Datel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Datel

#16 Nový příspěvek od ota »

Strakapoud když si ,,zamiluje" tvojí fasádu která pro něho velmi kvalitně duní, těžko se ho zbavíš. A až přijde jaro a on si bude pamatovat kde to tak pěkně duní, tak tam bude tuplem. Strakapoud samec upoutává svojí družku co nejvíc hlasitým duněním ťukáním zobákem. A strakapoudová si vybírá toho, kterému to nejvíc duňí. Tady každé jaro mlátil strakapoud do starého pouličního osvětlení jako divej. To byl hukot jak ten papundekl dělal rambajz. Pořát jsem si říkal blázen co tam může cítit za brouky! A pak jsem hovořil s kámošem ,,ptáčníkem" a on hochu on tam nic nehledá. On jen vyhledává co nejvíc rezonanční materiál, aby se zalíbil strakapoudové. Každé jaro masakroval tu lampu. Až asi před 3 lety přijel elektrikář s plošinou a staré nefunkční světlo shodil dolů a dal tam ledkové. Od té doby strakapoud neklobe. Ale to původní mělo v tom papundeklu děr, jak když ho prostřílí kulema.
Těžká rada jak ho vystrnadit. Já bych nikdy na strakapouda nevytáhl abych ho zneškodnil. To bych se raději poradil s pár ptáčníkama a pokusil se to vyřešit nějakou věcí co by ho odradila tam mastit do fasády. Ale ty atrapy dravců, sov to je tam na pár dnů, než to okouká. On není taky hloupej.
Mám tu v okolí dva páry strakapoudů. A jsem velmi rád, že tu jsou a docela i hnízdí. Pro mě je to velmi užitečný tvoreček. 8) A každou zimu si je tu vykrmuju, aby to ve zdraví přečkali. 8) Objevovala se tu teď k podzimu i žluna zelená. To je kus ptáka! Ale asi jen přemigrovala tady kolem nás. Párkrát jsem ji zahlídnul a teď už měsíc ne.

jean
Příspěvky: 3065
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Datel

#17 Nový příspěvek od jean »

U mna datel dobe do mrtveho stromu, uz je tam len kmen a je s tym spokojny. Co tak skusit zakopat vedla domu dreveny stlp 20x20x300 cm? Mozno by sa mu o pacilo

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Datel

#18 Nový příspěvek od Codza »


Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Datel

#19 Nový příspěvek od Fizz »

Ten článek je k prdu.

Zatím to vzdal. Asi se mu nelíbí pěna plná vrutů. A kravál z plynovky.

Žlunu mam taky ale ve stromu.

Strakapoud je fešnej ale ve fasádě ho nechcu už proto že nevěřím že se to mezi nima "nerozkřikne".

Pokud má rozum už se neukáže.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“