Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel Viadrus

#1381 Nový příspěvek od Fidlla »

Je to dlouho doba ivestice,přece jen kotel nekupujes každý rok,na ten u68 6 č mám cenu 40260,-,což je dobrá cena. Doprava je zdarma,tak ho koupím,uložím do garáže a po topné sezóně ho vyměním,při tom chci i čerpadlo a expazni nádrž.
Kdyby si měl video jak hoří,bylo by super..
Zetor 6718 DEEP RED

mastnacek
Příspěvky: 7097
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1382 Nový příspěvek od mastnacek »

Jestli cenovej rozestup mezi 6 a 7 cl neni obri, tak urcite se s kotlem ( nasypkou ) da neco delat a vetsi se muze hodit, treba jako letos kdyz zacne opravdova zima.

ibanez5
Příspěvky: 1579
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1383 Nový příspěvek od ibanez5 »

Mastnacku, přesně. Ohniště se dá zmenšit vždycky. Ještě s tím když kolega píše,že mu 5 čl v mrazu topí na 80... Ale to je rozhodnutí na každém... On ten 6 čl bude třeba stíhat,ale pokud by byl mráz jak teď -18 , ale třeba 2 týdny v kuse, tak to může být průser. Zase další věc je, že pokud si doteď topil samotíži a budeš dávat čerpadlo, tak se Ti zvětší výkon radiátoru a to by potom mohl ten 6 čl stačit.
JInak ještě malý postřeh. Topím teď v zimě černým uhlím a je to špica. Dřevo bych v těch mrazech ani nedával...na jaro, podzim jo, ale když se topí nonstop třeba , tak je to uhlí super 8) Ono vůbec ten kotel se jim hoooodně povedl. Jo až to budeš montovat, tak dor určité věci...Jako napojení na komín, vyvložkovný komín atd. Myslím, že jsem to tady někde už psal. Toto je základ, jinak Ti kotel nepojede dobře !!! :friends:
A video bohužel nebude, vyměnil jsem chytrý telefon za starou dobrou nokiix2 :D
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 7097
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1384 Nový příspěvek od mastnacek »

ibanez: me bude vyhledove cekat taky vymena, jeste nevim presne za co, rad bych zustal vernej viadrusu. S hneym uhlim zatapim 2x za den, rano a pak pozde vecer. Trosku me to uz otravuje. Ale cistej komin a kotel me jsou utechou.

ibanez5
Příspěvky: 1579
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1385 Nový příspěvek od ibanez5 »

Taky jsem zůstal věrný a nelituju toho... Kdybys jel někdy na východ, tak se klidně stav 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1579
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1386 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ještě dodám k tomu hnědému. Mě se to moc neosvětšilo. Výkon byl naprd, hodně to žralo. S černým v tomhle období rostopím ráno kotel dřevem a když mám kolem 60 st, dám dvě lopatky černého a paráda. Skvěle drží teplotu... Když mám čas, tak počkám až se černé odplyní a stáhnu regulátor tahu na 50 a kotel drží dlouuuho teplotu, uhlí jenom krásně žhne 8) Jinak topím většinou na regulátoru 70-75. A raději topím nárazově, že vytopím barák a kotel po odplynění paliva jede do staložáru, nebo jaro podzim,když topím jenom dřevem, tak po dostažení teploty doma už nepřikládám a doraz na dusivce podložím dřevěnou třískou, nebo zápalkou a keramika v kotli udrží teplotu 50 st na kotli ještě dvě hodiny, ikdyž v kotli nic není 8) 8) 8) 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 7097
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1387 Nový příspěvek od mastnacek »

Ibanez, diky za pozvani, kdybych tam nekdy mel cestu tak se ozvu.
Ted treba je venku cca -5, netopim od vecera a slunce vyhreje mistnosti smerem na jih na 22,2 C. Tak zatopim az slunce zaleze :) Cerny me kotel zasiralo, bylo to moc laborovani s tim jaky od bardzu koupit. Vsak jiste pamatujes :)

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel Viadrus

#1388 Nový příspěvek od Fidlla »

Mám v plánu ještě zateplit letos celou střechu,tou je velký únik a když mrzne,tak to táhne jak komín...tam mám v plánu další místnosti, aspoň se dole zbavim kluků,a každý bude ve svém.
Každá maličkost v něčem pomáhá,nový okna, dveře,teplota se zvedla o 5 stupňů v baráku,pak taky kotel(dřív opop H118),ten musel hucet,jinak zima,teď mám viadrus a doma na trenky i když mrzne a fouká vítr...
V ložnici mám 18-19,jinak se blbě spí, v koupelně 25-27,jinak do 25 vsude,víc nechci, pak už je člověk nakloněn k nemocem..
Komín mám 200,8m6 let starý,táhne dobře a je čistí...
Napojení myslíš to přímé,bez kolen?
Já jedno koleno musím mýt hned u kotle,jinak to nejde..
S tím videem to neva,něco na netu je..
Zetor 6718 DEEP RED

ibanez5
Příspěvky: 1579
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1389 Nový příspěvek od ibanez5 »

Mastnacku pamatuju jak se tunilo 8) akorát nařízení ekoteroristu stojní lidi peníze :-/ ...

