Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zetor 15
Příspěvky: 459
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:25 pm
Bydliště: Chvojenec

Kotel Viadrus

#1 Nový příspěvek od Zetor 15 »

Zdar pánové, máte někdo zkušenosti s kotlem Viadrus Herkules Duo? Mám v plánu pořídit ho na vytápění novostavby. Líbí se mi, že je možné topit kusovým dřevem (i uhlím, ale to nebudu) a pak má zásobník na pelety a automatické přikládání.

Prosím o jakékoliv zkušenosti, poznatky, připomínky.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Kotel Viadrus

#2 Nový příspěvek od Peetan »

Máme obyč VIADRUS 42kw, 7 článků.
Topíme jen dřevem. je 65cm hlubokej a rveme do něj celý kuláče až do 20cm v průměru. To pak stačí přiložit 3x denně. Máme ho 4 roky a zatím bez problémů. Vytápíme cca 300m2 a 90ky kamenný zdi.
Není to odpověď přímo na tvou otázku, ale alespoň něco ke značce... :)
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#3 Nový příspěvek od Lars »

my máme ten samej. 7 článků. jen je třeba si dát pozor kolik potřebuješ kw. ten plný výkon je na koks. dřevo dá cca polovinu. tak aby jsi nebyl překvapenej. ted bych ale asi šel do tohodle http://www.viadrus.cz/web/structure/kot ... mKey=cz_13
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Kotel Viadrus

#4 Nový příspěvek od Peetan »

My máme naopak problém s tím, že je ten výkon moc velkej... Je to super, že je po cca 3 hodinách z 10ti na 20ti stupních ikdyž venku mrzne, ale na temperování je to moc... Ikdyž je voda jen 60 stupňů, tak je v horních místnostech k nevydržení a dole akorát. A to jak říkám dole vytápíme 900 mm kamenný zdi a nohoře 500 z CP.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
Zetor 15
Příspěvky: 459
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:25 pm
Bydliště: Chvojenec

Re: Kotel Viadrus

#5 Nový příspěvek od Zetor 15 »

Na výkon by to mělo být v pohodě. Na celý dům mi stačí 15 kW, tento má max 24 kW, regulovatelných od 7 kW.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Kotel Viadrus

#6 Nový příspěvek od matisx »

osobne si myslim ze viadrus krome toho,ze je z litiny neni zadnej zazrak,mam par znamejch kteri na to nadavaji,a dva ho mely ani ne mesis,sel ven a koupily jinej.ja si kotel svaril sam a parada,je to sice plechac,ale porizoveci hodnota skoro nula-elektrody atd.jede tak uz 4rokem a parada.co porovnavam s kamosem co ma viadrus,tak neni schopen udrzet pri 60C na kotli na kourovodu ruku-to ja jo.kotlari co tu vari kotle na zakazku mi to tak rikali-na kotli 60C a na kourovodu snest polozit ruku-pak je kotel dobrej-toto slova moudrejch hlav.
peletky ale bude pohodli na prikladani,to je fakt.

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 485
Registrován: pon srp 20, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#7 Nový příspěvek od Dan »

zdar pánové. viadrus není moc dobrý kotel na dřevo.moje zkušenost se dřevem a viadrus je špatná moc to nefunguje. a ta učinnost toho topení je malá. většina ohně je v komínu. to mít tak komím ještě dvoupláštový a vodu hnát přes to.
ten kotel je stavěný na krátký ohen tedy na koks.dřevo má strašně dlouhý ohen a když se rozumný člověk podívá do kotle a představí si kde jen ten ohen jde. tak je to málo.
dobré kotle na dřevo jsou atoma nebo rojek.
toto je můj názor.
Důležité je správně si vybrat výkon.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#8 Nový příspěvek od FERO 873 »

