Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1666 Nový příspěvek od mastnacek »

:D doslova? Ty prochcanej z lesa a ja promzlej z kanclu, to jsou paradoxy :pc:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1667 Nový příspěvek od Sniper »

No jo, byl jsem dneska na otočku v Karpatech ( cca 280km ) abych tam změřil to hovno, co jsem první týden září s frezou udělal a zjistil, že je tam mokro jak na hnoji, posbíral pár hub, nakoupil pivo a můžu zase sedět u kotle, nebo kamen :-/ :smich:
Co, že vám v kanclu netopí?
Ale jinak zima není, cca 10-12°C a pocitově to i sedí.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1668 Nový příspěvek od mastnacek »

Hele textilky nedosahnou na podporu od statu, ze to neni energeticky tak narocnej provoz, takze jestli se zacne topit, tak od prvniho rijna a tomu predchazelo velky sestehovavani lidi dokupy. Sice to usetri uplny hovno ale aspon se treba nasere par lidi a da samo vypoved, takova taktika. Uz aby bylo -12, to bude zajimavejsi nez tyhle sracky venku.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1669 Nový příspěvek od Sniper »

No.... zlatý les a svoboda OSVČ 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1670 Nový příspěvek od mastnacek »

Hodil jsem na konec horaku 3/4 tenky samotky a zda se to lepsi. Fajruje celej horak. Uvidim za hodku, jestli se to nebude dusit a bude to hezky prepadavat do stran. Teoreticky by to melo fingovat lip, protoze jak to je, tak pod horakem je zrovna plna trubka, tam se to drzi a pak se to zaklesne.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1671 Nový příspěvek od mastnacek »


Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1672 Nový příspěvek od Sniper »

Tož uvidíš, já už jedu na bio pohon.
Kotel jsem vypl a ze špajzky vytáhl meruňkový koncentrát, který ředim Kozlem 11°
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1673 Nový příspěvek od Sniper »

Tak jsem zase po delší době rozjel kotel, prozatím opět spaluji bordel od špalku a sem tam zásobu uhlí z minulé sezóny.
U rozjezdu je potřeba odborný dozor :smich:

Obrázek

Uvažuji, že bych si sem sehnal ty staré, plechové dveře a na nich nápis červenou barvou :

KOTELNA
Nepovolaným vstup zakázán!

No pro zatím použiji tohle :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#1674 Nový příspěvek od ota »

Snipere já dneska káru bordelu do krbovek do dílny. Ale potřeboval bych ze souseda vydyndat ještě jednu bednu za 600 Kč v které mám ty pařezy naštípaný na další sezonu. Bylo by to mokrý hned teď. Vzal jsem sebou Dolmarku s dlouhou lištou. A ta šla jako hutě. Až jsem se divil, vždycky dost koktala. Ale dneska šla jak pila. Seříznul jsem pár pařezů, abych na nich nezůstával spodkem.
Takže taky dneska bordel. No a na vrch jsem si ,,půjčil" od vedlejší paseky pár loňskejch zapomenutejch kuláčků, jen jsem je naložil. To jsou ty tmavý na vrchu, no však oni budou hořet světlým ohněm. A jel jsem kolem ořezané třešně a břízy u silnice. Ale no už bych neměl kam naložit, asi si jednou udělám výlet s prázdnou kárkou a tou vétší lištou. Cestáři to tam asi zapoměli. :red:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1675 Nový příspěvek od Sniper »

No pěkná hromádka 8) 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1676 Nový příspěvek od mastnacek »

Cest snipere jak si pritopil o mrazivym vikendu? Ja porad trosku laboruju, budu muset upravovat a vyzkouset nastaveni "mimo navod".

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kotel Viadrus

#1677 Nový příspěvek od Sniper »

Nijak, byl jsem delší dobu pryč, v baráku 6st :vztek:
Takže od včera večera jede kotel v kuse a do toho ještě v kuchyni kachláky a v pracovně krbovky.
Ale teplotu na kotli mám jen na 55°C,neženu ho nadoraz.
Miluji tyhle návraty :smich:
Ráno bylo v baráku 18st, tak si vařím čaje s rumem, večer znovu zatopím v kuchyni a zítra tam už bude fajn, mezi tím se oteplí a já můžu jet zase do řiti :D
S čím laboruješ?
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1678 Nový příspěvek od mastnacek »

Taky jsem asi tri dny netopil nejak 14dni nazpet a trevalo to asi zase ty tri dny to dostat na normalni teplotu, zdi sezerou hodne.
Sere me popel. Kdyz zvednu vykon aby kotel nenatapel k sepnuti cerpadla 10minut, tak za par hodin mam plnej rost. Dneska budu zkouset pridat na posubu az na 15s, vzduch se me zda rozumnej od 25-35, vic uz je vyhen. Jak jsem zkousel davat klin zezadu na horak, tak jsem ho pak vyhodil, asi to zkusim znovu, aby se uhli podrzelo co nejdyl v horaku. Taky jsem ucpal spodni radu pruduchu do komina ( zebrovani ), aby to odchazelo az vrskem - delsi cesta spalin po kotli.

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Kotel Viadrus

#1679 Nový příspěvek od Ready »

Kdysi jsem jednomu přestavoval Viadrus na samodomo automat,ale hořák pod roštem v popelníku přivedený bokem,aby dvířkama šel vyhrabovat popel,flexou vyřezané žebrování roštu. Viadrus má výměník na dvě věci,ale hodně zabralo následující. Když mrkneš do komory,články mají zhruba ve výšce spodní hrany přikládacích dvířek výstupky,na ty jsem udělal z litinových ploten ze starého šporáku záklop od předku až na předposlední článek,jenom vzadu asi tak 70mm mezera,tama půjde plamen,mezery zboku zatěsnil skelnou vatou. Vznikla jakási komora,kde se pozdržel plamen a pak byl donucen jít podél zadní stěny pod klenbu a teprve potom do výměníku. Hodně to pomohlo. Ale nevím,jak řešíš popel,jestli nepotřebuješ přístup z vrchu. Pokud ne,doporučuju.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kotel Viadrus

#1680 Nový příspěvek od mastnacek »

Ready, mel jsem to podobne reseny jeste pred prestavbou. Z u26ky jsem vymack maximum. To byl ale 5clanek. 4cl je total zachod :) ale neco podobnyho planuju, nejspis rozdeleny do dvou pater a posupovaci. Zezhora cistim rost.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“