Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Kotel Viadrus

#1456 Nový příspěvek od zde »

na youtube nejaky Rus robil horak

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1457 Nový příspěvek od Sniper »

StaPo3011: Ty nemáš před kotlem 1m místa?
Půdorysně se ten systém kryje s kotlem, navíc je dost variabilní a dá se s ním různě štelovat.
A jak jsem již psal v úvodu, firma je dost flexibilní, pokud by ti šlo o centimetry, troufám si tvrdit, že by ti mohli vyrobit podavač na míru 8)
Měl tam i zkrácenou verzi.
Zavolej mu a uvidíš.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kotel Viadrus

#1458 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Sniper píše: stř lis 24, 2021 7:33 pm StaPo3011: Ty nemáš před kotlem 1m místa?
...
Nemám. Je tam před kotlem cca 50-60cm, tak akorát na přikládání.
A ještě se kolem toho občas chodí, kotelna je průchoďák. Prostě namontovat cokoliv zepředu je pro mne NEPRŮCHODNÉ, bohužel.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1459 Nový příspěvek od ibanez5 »

Stapo, tak vytoč kotel na stranu... Nepujde ?
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kotel Viadrus

#1460 Nový příspěvek od StaPo3011 »

to by asi šlo, ale znamenalo by to převařit vstupy a výstupy, tj. navařit dvoupalcová kolena. Jo a hlavně i nějaké koleno do komína. Ztrácí to pak výhody snadné instalace. To už je pak srovnatelné se zakopáním kotle 30cm do podlahy pro polskej podstavec, tam by se to předchozí nemuselo měnit.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1461 Nový příspěvek od ibanez5 »

No jak myslíš, ale ty příruby by si převařovat musel taky, ale co naopak nemusíš je -zakopávat kotel a pravděpodobně nepříjdeš o samotíž, což jsou podle mě důležité věc, ale to je jenom můj názor ...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kotel Viadrus

#1462 Nový příspěvek od StaPo3011 »

- proč bych musel převařovat příruby? Kvůli dodělání krátkého okruhu, či jak se to jmenuje? To nejde řešit doplněním/dovařením dalších nátrubků ke stávajícímu vedení?
- argumentu o samotíži nerozumím. Ta snad bude zachována v obou případech?

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1463 Nový příspěvek od ibanez5 »

Nevím jestli Ti ta polská přestavba pojede na samotíž. Myslím, že budeš muset mít čerpadlo min na kotlovém okruhu a jak Ti pojede potom samotíž když budeš pouštět do radiátoru 40 st to moc nevím... To je na delší dobu... a hlavně na topenáře. Každopádně si zjisti, jestli splníš záruku u toho poláka pokud bude kotle na samotíž... pochybuji o tom...
Toho robota jeden kolega provozoval na samotíž a neměl problém..,ale to by bylo třeba více znát soustavu jakou máš...
Přeju ať se dobře rozhodneš :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 6971
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1464 Nový příspěvek od mastnacek »

Nejsem z oboru, ale jestli v kotli hori pet uhlaku uli nebo pul kila v retorte tak to na samotiz nema vliv prece ne?
Mam to v jedny z kotelen uplne na pikacu s mistem jak za kotlem, tak okolo kotle tak i pred kotlem ( schody ).
Meril jste nekdo spotrebu sestavy automatu v plnym zaprahu? Celkovou ( cerpadlo, podavac, ventilator, jednotka )? mam ventilatory na U26, ale vykon na cca manx 10%, takze me to i s cerpadlem Alfa2 bere nejakych 27-30W kdyz jede vsechno naraz.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1465 Nový příspěvek od Sadra17 »

množství by nemělo mít vliv, podstatná je teplota a ta si myslím že bude u automatu nižší (topíš nonstop) než když naložíš klasiku (topíš jen pár hodin)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kotel Viadrus

#1466 Nový příspěvek od StaPo3011 »

mastnacek píše: čtv lis 25, 2021 7:43 am ... jestli v kotli hori pet uhlaku uli nebo pul kila v retorte tak to na samotiz nema vliv prece ne? ...
Taky mám zatím takovej názor. Může to teda pokazit ten dodělávanej krátkej okruh, ale ten by snad měl bejt el.uzavíratelnej, né, a v případě jeho uzavření pojede samotíž jako předtím, né? Jinak otec v současným stavu topí na nižší teplotu (i když se to nedoporučuje), a samotíž funguje bez problémů, tak by ta nižší teplota u nás snad neměla tak vadit.