matisx: Najprv musim zareagovať na to čo si pisal ohladon tej ruky na dymovode je vo všeobecnosťi známe že človek na dotik rukou znesie dosť ale pametam si ešte zo svojich učnovských čias ked som si robil zvaraci kurz na plyn premietaly nam jeden ešte československy film v ktorom nam inštruktor jednoduchým spôsobom vysvetloval ako zystime či nemáme acetilenovú flašu prehriatu a to tak že priložime nanu ruku a ak ruku neudržime dlkšie ako 60 sekúnd to znamená že flaša má teplotu vyšiu ako 50 C a musime okamžite začať s jej ochladzovanim :ano: tak to znamena že ty maš bud azbestovú ruku akebo si chytal kotol v ktorom sa ešte poriadne ani nerozhorelo :ano: :friends: kludne si môžeťe ktokolvek spraviť vlastný pokus :ano: ale naspeť k teme ja mám viadrus sice len rok a rzhodol som sa pren z jedneho jedineho dúvodu je to liatina a nikto kto ho má sa nan nestažoval majú ho aj moji 2 susedia u ktorích som bol mnoho krat a všetci majú 5 člankove a radily mi kúp 4 člankovy tie ich sú vraj zbytočne silné ale ja som si povedal budem snim kúriť taký istý barak ako oni + velkú dielnu kúpim račej 5 člankový ale po prvej zime konštatujem že mal som ich poslúchnuť v baraku je permanentne 27 C a v dielni 20 C pec je pomaličky stale zatvorená v kotlovom okruhu je 80 C a za 4 cestným je 50 C namiesto dochladzovacej smičky som použil kaliofer ktori sa automaticky zopne ked teplota na peci dosiahne 95 C Kotol je krasne suchý vypalený žiaden zatekajúci decht komin som postavyl tak isto nový schidel 200 zaizoloval a ked je kotol rozohriaťy na pracovnú teplotu tak môžem otvoriť aj spodne aj vrchné dvierka a nedimi do dielne z čoho som bol sám prekvapený takže môj nazor na VIADRUS 8)

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Kotel Viadrus

#9 Nový příspěvek od matisx »

nevim jakym stylem topis fero ty,ale ja jsem 4ledna zatopil a topim do ted 24h denne,7 dni v tydnu-do dnesniho dne ten kotel nevyhasl krom jednoho dne,kdy jsem byl u tchyne na navsteve.ta ruka je zavadejici,ja tu ruku tam dam v kteroukoli hodinu a odelam,bez spaleni te ruky.(nevtrdil jsem ze ji tam budu hodinu drzet ale do 5vterin v poho.-pac 60c na radiatoru a taky ji tam das a oddelas)pochybuji o tom ze to muzes na svem kotli udelat to same.aniz bys ses nespalil.jinac receno flusnu na kourovod a nic nesyci,proste to uschne.kdybych topil na 80 na kotli tak muzu rovnou vybourat okna a ani je nazavirat,coz delam i tak.na kotli nemam vic jak 60 jedina hlavice je v loznici,jinak naplno.
dva ho u nas meli a ric jim viadrus,tak me umlati-jediny co je na tom dobry je ze je z litiny-jinak je to dobrej prutokovej zrout dreva.proste za tim co jsem si svaril si stojim.ja jsem spokojen a to je hlavni,vis u nas ty viadrusy moc nejdou,asi mame min lesu jaky vy na slovensku a spotrebu dreva resime.
zatim co jsem se ptal tak viardus nic moc ty co ho maji,naposled 30km od baraku kdyz jsem kupoval kola-manik mi rekl ze nic moc sam od sebe.
schvalne zkus flusnout na kourovod co se stane?ja to zkusim pokazde u kamose se stejnym vysledkem(viadrus)
jinak at si kazdej koupi co chce.
ps:divím se fero ,s tvym umem s navijaky a pododne ze jsi se nepustil do svareni kotle doma sam,vzdyt na tom nic neni.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#10 Nový příspěvek od adam »

Tak muj děda má viadrus a je s ním spokojenej a známýmu vydržel asi 15let.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Kotel Viadrus

#11 Nový příspěvek od matisx »

to je nejaky divny,15let a vic vydrzi plechac,litina te musi prezit :(

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#12 Nový příspěvek od FERO 873 »

matisx: V prvom rade by som rád vedel či bývaš za polarnym kruhom ked ti ešte stale v peci nevyhaslo pretože ja už pomaly dva týžne zakurujem len na večer aby sa trošku prekúrilo a vyhriala sa voda pre krpcov do vane :ano: A ktomu kúreniu ja zase neviem akym sistemom kúriš ty pretože ja mam za pecov 4 cestný ventyl ktori mi zabezpečuje aby voda v kotlovom okruhu bola zohriata na teplotu 80 C ako predpisuje výrobca a podla výrobcu vystupna teplota spalin je 250-300 C čo má svoj vyznam na spravnu funkciu komina :ano: A do okruhu kúrenia mi ide voda tepla 45-50 C a na každom jednom radiatore mám namontovaný termostatický ventyl preto nemusim rozbijať okna a mám v kazdej jednej miestnosti teplotu aku si nastavým :ano: A k tomu doma robenému kotlu ja som mal ETU ktorú som si ja zváral 2x a typni si kedy 1x 3 januara o 22 hod ked bolo vonku -10 odboha štastie že to bolo na nieste kde som sa dostal pohodlne cez dvierka a 2x po 2 rokoch začala tiecť pri spodku ohniska tam to už vyžadovalo platnu 30x10 cm ale podarilo sa to zachrániť a znovu to bolo vo februari :ano: tak isto som bol pritomny 3x pri zachrane kotlov u mojich známych a všetko to boly kotle ktoré vyrobily šikovný majstri doma v garaži a ked som vydel ako sa žena s deckami o 20h večer stahuje ku mame tak som si povedal nieje toho boha aby som si ja domov dotrepal takuto časovanú bombu :ano: takže možno keby aj všetci tvoji známi spravili kúrenie tak ako sa má tak by na VIADRUS zmenili názor :ano: ja osobne vykurujem 300 m2 a spálil som 26 prm dreva a to snim kúrim 1 zimu a môžem povedať že stale sa len učim ako tomu kotlu ulahodiť a pri tej teplote na aku kúrim a aku plochu vykurujem som zo spotrebov max spokojny a to nehovorim otom že tepla voda unas tečie ako v potoku decka majú vanu plnú každy večer a sprchujú sa 4 dospelý takže môj nazor ešte ras 8)
Přílohy
DOM (89).jpg
DOM (88).jpg
Obrázok 481.jpg