Fidllo. Já mám taky kolena... Mám 2x45 st a mezi koleny 60 cm roura od ohybu k ohybu kolena... Ono by vadily vadily 90 st, pak se bije tah z kotle s komínem, když je kotel v utlumu. Jenom bych měl takovou malou radu. Dej si tam i regulátor komínového tahu... Nevím jestli znáš, neznáš.... Já mám komín 6,7 m učinnou výšku v 180 pr a nemít regulátor tak mi to všechno s kotle vycucne... Pokud máš komín jaky máš bylo by to dobré... Mám i takovou teoriii, že tyhle kotle při velikém kominovém tahu špatně zplyňujou a palivo málo hoří v přikládací komoře. Hodně lidí si stěžuje, že kotle nemají výkon, jenomže když má kotel požadavek na tah kolem 19 pa a ty máš v komíně 50 pa , tak Ti to teplo dlouho v kotli nezustane a navíckotel je zalitý vodou celý a né jenom u trysky, takže aby měl kotel požadovaný výkon musí hořet i palivo v komoře. Jestli tak, mrkni na youtubu na U32 řez kotlem... Když si představíš , že máš hodně předimenzovaný komín, tak pochopíš o co mi vlastně jde ... 8)
Ještě dodám, že při mém komíně mám při teplotě 250st tah 40 pa... Měřený kominíkem ;-)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel Viadrus

#1390 Nový příspěvek od Fidlla »

S komínem máš pravdu,teď v tom počasí to tahá teplo s kotle před očima..
U mě musí být jedno koleno 90,druhé jde zrušit a nahradit trubkou a kolenem 45.
Regulátor tahu si myslel něco takového?
https://www.novykomin.cz/regulator-komi ... ovod-p5500

Tohle zkusím ještě na starým kotli,aspoň uvidím tepelnou změnu..
Zetor 6718 DEEP RED

ibanez5
Příspěvky: 1579
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1391 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ano,tenhle regulátor jsem myslel. Když ho budeš montovat dej si pozor, aby ve vertikální i horizontální ose... Tzv do vodováhy.
A ty kolena raději 2 x 45 st, než 1 x 90 st ...Nevím co by to mohlo dělat. Můžeš mi poslat fotku ? KLidně sz ...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel Viadrus

#1392 Nový příspěvek od Fidlla »

Šéďa píše: ned lis 08, 2020 6:45 pm Však jsem ti to ocitoval co jsi napsal.
Ale nevadí, nemá to cenu se tu hádat, já vím co jsou to za kotle, používám je. Ty o nich píšeš jen co jsi slyšel, jak jedna paní povídala. Takže se neshodnem.
Čau.
Ahoj Vasku,mám otázku,jak se ti líbí kotel 22 ekonomy?
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1393 Nový příspěvek od Šéďa »

Toníku všechno už jsem tady popsal, jak moje víc, jak roční zkušenosti, tak moje úpravy kotle, i jak třeba zatápím a topím.
Víc v SZ

mortein75
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 24, 2021 11:40 am
Bydliště: Zábřeh

Re: Kotel Viadrus

#1394 Nový příspěvek od mortein75 »

Šéďa píše: pon lis 09, 2020 1:48 pm Joe66 - OK U26, o těch jsem slyšel, ale co pátrám v paměti, tak jen o U26. Koneckonců uvidíme, čas ukáže. Ale jestliže ten kotel váží 340kg, tak tam nějaký matroš musí být.

Tak jsem to pohledal:
Viadrus U26 5.čl- 288kg
Viadrus U22 Ec. 5.čl - 348kg

A sekl jsem se ten můj 6.čl. váží 471kg, spletl jsem to, původně jsem chtěl 5.čl, nakonec jsem koupil silnější
Potvrzuji tvé tvrzení na spolehlivost litiny kotlů Viadrus...
Mám kotel U26 r.v. 2007, tedy 14. rok a jede jako nový, jediný problém prasklá litina, ta vnitřní na přikládacích dvířkách z důvodu že kladu dřevo až po horní hranu přikládacího otvoru a tím jsou dvířka více tepelně namáhána..
Ale takto to mám už několik let a topím s tím dále a nic to nedělá. Jen kdybych se s ním nemusel kvůli ET rozloučit..
Praskání článků u U26 bylo prý problémem jen několika výrovních sérií po roce 2010, dle vyjádření Viadrusu..

Jinak "Šeďo" dal by jsi mi na sebe tel. kontakt do SZ, mám nejvyšší čas pořídit náhradu za U26 a rozhoduji se mezi U68 a U22E. Potřeboval bych doplnit pár informací k U22E co máš, jako uživatel.. Díky moc.. M.

mastnacek
Příspěvky: 7097
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1395 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi, vazne resite kazdej rok revizi kotle a budouci zakaz starejch krakenu???

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“