Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Kotel Viadrus

#1471 Nový příspěvek od zelenac »

Ak ti samotiaz funguje teraz,tak nemoze byt problem aby nefungovala s tym podstavcom.Ak chces ten nastavec teda zakopavat.Pokial nezmensis prietok vody nejakou tenkou trubkou,tak to nemoze nefungovat.Ten horak ti nikdy neda taky vykon,ako ked naladujes koksom pol kotla.Termoventily tiez niesu problem,ak sa namontuju na rurky co tam boli.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1472 Nový příspěvek od mastnacek »

termoventil musi byt specialni na samotiz s vetsim prutokem

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kotel Viadrus

#1473 Nový příspěvek od StaPo3011 »

jj, koneckonců máme myslím na radiátorech všude připojení 5/4", tak doufám, že na tenhle rozměr budou mít termoventily větší průtok tak nějak automaticky :) .
Ale raději se před nákupem u prodejce zeptám.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1474 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ahoj.
Myslel jsem to s tím malým(kotlovým) okruhem tak, že pokud to vyžaduje výrobce, aby byl, kvůli záruky, tak budeš mít pravděpodobně problém, protože třeba kotlový okruh s čerpadlem bude mít 70 st a do radiátorů budeš třeba pouštět 40 st... Což nevím jestli Ti samotíž pojede. Ještě když to budou zavírat po cestě termoventily. Každopádně to chce profíka na samotíž...
Ono by se to dalo vysledovat tak, že si musíš zjistit na kolik topíš, protože ten kotel na automat Ti pojede nepřetržitě ( respektivě by měl jet co nejdíl aby byl co nejméně v utlumu, protože bez kotlového okruhu , pokud bude kotel v utlumu, tak Ti bude sazovat a může i dehtovat... Abys pochopil...
Další věc, že pokud bude kotel dlouho v utlumu, nebude to dobré ani pro komín, protože budeš mít nízkou teplotu spalin... Ale jak jsem psal, chce to odborníka... 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Kotel Viadrus

#1475 Nový příspěvek od zelenac »

Ja som myslel,ze Stapo chce nechat liatinovy kotol co mal a k nemu pripasovat ten spodok s horakom z automatu.Tak som automaticky predpokladal,ze podmienky sa mu nezmenia.Takze ostane stara samotiaz,bez kadejakych blbiniek.Akurat vymenit ventily za automaticke.Ako mastnacek spravne podotkol,musia mat vecsi prietok a to prave tie na origo rurky ktore uz na samotiazovom kureni su1'',ci 5/4'' maju.Problem by bol mozno pri mensich ventiloch,ale od 3/4'' funguju spolahlivo.Akurat ja pustam do radiatorov vyssiu teplotu...60-90C...zalezi,ako je nabita AN.Ventily to ukociruju.Do maleho okruhu mam vrazeny automaticky termoventil ktory udrzuje spiatocku minimalne na 60C.Chcel som to mat co najjednoduhsie a aj cerpadla mam v kotloch nie priamo v spiatocke,ale urobene na sposob injektora a tak cerpadlo na automate pusta len ked je na kotli vyse 70C a na drevosplynovaku vyse 85C.Kym sa nedosiahne ta teplota,tak nadrz nabija samotiazou.
Ale pokial su rury od kotla aspon 2'',tak s cirkulaciou nieje ziadny problem.Skuste si na takej rure zavret ventil a uvidite,ze voda cirkukuje aj v zavretej rure.Vrchom rury ide tepla a spodkom sa vracia studena

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kotel Viadrus

#1476 Nový příspěvek od fikejz »

Ibanez na svůj stávající kotel se stávajícím okruhem samozřejmě žádný malý okruh bastlit nemusí. Jediná změna, která u něj nastane bude ta, že přidělá podstavec s novým "eko" hořákem. Samotíž funguje i při nižším teplotním spádu, jen je to pomalejší, ale to při kontinuálním topení nevadí. Zkrátka bude mít ten systém větší setrvačnost. Což nemusí nutně vadit, jen je potřeba se tomu přizpůsobit.
Malý kotlový okruh je podmínka záruky u nových kotlů, výrobce se tím snaží zamezit nízkoteplotní korozi. Princip je ten, že kotel jede na necelých 80°C, přestože v radiátorech (topení) je třeba jen 30°C a zároveň vratka do kotle není studenější než nějakých 60°C.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1477 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ok. Nejsem topenář, píšu jenom co jsem pochytil na energoportále... Ale jsem zvědavý jak to potom dopadne ... :) Potže jestli mu ten automat pojde na 40 nebo 50 st na kotli tak jsem zvědavý jak se to bude projevovat+ještě k tomu utlum ... Ale jak píšu, nejsem topenář :co?:
Zelenač... ejektorové zapojení je super věc ... 8) máš to asi vychytané ;-)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Kotel Viadrus

#1478 Nový příspěvek od zelenac »

