Využívanie karavanu v zime.

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Využívanie karavanu v zime.

#1 Nový příspěvek od simako »

Zdravím vás dámy a páni.
určite je tu medzi vami niekto, kto využíva karavan i v zime. Dajte prosím nejaké info, ako treba dodatočne zaizolovať karavan, aby v tom človek netrpel zimou. Uvažujem s karavanom na pevné státie a pre 1 osobu.
S pozdravom a vďakou.....

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Využívanie karavanu v zime.

#2 Nový příspěvek od Joe66 »

Mam 4 stare karavany a zaizolovane su len 3 az 5cm izolaciou z polystyrenu a nebol problem ich vytopit aj v tatrach pri mrazoch . Ale kondenz uz sa tvoril . Lepsia by bola izolacia pur panel -5cm . Simone a Ty zijes ? Som sem tam pozrel tvoj profil s fotkami na potulkach po horach :) No ale ked si si ma odstranil z priatelov z ksichtoknihy tak uz neviem nic co ty mlady parobok robis :vysmech: :smich:

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Využívanie karavanu v zime.

#3 Nový příspěvek od simako »

Pre Joe 66:
Zdravím.....
Prepáč, dovolím si Ti tiež tykať, v prvom rade Ti ďakujem za čas, ktorý si mi venoval pri odpovedi. Nespomínam si, že by som niekedy, niekoho odkiaľkoľvek vymazal. Na soc. sieťach som nebol nikdy registrovaný. A tým slovom " mladý" si mi bohovský polichotil. Tiahne mi na /72/. Ale zas na druhej strane sa to dobre číta. Dôležitá je pre mňa tá informácia o hrúbke izolácie. Chcem ten karavan postaviť na pevné státie a celý ho riadne zabaliť do izolácie a ešte navrch dať drevený obklad. Izolácia aj spodku karavanu. A nakoniec riadne ho zastrešiť. Ak by som Ťa mohol poprosiť o info čím si vykuroval v zime. Ja uvažujem o elektrickom podlahovom vykurovaní a aj nejaké malé keramické kachle na drevo nakoľko ho dookola mám dostatok a hýbať sa treba.
A aj technikou na spracovanie dreva so vybavený dostatočne. A ozaj, na karavane nie sú určite na oknách trojité sklá, v prípade väčších mrazov, uvažujem, že namontujem drevené okenice s izoláciou a na noc ich budem zatvárať. Milý Joe 66, máš skúsenosti aj s používaním kúpelne a WC v karaváne? V teoretickej rovine plánujem prestavbu toho chemického WC na splachovaciu klasiku s odvedením do žumpy. Nechcel by som v mrazoch chodiť vonku do kadibúdky. Máš skúsenosti so sprchovaním v takej malej kúpeľni?
S pozdravom....

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Využívanie karavanu v zime.

#4 Nový příspěvek od chobotek »

Nejsem Joe, ale zkušenosti s používáním záchodu a sprchy ve stísněných prostorech v zimě mám. A zatím jsem neobjevil lepší řešení, než aby to bylo jedno zařízení, teda sprchový kout s nášlapným (tureckým) záchodem. Zabere to málo místa a je to furt čisté 8) (kdyby si to chtěl někdo vyzkoušet, třeba v Albánii je to skoro v každém kempu. Není to daleko, někteří místní traktoristi tam dojeli na fichtlech)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Využívanie karavanu v zime.

#5 Nový příspěvek od simako »

Pre: Chobotek:
Zdravím...
Ďakujem za názor. Musím kdesi odskúšať.
S pozdravom....

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Využívanie karavanu v zime.

#6 Nový příspěvek od Joe66 »

Simako som si Ta pomylil s mladym faganom co ma rovnaku prezyvku :vysmech: Ked to chces na trvale statie tak 10az15cm pur panel by som dal . Alebo15- 20polystyren oblozil ak sa ten karavan nebude pohybovat po komunikaciach . V karavane mam oskusane plynove kurenie truma tusim sa vola a piecku na drevo . Teraz keby to malo byt nastalo ako neaky mobilny house tak klimatizacia maleho vykonu -vykuri aj vychladi a piecku . Ked mobilnay karavan tak nieco ako eberspaeir na naftu hoci aj truma topi ok . Okna ak vymenis tak budu sa menej rosit a wc mam len chemicke . Sprcha obycajny sprchovaci kut kde je problem sa otocit :jazyk: :vysmech: Ja som karavany kupoval na stavby ,ze vydrzat sa v tom da ale nie som kempovaci typ. Raz som urobil velku chybu,ze som nekupil fiat ducato dodavku prerobenu na karavan + aj miesto vzadu predelne na prepravu matrosa ostalo . Ze prakticke na cestovanie aj na nosenie matrosu :)

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Využívanie karavanu v zime.

#7 Nový příspěvek od simako »

Pre :Joe 66...
Zdravím....
Milý Joe66, ďakujem Ti aj za tento príspevok. Keď príde ten správny čas, určite sa Tvojich rád budem držať. Drž mi palce, aby sa mi podarilo vybrať si solídny karavan za dobrú cenu.
S pozdravom....

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 829
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Využívanie karavanu v zime.

#8 Nový příspěvek od Navarson »

No nějaký skromný zkušenosti mám, viz viewtopic.php?p=1684025#p1684025. Píšeš, že to chceš na pevné stání. Také to tak až do dnešních časů využívám, ale teď už jen spíše jako letní zpestření pro vnoučata při pobytu u dědy a babí. Byly ovšem doby, kdy ty vozejky sloužili při rekonstrukci chalupy jako plnohodnotný bydlení, a to i brzo zjara nebo pozdě napodzim, i při mínusových teplotách. Co na to říct...pokud hledáš cestu, jak přebydlet zimu, jdi raděj do maringotky, nebo do nějakýho menšího mobilhajmu. Karavan, dle mého rozumu, není to správný ořechový na trvalé přezimování, a to ani když je zaparkovaný ve stodole.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Využívanie karavanu v zime.

#9 Nový příspěvek od ceratio1 »

Jako za mě taky ta maringotka, dá se nádherně zrenovovat ;-)

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“