, že se chováme co se ekologie týče dost svinsky. Hlavně chemicky se nám to vymiká z rukou.
V zemích třetího světa hoří skládky pneu. Jde to vidět i z vesmíru ale očividně to nikoho nesere. KOlik asi Co2 vyprodukuje letadlová loď? Stíhačka, tank? Kde máme závody tahačů, F1 a jiné? Proč řešit tohle, když se může zaříznout ten debil, který každý rok tahá dřevo z lesa? Bude se zjišťovat kdo čím zatopí. Nedej bože, když ochranář někoho uvidí chcát u potoka. Ale když se vytráví Rožnovská Bečva, vyník se nenajde. Respektive najít nechce. Žijeme v zajímavé době.
Trochu jsem si zanadával :red:

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“