Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1366 Nový příspěvek od Sadra17 »

tak mě už dva dny zlobí naše U26 ačkoliv je všechno zavřený tak kotel vesele hoří na 60+ :pistol: už mi to pije krev přes noc se dostanu doma na 27° a to se nedá :pohlavek:
napadá někoho co s tím ? topim bukový lisovaný brikety
malej traktorista v malým traktoru

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Kotel Viadrus

#1367 Nový příspěvek od creative »

To je přece nesmysl. Když tam nejde vzduch a vše zavřeno, tak nemůže hořet. Co těsnění ve dvířkách ?

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1368 Nový příspěvek od Sadra17 »

těsnění ve dvířkách je nepoškozený, je možná trošku měkčí :-/
malej traktorista v malým traktoru

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1369 Nový příspěvek od ibanez5 »

Sadro,těžko říct... Máš čerpaldo? fouká vitr? jaký máš tah? Na kolik máš seřízený dorazový šroubek na popelníkových dvířkách? Nemáš povyjetý bant v dvířkách? Kolik máš povolenou růžici na příkládacích dvířkách? Těma briketama topíš dlouho, nebo jen létos?
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1370 Nový příspěvek od Sadra17 »

topim s nima teprve první sezonu, všechno fungovalo tyhle blbosti to dělá poslední 2-3 dny předtim vše v pořádku :shock: čerpadlo není jedeme samotíž
malej traktorista v malým traktoru

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1371 Nový příspěvek od ibanez5 »

Samotíž je super, když je dobře udělaná 8) 8) 8)
Zkus ubrat na stavěcím šroubku na popelníkových dvířkách ( povolit ho), ten šroubek seřizuje doraz těch dvířek, popř bych ještě ubral na tom kolečku ( ružici) na přikládacích dvířkách. Přetápění může způsobit velký výkon paliva v množství,pak je třeba toho vzduchu ubrat... Dej pak vědět čím to bylo..., nebo nebylo ... :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#1372 Nový příspěvek od kenybz »

venku je celkem teplo tak neni potřeba vlkého výkonu. My topíme briketama asi 4-tým rokem a když večer zatápím, tak tam můžu dát balík a půl briket a pak už to nemůžu tolik naložit bo by kotel vypochodoval...spíš to nechávám téměř dohořet, že zůstane na spodu asi 5cm žhavého to je na kotlu asi 40-45°C a můžu tam zase fouknout balíček...jinak jak se to stále přikrmuje dopřikládává, tak to má výkon jak blázen. šroubek na prim vzduchu mám uplně vyšroubovaný, takže když termostat povolí řetízek tak je to uplně zavřené, ale ty brikety to prostě nezadusí a stále to trochu žhne. ještě se mrkni na ten těsnící špagát ve dvířkách. Vytáhniho ven a nebo povytáhni a pak zavři dvířka a on si sedne no a jestli je ten špagát tvrdý jak beton tak vyměnit
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1373 Nový příspěvek od Sadra17 »

šroub je povolený, když povolí řetízek tak zavře úplně 8) brikety mám válečky https://www.ramia.cz/brikety-a-odrezky/ ... YzEOZeY8zU ložený volně tak je tam hážu lopatou :D na noc jim dám ještě uhelný at to vydrží dlouho
malej traktorista v malým traktoru

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Kotel Viadrus

#1374 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

se stejnou veci bojuju u sve U32 - ten kotel topi v rezimu ON/OFF... Kdyz ho priivru, zacne se zanaset sazemi, a podle vlhkosti paliva dehtovat. Jediny, jak udrzet teplotu niz je, ze ho krmim po malych davkach, ale zase tam musim casto chodit. Mam predimenzovany vykon, v tuhle chvili vytapim 1/3 planovaneho objemu baraku. Budu do okruhu zapojovat nadrz, ktera tyhle spicky vykonu zahladi, a pak by to melo topit stabilne kolem 60. Na radiatory dam termostat. hlavice, aby nebylo v pokojich pretopeno. V tuhle chvili neni doma problem 28, v koupelne dokonce 34 (manzelka tam chtela teplo, takze velky radiator plus podlahovka), a to se fakt neda.....