mastnacek
Příspěvky: 6971
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1467 Nový příspěvek od mastnacek »

Stapo: tohle uz by ti rek topenar jak velkej malej rozdil bude stacit aby se to hejbalo. Proc tam chces dodelavat kratkej okruh? Necet jsem vsechno. Automat by si mel prave poradit s regulaci vykonu dobre - mnozstvi uhli, vzdusch, posun, asi zalezi na vyladeni jednotky.

Jededn z U26 je ctyrclanek, koukam ze v navodu je 5cl, to bude z vudou velikosti nasypky a delce spalin cest. 4clanek je dira do komina, tam pujde ucinnost dost dolu si myslim.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kotel Viadrus

#1468 Nový příspěvek od StaPo3011 »

mastnacek píše: čtv lis 25, 2021 8:15 am Stapo: tohle uz by ti rek topenar jak velkej malej rozdil bude stacit aby se to hejbalo. Proc tam chces dodelavat kratkej okruh? .... Automat by si mel prave poradit s regulaci vykonu dobre - mnozstvi uhli, vzdusch, posun, asi zalezi na vyladeni jednotky. ...
Taky jsem si to tak myslel (žádnej další okruh bych raději nechtěl), ale Ibanez příspěvek číslo 1463 mne znejistil. Asi se fakt budu muset poradit s nějakým topenářem. Ale ti topenáři taky nemusí vědět všechno - budou vědět hodně o tom systému, který nejčastějc dělaj, a o těch ostatních jen z doslechu. Tak nevím.

mastnacek
Příspěvky: 6971
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1469 Nový příspěvek od mastnacek »

Stapo, nejlepsi jsou stary chlapi uz duchodci, radi si pokecaj. Nebo projektanti. Pro samotiz jsou i termo ventily na radiatory, tak mozna jsou i troj ctyr cestaky s vetsim prutokem pro samotize:
Jak mas vlastne regulovanou teplotu v mistnostech? Mas tam termoventily a hlavice nebo obyc? Neco me rika, ze vyladit ten automat se samotizkou, aby jsi zaroven nepretapel mistnosti a kotel jel jak ma bude asi trosku fuska.. ale treba to vidim zbytecne slozite.

V baraku u sebe mam termoventily a hlavice a jednotka se ridi teplotou zpatecky ( mel jsem x let jeste zPID ze se to ridilo podle spalin, ale po tom co odeslo cidlo tak topim asi tri roky bez zpidu a spotreba sul nul stejna ). Druhej barak ma hlavice jen nekde, je tam otevrena expanzka, ale samotiz je takova nijaka, vzdycky tam bylo cerpadlo ktery jelo v cyklech aby to postouchlo. Tam mam jednotku rizenou pokojovym termostatem v obyvaku s prenosnym bezdratovym cidlem.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kotel Viadrus

#1470 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Máme stále jen obyč.ventily na radiátorech, reguluje se to jejich nastavením (víceméně natrvalo) a pak přitopením či přivřením kotle. Kupodivu to celá léta takhle funguje, už asi přes 40 let. Topenář, co to dělal, je už bohužel mnoho let mrtev. Mezitím je tam třetí kotel, ale se samotíží nikdy nebyly problémy (kotel je asi 1m pod úrovní chalupy, radiátory všechny cca v rovině, přívody i zpátečka vše vzorně vyspádováno, vše trubky velkého průměru, plus otevřená expanzka).
Jinak s montáží termohlavic všude na radiátorech při této příležitosti počítám. I s montáží čidel jak na výstupu, tak na vratce, ať to má systém podle čeho regulovat.

Ale asi o tom můžeme teoretizovat, jak chceme, stejně toho asi už nic dalšího nevymyslíme. Potřeboval bych někoho, kdo už má ten polskej podstavec nainstalovanej v kombinaci se samotíží, a dojel bych se tam na to podívat, a podiskutovat, s čím byly/nebyly problémy. Anebo nejlépe někoho z firmy, která tyhle polské podstavce instaluje (taky bych si to nedělal sám).

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“