Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1651 Nový příspěvek od Sadra17 »

Sniper píše: pát zář 23, 2022 1:03 pm Tož to ten soused, jestli ve dvou petrach za zimu stopil takovou porci, tož to musel kurva plýtvat :-/
ani ne, ony petry jsou nejhorší kamna na spotřebu ty sežerou mrak 8)
malej traktorista v malým traktoru

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kotel Viadrus

#1652 Nový příspěvek od Joe66 »

Coby v dnesnej dobe dali ludia za taky deputat 8) Inak u nas po dedinach boli domy vacsinou z kamena-70-80cm mury + strop z dubovych hranolov + dosky a nad nimi plna povala sena pre dobytok. Ze izolacia jedna basen . Ale tu sa vacsinou topilo len bukom !

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#1653 Nový příspěvek od ota »

V takovém baráku bydlím. 100 cm tlustý kamenný zdi. Skládaný na červinku s plevama. Z pěknejch kamenů udělaný ,,šaluňk" a vnitřek vyplněný drobnejma kamenama. Asi tu červinku s plevama naředili a zalívali vnitřek a dávali ty drobné kameny. Když jsem vyboural přizdění na cihlu stěny ve vnitř místností byly rovný, jak by je seřízl pilou. Nikde žádná větší škvíra. Vcelku čisté stěny původně bez omítky. Asi někdy přizdili tou cihlou s malou fukou. Do té fuky napadala výplň stropu. Piliny s plevama a jak to sedalo, stěny byly jak nafouklí. Proto jsem to přizdění dával pryč. V čele obýváku šmorce pro roubenku.
Strop byl asi 80 cm silnej. Jedny trámy a druhý trámy. Mezi tím plevy a liliny. Dole rošt a oházený rákos. V středu obýváku 30 cm pronešený. V jednom místě asi 2 kolečka skořápek od vajec. Od zviřátek co tam dlouhá léta bydlela. Na půdě tak 15 cm silný kuláčky s 100 letokruhy! Přez celou půdu. Na tom mazanina asi 20 cm vrstva. Tvrdý jako štolverk. Nešlo do toho dostat ani špici krumpáče. Na půdě vždy až do hřebenu seno, sláma. Když jsem to vyklízel, byly ve štítě ještě rezervní došky a žitná sláma na opravu střechy. Kterou měnili v roce 1956.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kotel Viadrus

#1654 Nový příspěvek od Britt »

Joe66 píše: pát zář 23, 2022 10:00 pm Coby v dnesnej dobe dali ludia za taky deputat 8) Inak u nas po dedinach boli domy vacsinou z kamena-70-80cm mury + strop z dubovych hranolov + dosky a nad nimi plna povala sena pre dobytok. Ze izolacia jedna basen . Ale tu sa vacsinou topilo len bukom !
Po železnici tu vozí především uhlí do Chvaletické elektrárny. Znám člověka, který chodil na koleje sbírat vypadané uhlí z vagónů. Dělali jsme si z něho legraci, jestli se mu to vůbec vyplatí a on se jen culil a říkal, možná by jste se divili. Česká povaha je především závidět a udávat a tak si na základě občanského upozornění z místa bydliště na něho počkali policajti. Skončil u soudu s podmínkou a 5000 pokutou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Kotel Viadrus

#1655 Nový příspěvek od jean »

A to dostal za čo?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kotel Viadrus

#1656 Nový příspěvek od Britt »

Tech skutků bylo víc a já si je všechny nepamatuji, už je to nějaký čas. Neoprávněný vstup do kolejiště (a to dělal koloťuka) , krádež a něco i kolem obecného ohrožení.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Kotel Viadrus

#1657 Nový příspěvek od jean »

Krádež - to by niekto reálne zo železníc chodil zbierať tie vypadnuté kusy? Na koľaje sa nesmie vstúpiť ani ked nechodia vlaky? To je zas aký zákon? U nás už nejazdí vlak cez 10 rokov, koľaje používajú ľudia ako skratku medzi dedinami, to ked policajti zistia, že za to môžu vyberať ... :)

Inak žasnem, čoho sú ľudia schopní, za pár korún udať suseda. Pritom reálne neuškodil ani tým železniciam, vlastne upratoval koľajisko...

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kotel Viadrus

#1658 Nový příspěvek od Britt »

Tady je provoz jako blázen a člověk stojí u závor i čtvrt hodiny a podnětem k udání bylo nejspíš to, že by se mohl mít lépe, než ten udavač.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1659 Nový příspěvek od mastnacek »

Snipere, dneska jsem procital energoportal a jakejsi zahradnik tam popisuje, ze dal na konec horaku klin ze samotky nebo neceho podobyho, aby se uhli muselo prez nej prevalit. Ma to za cil lepsi prohoreni uhli a rozpad na popel. me to dela problem, musi t o mit nejaky reseni. SPalovani si myslim ze mam nastaveny dobre. Taky tam popisuje, ze vyhodil deflektor. Myslim si ze nedela moc dobrou praci. Treba u 4clanku by bylo vyhodnejsi, aby se plamen dostal az k hornimu zebrovani.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1660 Nový příspěvek od ibanez5 »

Co pamatuju tak Zahradník byl jeden mezi prvníma co koupil robota k Viadrusu...myslím staršího přes inzerát... Má už ho dlouho..
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1661 Nový příspěvek od mastnacek »

A jeste k tomu koupil verzi pro 4clanek. ten klin zkusim, protoze me to fakt dela starosti a to zatim topim na malej vykon.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1662 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ono kdysi na ten energoportál chodilo hodně šikovných lidí,kteří byli ochotní poradit ,ted je to tam samý rýpal a idiot... ( však asi víš)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1663 Nový příspěvek od mastnacek »

ibanezi, vypada to, ze s prichodem tep cerpadel atd zacnou i kotelnici hloupnout. U cerpadla uz snad zadnej prostor pro zlepsovani DIY neni. Ten automat skyta jeste urcity moznosti jak to poladit. Co me zajima, mimo tema zlepsovani, tak jak dlouho bude jeste vubec uhli dostupny pro verejnost. A jsem nasranej pomerne dost, ze v destniku s s uhlim nijak nepocita. Furt jedou jen plyn elektrika.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1664 Nový příspěvek od ibanez5 »

Jo,to znám. V zimě jsem byl na pracáku a když jsem se optal na socialce,jestli by nebyla nějaká výpomoc (manželka je na mateřské) tak se mě paní ptala čím topím,no a když jsem řekl,že tuhýma,tak se mi vysmála... Nemám nárok na nic... Kdybych topil plynem,nebo elektřinou tak jo,ale tak protože znečištuju životní prostředí mám smůlu...
A ted si přeber kolik má učinnost elektrarna na hnědé uhlí a kolik muj Viadrus U68... Je to prostě hnus co seděje...
No a s těma tepelkama máš pravdu. Já nejsem proti pokroku,ale lidstvo tím totálně hloupne. Vidím to denně kolem sebe.. :-/
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1665 Nový příspěvek od Sniper »

A já už zase dělám topiče :smich:
Tuhle činnost, když přijedu z prochcaného lesa mám rád. Navozím v kolečkách bordel od špalku, zatopím v kotli pěkně po staru, otevřu si pivo, pustím bigbeat a vegetím. Až spálím bordel, zapnu automat a jdu do piče :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“