Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6107
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1726 Nový příspěvek od Sadra17 »

u viadrusu ne, ten stojí dobrých 15let tak jak ho tam postavili 8) články jsem řešil u Dakona (stejný systém jak viadrus) 8)
malej traktorista v malým traktoru

67gtman
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 02, 2016 10:38 pm
Bydliště: Trencin

Re: Kotel Viadrus

#1727 Nový příspěvek od 67gtman »

skusal niekto zvarit deravy clanok (teda najcastejsie zadny)?
aka hruba ma vlastne byt liatina zo strany ohniska?

Sadra17
Příspěvky: 6107
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1728 Nový příspěvek od Sadra17 »

zkoušel jsem litinový kamínka, koupil jsem i spešl elektrody na litinu a stejně to nedopadlo :'(
malej traktorista v malým traktoru

Pavel
Příspěvky: 8272
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kotel Viadrus

#1729 Nový příspěvek od Pavel »

deto svarit bud elektrody na litinu nebo elektrody na mosaz ale musys to poradne pripravit pokud je tam jen mala dirka staci vodni sklo dat do systemu

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Kotel Viadrus

#1730 Nový příspěvek od Slávek55 »

Sadro,tak přemýšlím nad tím kotlem.Já mám také viadrusa.Ono v tomto počasí snadno vyskočí teplota,na to asi stačí malé přisávání kolem popelníkových dvířek.Já když mám roztopený kotel-dusivku na řetízku uzavřenou-stačí že za řetízek otevřu a okamžitě začne být slyšet jak nasává vzduch,hoří a jde rychlý plamen až do komína.Kotel hučí.Když ale řetízek povolím-uzavřu-okamžitě kotel utichne a nehoří.Jak tobě reaguje na zavření?A to když zhasnu u kotle,tak mi v rohu spodních dvířek svítí červeně žár.Zcela netěsní.Prověř znova těsnost dvířek a zda po zavření přestane hořet.Venku je relativně teplo a teplota na kotli může stoupat od rozpálené litiny.Těsnost dvířek prověříš proužkem novin a budeš je přivírat do dveří v různých rohách po obvodu dvířek a neměli by jít vytahnout.

ibanez5
Příspěvky: 1580
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Kotel Viadrus

#1731 Nový příspěvek od ibanez5 »

napadlo mě. Podívej se jak jsou dělané dvířka. Jsou ze dvou částí. Mrkni jestli ti to nepřisává vzduch mezi nima...
Jinak jsem zastáncem regulátoru tahu na komínou trubku nebo do vymetacích dvířek,kotel jede klidněji,i když fouká vítr,nebo když je pořádně rozehřátý komín, to si kotel potom přisaje i přes miniaturní škvíru. U U26 nebo U22 to dost srazí teplotu spalin a kotel se daleko líp reguluje... 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

67gtman
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 02, 2016 10:38 pm
Bydliště: Trencin

Re: Kotel Viadrus

#1732 Nový příspěvek od 67gtman »

k zvaraniu. dostal som sa k tomu a ani nahodou elektroda. co2. ta liatina je uplne tenka, mozno 1 mm. ak nie od vyroby, musela byt rozozrana zvnutra a celkom tazko pochopit ako. z jednej malej dierky je zrazu 5 cm diera, a to som este nechal ako tak zvaratelne casti a mozno mali aj tie mali ist von. treba kusok po kusku, ak sa to rozzeravi pocut neprijemne praskanie nic dobre. preto aj tig je nepouzitelny. tesnit to tesni uvidi sa po case.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1733 Nový příspěvek od Sniper »

Zrychlení z nuly na 100 pod 2 hod :smich:
Vlhkou břízou za boj proti Legionele :D

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1734 Nový příspěvek od Sniper »

Kurwa všechno leze dolů, jen to zasrané hnědé uhlí nahoru.
Dneska jsem byl pro 5q a chtějí už 660,-Kč /q :vztek:
No, do konce topné sezóny mi to stačí, vypomáhám dřevem a peletami a uvidíme jaké ceny budou v létě :-/
Každopádně i přes všechny ty šílené ceny a moje ztráty neprotopím moc.
Cca 16 q uhlí
Cca 700-900kg pelet ( odhad podle dosavadní spotřeby)
Nějaké to dřevo, odhad 3 prm.
No, ještě únor a půl března, pak se už nebude muset topit naplno a většinou končím na konci dubna, až v půlce května.
Pak se přitápí sporadicky podle počasí.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

mastnacek
Příspěvky: 7097
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1735 Nový příspěvek od mastnacek »

To je hnus cena a verim ze lip nebude. Od rannich 2hod nejde proud. Mam sice menic, ale ten neumi roztocit ventilator a snek jede jako kdyz nejede. Tak jsem ventilator i sneka odpojil, nastavil cilovou teplotu na 40, aby ani nespinali a nechal jsem jen cerpal, to jede jak ma, zadny vrceni. Topim hnedym odzvrchu. Akorat to nijak nereguluju. Spodni dvirka maj fuku akorat aby bylo dost vzduchu a kolecko v sekundaru povoleny na dve ocky. Baterka 74ah z traktora. Jeste mam podobne silnou v subaru i galaxy.

Sadra17
Příspěvky: 6107
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1736 Nový příspěvek od Sadra17 »

Sniper píše: čtv úno 02, 2023 3:18 pm Kurwa všechno leze dolů, jen to zasrané hnědé uhlí nahoru.
Dneska jsem byl pro 5q a chtějí už 660,-Kč /q :vztek:
před zimou jsem bral za 650,- brikety :shock: vzal jsem 30 metráků tak snad zbyde na příští zimu
malej traktorista v malým traktoru

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kotel Viadrus

#1737 Nový příspěvek od mufik »

Poslední nákup ořech 2 Bílina, Uhlobeskyd Jablůnka 620,-1q. Další prodejce cena 670,- 1q. I když ještě mám dost, radši jsem dokoupil. Do jara v klidu.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1738 Nový příspěvek od Sniper »

Přidám dnešní zkušenosti s kotlem :smich:

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Kotel Viadrus

#1739 Nový příspěvek od Codza »

Žádná pořádná zima, kotel se trochu dusí, pak se pustí delší plamen do komína a už to hučí kde nemá.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1740 Nový příspěvek od Sniper »

Zkušební provoz zahájen, držím požární hlídku s hasícím přístrojem v ruce :D
Hlavní je nepřepálit start :havana:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“