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1375 Nový příspěvek od ibanez5 »

S tím výkonem u nových typů Viadrusu to je hodně špatně když má někdo přehnaný výkon... Sám mám u68 5 článek a kotel potřebuje topit od 60 nahoru aby zplyňoval... Když ho někdo dusí,tak to musí být průser.... Dělám to třeba tak, že naložím kotel topím a když už mám doma 22 st,jako teď tak nepřikládam a až se mi začnou pootevirat dvířka, tak dvířka podložím zápalkou a kotel je schopný v pohodě ještě 2 hodiny držet teplo, což je bomba ... No a v takovém stavu ho klidně po 5 hodinách rozjedu se žhavého... Tyhle kotle jsou pecka 8) 8) 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel Viadrus

#1376 Nový příspěvek od Fidlla »

Ibanez5 jaký si měl kotel předtím?
Mám u26 5 článek a taky uvažuji o u68 5článku..
Tozhoduju se mezi u32 a u68..
Zetor 6718 DEEP RED

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1377 Nový příspěvek od mastnacek »

Pajikcz, to je na infarkt :)

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1378 Nový příspěvek od ibanez5 »

Čau. Měl jsem U26 4 čl. Záleží jak ten tvůj 5 čl provozuješ. U68 a U32i U22e budeš muset provozovat nad 60 st, protože jinak palivo nesplyňje a funguje to jako každý jiný odhořívací kotel. Té U32 bych se nebál... Je levnější než U68 a v podstatě uplně to samé...ALE POZOR!!!! Pokud U32, tak jedině rok 2019 a výš. Protože má zatápěcí klapu vzadu jak U68. Výhoda je v tom, že u zatápění se Ti nahřívá tryska a celá keramika a kouř jde dozadu, takže Ti to nevykuřuje kotelnu. Ročník před 2019 byla u U32 zatápěcí klapka v přikládacích dvířkách a to v žádném případě nebrat!!!! Bude ti to totiž při přikládání vyhulovat do kotelny. Ještě taková malá poznámka. U nových Viadrusů jsou udávany výkony jako max a je to pravda. Víc než 15 kw z 5 čl nevytáhneš a to i bez šikmého roštu, kdy se Ti do kotle vejde víc paliva(tak topím i já) , což u U26, když jsi ji narval doplna, nechal otevřený spodek, tak tam si myslím , že okamžitý výkon někdy překonal ten napsaný.... :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel Viadrus

#1379 Nový příspěvek od Fidlla »

Ahoj, mám u26 5 článek, topim na 70,teď v mrazech i na 85,prostě pod 60 nikdy,kotel čistí bez dechtu. U té u 26 píšou jmenovití výkon 23,5 na dřevo,ale ucinost spalování je 70%, u té u68 6článku je 18,ale ucinost 90%...
Teď to řešil že dvěma topenarema,každý mi potvrdil ať jdu do 6 článku,protože 7 článek už se bude dusit a dechtovat..
Kotlů už moc neni,je to doprodej.
Ale mám zamluvenou u68 6 článek, mám se rozhodnout do středy.
Sem zvědavý jestli pobere i spalicky že spalickovace....
Díky za radu
Zetor 6718 DEEP RED

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1380 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ahoj. Pokud ted topíš jak píšeš, tak bych šel do stejného výkonu. On totiž 6 čl má stejně velký prostor uvnitř jak 5 čl, protože od 6 čl výš je jiná keramika. Mrkni na to. Pokud by si šel do 7 čl, tak se dá různě kombinovat ten šikmý rošt. Anebo vem 6 čl, jak ho máš zamluvený a top bez šikmého roštu, nebo šikmý rošt opři o první výstupky a tak dostaneš nějaký 1-2 kw navíc.... Kdyby Ti chyběly... Pokud by si potřeboval něco poradit, nebo se zeptat klidně napiš do sz , pošlu Ti tel... :friends:
Přeju ať se správně rozhodneš...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“