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Kotel Viadrus

#13 Nový příspěvek od matisx »

neboj,nejsme uplni blbci v cechach abychom nevedeli ze jsou i termo hlavice,jedinou mam na 4/10,jsme proste teplomilní a nenecham cerstve narozene dite zmrznout.me proste staci mit na kotli 60Cmax a mame teplo,ani problem u nas par hodin klidne vetrat neni ,coz asi nedelate ja nevim..pro me je luxus 300C do komina,to se nezlob,ale ten kotel nema ucinnost a rikaji to vsichni i s kominikama-primy ohen nesmí do kominu-tak to bych se hadal ze tobe tam nejde :-/
tech reknu 20lidi co s nim nejsou uplne spokojeni co znam jsou podle tebe blbci a nikdo neumi topit.
ja myslel ze topeni je o tom by se co nejmene protopilo a ztraty v kotli byli co nejmensi a ne ze davam 300C pryc do kominu.-to viadrus nesplnuje a hadej se jak chces.jeho plus je ze je litinovej.
pro me wiadrus neni zadnej zazrak,a to urcite neni jen muj nazor-jinak kdo ho nema jsou blbci.
mej se.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#14 Nový příspěvek od FERO 873 »

Tak potom podla teba je najpredavanejši kotol na pevne palivo ktori sa už vela rokov drži na trhu dobri len kôli tomu že je liatina? ja si myslim že kôli tomu že je overený rokmi a spokojnosťov ludi čo sa utvojho kotla povedať neda ale inak medzi nami ja sa vôbec nehadam pišem len svoj nazor a čo si si spravil to maš a ak si mysliš že ja moje decka nechavam v zime si na omile ja mam tak isto 18 mesačneho chlapca tak viem čo to je mat doma male dieťa a maj sa ty ja sa mam :friends:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#15 Nový příspěvek od ota »

Sice se sem nakéruju a topím v teplovzdušném krbu vlastní výroby v kombinaci přímotopů. Ale kámoš a jeho brácha mají Viadrus. No předtím měli Dakon a potom když prorezl z důvodu toho, že by měl Viadrus vydržet tak si ho oba koupili. Topí v něm kombinovaně uhlím a dřevem. Zkoušeli různé kombinace uhlí víc, dřeava míň, dřeva víc uhlí míň, no a tak různě. Takže jeden si už kopil jinej kotel a druhej o výměně uvažuje. Proti původnímu kotli protopí hodně uhlí i dřeva. Pokoušeli se vyrobit výměník na komín, jak na vodu, tak teplovzdušnej. Z důvodu že ten komínek byl rozpálenej jako pěťák. Všechno teplo letělo do komína. Tak aby ho využili. Ale nějak to nepomohlo.
Kluk od nás z práce jednou koupil do Viadrusu koks a v zimě ho tam šoupnul. Jasně že nevěděl co a jak. No tak to roztopil a frknul tam takovou násypku toho koksu. No a hnedle nic. Ale potom se to rozjelo. Zavřel všechny díry co kotel má. Na teploměru snad 100 C a pořád se ještě rozjížděl. Doma v baráku +32 C venku - 20 všechny okna otevřený. V kotly červenej škvarek rozpálenej jako fagule a ne a ne dohořet! Potom při dalším topení tam vždycky jen tak cmrdnul a bylo to dost paráda. Ale zase topí uhlím a dřevem, cenovka toho koksu ho odradila.
Takže od něho chvála, ale od těch druhej dvou kámošů zklamání. Ale tady se Zetor 15 asi ptal na trochu jinej kotlík, oni nemají na ty pelety. Tak třeba má někdo s tímhle jinou zkušenost.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“