K tomu ma donutilo to,ze som chcel zachovat stavajucu samotiaz.Tak som tam nemohol vradit cerpadlo rovno na spiatocku.Alebo by som musel mat nejake velke cerpadlo,co by nekladlo odpor prudeniu vody ked by nepracovalo.S tymto injektorom mi to prislo jednoduhsie.Len vzhladom nato,ze mam nadrz skoro v rovnakej vyske ako kotol(ten automat ma vrch este vyssie ako je vrch nadrze,takze ta ''pumpa'' ide z neho az pod strop a potom uz ide rura sikmo dolu do AN.)Funkciu som si dakedy davno overoval tak,ze som zvaril z rur take hranate O,rozmerov 1000x500,navrch som navrtal dieru a privaril ''expanzku''.nalial vody a v jednej tretine vysky som nahrieval jednu rurku.Kolobeh to chytilo okamzite...aj tu studenu vodu odspodu to bralo.Tak som sa uz nebal toho,ze by mi to nefungovalo,aj ked je nadrz v rovnakej vyske ako kotol.Len tam musi byt to prve prevysenie od kotla.

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kotel Viadrus

#1479 Nový příspěvek od fikejz »

Zajímalo by mě jak máš udělaný ten injektor pro čerpadlo. Nějaké fotky, nebo schéma by bylo?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kotel Viadrus

#1480 Nový příspěvek od chobotek »

Malý kotlový okruh se dá použít i pro samotížné systémy. Vyzkoušenou mám mísící armaturu od Vernera. Má to ovšem záludnost: pokud je mísící armatura umístěná příliš vysoko nad kotlem, dojde dynamickým účinkem proudící vody k roztočení velkého okruhu v opačném směru (na řezu armaturou je pěkně vidět proč), což je nepříjemné, protože pak nedokáže předat plný výkon a nápravu je možné zjednat jen tak, že se to nechá vychladnout.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Kotel Viadrus

#1481 Nový příspěvek od zelenac »

Injektor je urobeny ako injektor :-/ ...tensou rurkou tlaci cerpadlo vodu a ta so sebou strhava vodu z hrubej rury.
Obrázek
Ta tenka rurka je v tej hrubej zasunuta az po ventil

Obrázek
ten automat je vysoky a tak som musel v sklepe vykopat podlahu aby mi tam vobec vosiel....


Obrázek
na drevosplynovaku to mam podobne,len cerpadlo berie vodu zo spiatocky zpred termostatickeho ventilu,lebo ten kotol ma velku zotrvacnost ked je naladovany drevom a keby som bral vodu za ventilom,bola by uz moc horuca a cerpadlo by muselo frcat na plny vykon,aby dokazalo uchladit kotol.Fotit sa mi to tam moc neda,je to natesno a ja som po dnesnej jazde utahany.Kua,zo slusovic som vypadol o 16tej a domov som dofrcal pred hodinou....skurvene zapchy :( .

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kotel Viadrus

#1482 Nový příspěvek od fikejz »

Díky, tak nějak jsem si to představoval v realitě, ale jednou vidět, je lepší než stokrát slyšet, nebo číst. Je taky vidět, že jsi tam hodně omezený prostorem, ale i tak sis poradil a funguje to.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Kotel Viadrus

#1483 Nový příspěvek od zelenac »

No,priestor je hlavne nizky.To ma sralo najviac a preto mam aj nadrz tvaru hranaty kvader polozenu poleziacky.Musel som ju zvarat rovno v kotolni,lebo je tam blby pristup.No a preto som najprv riesil na modeli,ci to bude fungovat,ak nadrz bude v rovnakej vyske ako kotol.Kurenar s tym nechcel nic mat,vravel,ze sa to takto uz nerobi,lebo vtedy zacali ist do mody tenke rurky,cerpadla,zmiesavace,programatory.....skratka picovinky ktore sa mozu pokazit a zvycajne sa pokazia,ked to najmenej treba.Tak som to musel riesit systemom pokus omyl.Ono to funguje aj bez cerpadla,ale drevokotol je priliz vykonny a ked je spodok nadrze nahriaty cez 60C a vrch 95,tak uz voda nestiha tak rychlo cirkulovat a kotol sa zacina prehrievat.Tak zato ten injektor.Pomocou neho nabijem aj spodok nadrze aspon na 80C.Vyssie uz nejdem,lebo mam malu expanzku...-balon na cvicenie,polozeny vo vanicke :smich: .kazdy sa z toho rehoce,ale funguje vyborne a voda cez gumu nenatahuje do seba tolko kyslika,ako keby bola expanzka otvorena.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1484 Nový příspěvek od Sniper »

Tak v sobotu ráno montuji robota na svou U 22 D :prace:

Z důvodu nedostatku pelet a také jejich cenového zvýšení jej budu ze začátku krmit uhlím ořech 2.

Tak jsem zvědavý, jak to pojede ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1485 Nový příspěvek od Sniper »

Od první komunikace s výrobcem po první zátop uběhlo 9 dní. ;-)
Tomu říkám produktivní realizace :prace:
Montáž vlastní silou, revize proběhne v týdnu 8)
Jsem maximálně spokojený, prozatím ho krmím Bílinským ořechem 2, neboť pelety nějak nejsou a když, tak za cca 650-800 za metrák :-/
Uvažoval jsem i nad černým eko hráškem, ale kurwa 800 za metrák.
Takhle jsem dal polovinu, na zkoušku vzal 3 metráky a uvidí se. Teď mě čeká ladění a nastavování :pc:


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“